Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Budoucnost Office na iPadu? Microsoft nabídne jednu aplikaci na veškerou práci

Budoucnost Office na iPadu? Microsoft nabídne jednu aplikaci na veškerou práci

Události
Microsoft 365 pro rodiny 1 rok - elektronicky_761506838
Microsoft 365 pro rodiny 1 rok - elektronicky
2 058 Kč 2 490 Kč
Microsoft 365 pro rodiny 1 rok_2131844336
Microsoft 365 pro rodiny 1 rok
Produkt není určen k prodeji.

Aplikace Word, Excel, PowerPoint či OneNote jsou v kancelářském prostředí nepostradatelnými pomocníky. Na iPadech však již nemusíte instalovat každou aplikaci zvlášť, Microsoft nově nabízí jednu aplikaci na veškerou práci.

Pro majitele některých přístrojů s logem nakousnutého jablka to není zase taková novinka, jak by se mohlo na první pohled zdát. Americký softwarový gigant totiž představil jednotnou aplikaci pro kancelářské nasazení již zkraje minulého roku, určena však byla výhradně pro majitele iPhonů.

Když chtěli lidé se svými dokumenty pracovat na iPadu, museli si nainstalovat jednotlivé aplikace zvlášť. Tomu je ale nyní konec, neboť Microsoft zpřístupnil sjednocenou aplikaci Office také pro jablečná zařízení s větší dotykovou obrazovkou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Office na iPadu

 

Kancelářský balíček si nyní může kdokoliv stáhnout již prostřednictvím App Storu. Od verze pro klasické počítače se Office pro platformu iOS tedy značně liší. V rámci kancelářského balíčku máte totiž na úvodní obrazovce na výběr, s jakou aplikací chcete pracovat. Vybírat přitom můžete mezi programy Word, Excel, PowerPoint či OneNote, jak již bylo uvedeno výše.

V praxi je takové ovládání podle nás daleko rychlejší, intuitivnější a příjemnější než na klasických počítačích s Windows 10. Bude tedy zajímavé sledovat, zda se nakonec americký softwarový gigant neinspiruje a nenabídne podobnou jednotnou aplikaci také pro tuto platformu. To bychom ale předbíhali…

Závěrem doplňme, že jednotnou aplikaci Office pro iOS je možné stahovat zdarma. Vyžadováno je však po následném spuštění předplatné Office 365. Microsoft zatím nabízí pro iOS i nadále ke stažení jednotlivé programy, zda se to do budoucna změní, není zatím jasné.

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru