Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Budoucnost práce podle Microsoftu? Rozšířená realita v platformě Mesh

Budoucnost práce podle Microsoftu? Rozšířená realita v platformě Mesh

Události
autor: Saša Ševčík

Americký Microsoft odhalil novou platformu Mesh, která jasně ukazuje, jakým směrem se bude vyvíjet svět rozšířené reality. A dost možná i práce v době pandemie, kdy lidé místo kanceláří tráví více času ve svých domovech.

Hned na úvod se sluší připomenout, že s rozšířenou realitou koketuje Microsoft již několik let. Předloni byly například představeny brýle HoloLens 2. Přední část tohoto modelu je průhledná jako opravdové brýle. Když je má uživatel na sobě, vidí skutečné objekty před sebou.

V rohu u každého oka se však ukrývá speciální kamera, která dokáže promítat obraz na hledí v reálném čase. V praxi to pak vypadá tak, jako by skutečně byl před vámi vytvořen virtuální předmět. Vše se ale odehrává pouze v náhlavní sadě.

Takto funguje platforma Microsoft Mesh

 

Právě brýle HoloLens využívá i nová platforma Microsoft Mesh, kterou představuje i video výše. Ta do celého konceptu rozšířené reality implementuje hologramy. V praxi to znamená, že v jedné místnosti se mohou scházet lidé z různých koutů světa – respektive hologramy, které však společně díky brýlím mohou komunikovat, jako kdyby byly v jedné místnosti.

Například nejrůznější konstruktéři si tak budou moci v prostoru zobrazit virtuální model a pracovat s ním s kýmkoliv na světě. Možnosti nové platformy mají být nicméně opravdu široké. Počítá se s využitím v lékařství, v továrnách, ale například i ve specializovaných oborech – brýle HoloLens totiž využívá například NASA.

O platformě Microsoft Mesh tedy v budoucnu rozhodně ještě uslyšíme…

Představení brýlí Microsoft HoloLens 2

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru