Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Canon EOS 80D učaruje nadšencům do videa. Lákavé jsou i nové kompakty

Canon EOS 80D učaruje nadšencům do videa. Lákavé jsou i nové kompakty

Produktové tipy

Společnost Canon se pochlubila s novou digitální zrcadlovkou EOS 80D, která přijde vhod nejen náruživým fotografům, ale také fanouškům videa. Nástupce populárního modelu 70D ale není jedinou novinkou, Canon láká také na zajímavé kompakty.

Mainstreamová zrcadlovka Canon EOS 80D cílí na amatérské a poloprofesionální fotografy, které se snaží nalákat především na vysokou rychlost. Srdcem novinky je obrazový procesor DIGIC 6 s novým systémem automatického zaostřování se 45 křížovými body a s rychlostí fotografování 7 snímků za sekundu, který spolupracuje s CMOS snímačem s rozlišením 24,2 megapixelu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon EOS 80D

 

Není bez zajímavosti, že 27 bodů automatického zaostřování je k dispozici i při použití objektivů se třídou světelnosti f/8 – menší clona tak nebrání přesnému zaostření ve složitějších podmínkách. Rozsah hodnot citlivosti ISO se pohybuje mezi 100 a 16 000, přičemž nechybí možnost rozšíření horní hranice až na ISO 25 600.

Hledáček dovoluje zobrazit 100 procent záběru i informace o aktuálních nastaveních. Samozřejmostí je i živý náhled, který se zobrazuje na otočném displeji Clear View LCD II s úhlopříčkou 7,7 cm (3,0 ”). Jak se na moderní zrcadlovky sluší a patří, displej je možné ovládat dotykem.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon EOS 80D

 

Zacíleno na kameramany

Natáčet videa je možné v rozlišení Full HD, a to při snímkovací frekvenci 60p. Samozřejmě nechybí ani vstupy pro sluchátka i mikrofon, které během natáčení umožňují plnou kontrolu nad záznamem zvuku. Ovládat záznam, ale samozřejmě i režimy focení, je možné také prostřednictvím chytrého telefonu – stačí jej připojit bezdrátově prostřednictvím Wi-Fi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Objektiv EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM

 

Jednou z odhalených novinek je také nový univerzální objektiv EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM, který by se měl v budoucnu nabízet s novou digitální zrcadlovkou Canon EOS 80D v setu. I když jeho parametry nemusí na první pohled vypadat kdovíjak zajímavě, nadšencům do videa tento model jistě učaruje. Je k němu totiž možné pořídit adaptér Power Zoom PZ-E1, který umožňuje plynulé ovládání zoomu při natáčení filmů i vzdálené řízení prostřednictvím Wi-Fi. Jednoduše řečeno, kameramanův sen.

Canon EOS 80D vyjde případné zájemce na 32 000 Kč, zakoupit si jej bude možné v průběhu dubna. Ve stejnou dobu se v nabídce objeví také objektiv EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM. Ten bude stát bezmála 14 000 Kč, adaptér pro natáčení videa pak vyjde na 3 800 Kč.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Adaptér Power Zoom PZ-E1

 

Nové kompakty

Kromě digitální zrcadlovky EOS 80D ukázala společnost Canon také nové kompaktní fotoaparáty. Svými rozměry zaujal především model PowerShot SX720 HS. Aby také ne, když jde o nejtenčí 40násobný superzoom, který je od tohoto výrobce v současnosti k dostání. Jeho tloušťka je pouze 35,6 mm.

I přes své kompaktní rozměry je tento stroj poháněn obrazovým procesorem DIGIC 6, připomeňme, že stejný je také v nové zrcadlovce Canon 80D. Tento čip spolupracuje s CMOS snímačem s rozlišením 20,3 megapixelu. Širokoúhlý objektiv se 40násobným optickým zoomem nabízí ohniska od 24 do 960 mm. Ve výbavě dále nechybí NFC, Wi-Fi či možnost natáčet videa ve Full HD.

PowerShot SX720 HS od společnosti Canon bude dostupný v průběhu dubna. Jeho cenovka by neměla překročit hranici deseti tisíc korun.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

PowerShot SX720 HS 

 

Další novinkou z řad kompaktů je Canon PowerShot G7 X Mark II, který staví na novém obrazovém procesoru Canon DIGIC 7 a jednopalcovém CMOS senzoru s rozlišením 20,1 megapixelu. Právě díky velikosti snímače by měla tato novinka podávat velmi dobré výsledky i při focení ve velmi špatných světelných podmínkách.

Objektiv této novinky má ve srovnání s modelem PowerShot SX720 HS pouze 4,2násobný optický zoom, ale nabízí skvělou světelnost f/1,8 až 2,8. Citlivost ISO je možné nastavovat až do 12 800. Samozřejmostí je i plně manuální režim. Zaměření na náročnější uživatele je tedy jasné, čemuž ale logicky bude odpovídat i cenovka. Novinka se objeví na pultech obchodů v květnu za cenu mezi 17 a 18 tisíci korun

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Canon PowerShot G7 X Mark II

Názory ostatních Geeků (3)

activatex ACT

Proč??

activatex 20. 2. 2016 0:22

Proč v roce 2016 nemá foťák za 32 000,-Kč 4k video? A to ještě napíšou, že je zacíleno na kameramany. To u Canona skutečně přehnali. Ostudné. Kdo si to koupí?

avatar
UFONek 20. 2. 2016 8:28

@activatex: :D

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 20. 2. 2016 16:51

@activatex: Lidé, kteří si kupují takovéto stroje, mají opravdu jiné priority.
Tzv. nepotřebují foťák s vodotryskem

Máš něco na srdci?

nahoru