Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2016: Na co se můžeme těšit na největším počítačovém veletrhu? Události

CES 2016: Na co se můžeme těšit na největším počítačovém veletrhu?

Do startu prvních tiskovek na veletrhu CES zbývá doslova pár hodin. Čemu letos bude věnován největší prostor?

Letošní ročník bude samozřejmě věnován novým počítačům, tabletům a další elektronice. Na své si přijdou ale také náruživí hráči. Výstavní plocha se totiž rozrostla o progamingové vychytávky a novinky z oblasti virtuální a rozšířené reality.

“Vývoj v oblasti virtuální a rozšířené reality hodně pokročil. Díky nim dokážeme zprostředkovat 360stupňový herní zážitek, poznávat neznámé oblasti, bojovat s fóbiemi, lépe vzdělávat zdravotnický personál, organizovat virtuální schůzky a mnohem víc,” řekla Karen Chupka, senior vice prezidentka pro byznys strategie CES. “Showroom pro Gaming a virtuální realitu na CES 2016 představí to nejlepší z těchto technologií a inovací,” dodala Chupka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Na hráče se myslelo také vloni.

 

Podle výzkumů agentury CTA, která veletrh CES pořádá, headsety pro virtuální realitu zažijí v roce 2016 boom s nárůstem o 500 procent oproti minulému roku s odhadem na 1,2 miliónu prodaných kusů. Příjmy v této oblasti se odhadují na 540 milionů USD, což bude o 440 procent více než v roce 2015.

Nové zařízení pro virtuální realitu údajně chystá například společnost Asus. Lze ale předpokládat, že hráče se bude snažit oslovit s dimenzí navíc celá řada dalších výrobců.

 

Popularita robotů poroste

Dalším velkým trendem veletrhu CES by měli být roboti. Na expozici pod názvem Robotics Marketplace se letos ukáže to nejlepší ze světové robotiky: inteligentní samostatné stroje, které spotřebitelé používají v běžném životě, práci i pro zábavu.

"Roboti se dokáží lépe a lépe pohybovat, vidět, slyšet, cítit a reagovat na své okolí," řekl Gary Shapiro, prezident a generální ředitel společnosti CTA, která veletrh CES pořádá. "Roboti změní náš každodenní život. Očekáváme, že každým rokem dostane tato kategorie na CES větší prostor a vůbec dramaticky změní průmysl spotřební elektroniky," dodal.

Zmapovat ty nejzajímavější novinky z veletrhu CES se budeme snažit i na CZC.cz. Sledujte nás, aby vám nic důležitého neuniklo.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Loni lákali výrobci na drony, letos to prý budou roboti…

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru