Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Čas na návrat do San Andreas a Vice City? GTA Trilogy dostává velký update

Čas na návrat do San Andreas a Vice City? GTA Trilogy dostává velký update

Události
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)_55290678
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (Xbox)
1 321 Kč 1 599 Kč
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS4)_1488444610
Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition (PS4)
1 321 Kč 1 599 Kč
autor: Ondřej Koch

Loňský balíček remasterů s krkolomným jménem Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition se neobešel bez problémů. Ty nyní autoři řeší rozsáhlým updatem.

Trilogie obsahující GTA III, GTA Vice City a GTA San Andreas vyšla loni v listopadu, ihned po uvedení se však stala terčem kritiky kvůli častým glitchům i problémům s grafikou, která zdaleka nedosahovala kvality slibované v rámci trailerů. Vydavatel hry, Rockstar Games, nyní přišel s masivním patchem 1.05 pro všechny platformy, který by měl naprostou většinu problémů řešit. Na některých konzolích se však objevily další drobné problémy, které byly obratem adresovány, takže je možné, že vaše verze už bude dokonce 1.06 (např. na Nintendo Switch). 

Za nejdůležitější lze pravděpodobně považovat změny, které se dotkly všech tří titulů na všech platformách, kde hra vyšla. V této kategorii Rockstar slibuje výrazně větší plynulost hry - to znamená jednak vyšší průměrný framerate, jednak minimalizaci záseků či rovnou pádů hry. V případě konzolí poslední generace (PS5 a Xbox Series X) jde i o zcela nové grafické režimy. V pořádku by nyní měly být i situace, kdy se hra dostala do nestandardního stavu po restartu mise z posledního checkpointu, nebo problémy s kolizním systémem. 

Trailer ke hře Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition

Jestli na mě budeš dělat ty ksichty, tak si mě nepřej! 

Nový update řeší také "zpackanou" grafiku, kdy titul GTA Trilogy s úmyslem vylepšit stařičké modely a textury postav i dalších objektů pocházející doslova z počátku tisíciletí vyváděl neskutečné psí kusy. Pokud vás právě prapodivná grafika včetně komických obličejů odradila při prvním hraní, možná je nyní právě teď čas na to, naskočit do trilogie zpátky a užít si ještě jednu velkou párty s Claudem, Tommym nebo Carlem. A nebo rovnou všechny tři za sebou, tak jako si to většina z nás moc dobře pamatuje z doby, kdy jsme ještě byli mladí a nerozvážní. Vzhledem k tomu, kolik obsahu celá trilogie čítá, vám možná dost dobře vystačí až do vydání ohlášeného šestého dílu

Kompletní seznam oprav týkající se zejména jednotlivých herních lokací a questů je k dispozici na stránkách Rockstar Games (v záhlaví je u změn uvedeno, že jde o patch 1.04, ten však vyšel již začátkem prosince loňského roku). 

Oficiální porovnání remasteru a původního San Andreas z roku 2004

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru