Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Čekání na nového krále. Samsung Galaxy Note10 se ukáže v srpnu Události
Samsung Galaxy Note9, 6GB/128GB, černá  + DIGI TV s více než 100 programy na 1 měsíc zdarma
Samsung Galaxy Note9, 6GB/128GB, černá
Produkt není určen k prodeji.

Čekání na nového krále. Samsung Galaxy Note10 se ukáže v srpnu

autor: Karel Dvořák
Společnost Samsung oficiálně potvrdila to, o čem se v kuloárech spekulovalo již delší dobu – letos v srpnu se dočkáme očekávaného nástupce modelu Galaxy Note9, který je v podstatě kanceláří sbalenou na cesty. A novinka má v tomto trendu pokračovat.

Společnost Samsung již vypustila do světa pozvánku, prostřednictvím které na odhalení novinky láká. Podnik sice oficiálně nepotvrdil, že půjde o Note10, ale podle přiloženého videa jde prakticky již o jistou věc. A to i s ohledem na to, že novinky řady Note si odbývají premiéru pravidelně v srpnu.

Pozvánka na tiskovku Samsungu

 

Právě na začátek srpna je velká tiskovka jihokorejského elektronického gigantu naplánována. Konat se bude ve středu 7. srpna v Barclays Center v New Yorku. Samsung bude konferenci samozřejmě streamovat on-line, avšak v anglickém jazyce. Na CZC.cz naleznou uživatelé všechny důležité informace v češtině už v den konání samotné akce.

O novince se toho zatím moc neví, i když internetem již koluje celá řada spekulací o tom, co bude umět či jak bude vypadat. Jisté je nicméně to, že desítka bude pokračovat v trendech, které nastolil model Galaxy Note9. Půjde tedy o plnokrevný pracovní nástroj, kterému nebude chybět dotykový stylus.

 

Note9 patří stále mezi špičku

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Note9 stále patří k těm nejlepším telefonům na trhu. Procesor je u něj mezigeneračně rychlejší o 33 % a grafika o 23 %, což rozhodně není zanedbatelná hodnota. Konkrétně v útrobách modelu Note9 nalezneme 8jádrový procesor Exynos 9810, u nějž je polovina jader taktována na 2,7 GHz a další polovina na 1,7 GHz. Do vínku dostal stroj také 6 GB operační paměti a 128GB úložný prostor. Samozřejmostí je slot pro paměťové karty.

Obrazovka má místo původních 6,3“ úhlopříčku 6,4“. Rozlišení zůstalo stejné, tedy 2960 x 1440 bodů. Vylepšení se dočkalo dotykové pero S Pen, které je nově k dostání i ve výrazně žluté barvě. To komunikuje s telefonem prostřednictvím standardu Bluetooth, a to až ve vzdálenosti deseti metrů. Využít jej tak můžete například jako dálkovou spoušť fotoaparátu či pro ovládání přehrávače.

Další vylepšení se týká reproduktorů, na kterých Samsung spolupracoval se společností AKG, jak jsme si ukázali už při představení modelu Note9. Bude tedy zajímavé sledovat, s čím Samsung zaujme u novinky zvané Note10 letos.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note9

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Galaxy Note9

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru