Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Brýle nasadit! GTA míří do světa virtuální reality

Brýle nasadit! GTA míří do světa virtuální reality

Události
Grand Theft Auto V (PS5)_1175537720
Grand Theft Auto V (PS5)
578 Kč 699 Kč
495 Kč 599 Kč
Oculus (Meta) Quest 2 (2021), 256GB_245642165
Oculus (Meta) Quest 2 (2021), 256GB
10 736 Kč 12 990 Kč

Spekulovalo se o tom již mnoho let, oficiálně to ale tvůrci potvrdili až nyní. Gangsterská akce Grand Theft Auto skutečně zamíří do světa virtuální reality, konkrétně se fanoušci mohou těšit na díl San Andreas.

Ještě než budete jásat, mnoho informací zatím není k dispozici. Příchod GTA na headset Oculus Quest 2 totiž neoznámilo studio Rockstar, ale právě majitel Oculusu Mark Zuckerberg. Protože nešlo o oficiální oznámení, byl ale šéf na slovo skoupý. Prozradil jen to, že staronový VR titul je ve vývoji mnoho let.

„Už se nemůžeme dočkat, až vám budeme moci ukázat víc,“ prohlásil Zuckerberg s tím, že připravovaná hra nabídne „nový způsob, jak si tento ikonický otevřený svět užít“. Žádné další detaily ale zatím prozradit nechtěl. Otazník tak visí nad tím, kdy bychom se VR verze GTA: San Andreas mohli dočkat.

Původní titul San Andreas byl vydán již v roce 2004. Hlavní roli si v něm střihnul Carl Johnson přezdívaný CJ, který musel vyrůstat v problematické rodině bez otce. Po smrti bratra Briana opouští ústřední postava Los Santos a míří do Liberty City, po pěti letech se ale vrací na pohřeb své matky. A právě tady celý příběh začíná… 

Připomenout si celý příběh budou moci hráči už letos na podzim, avšak bez VR. V listopadu totiž vychází remaster Grand Theft Auto: The Trilogy, který bude obsahovat Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a právě zmiňované Grand Theft Auto: San Andreas. Cena byla stanovena na 1599 korun. Velkou výhodu mají majitelé Xbox Game Passu, ti získají kolekci tří remasterovaných her v rámci předplatného zadarmo.

Aby toho nebylo málo, už příští rok by mělo vyjít také Grand Theft Auto V pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru