Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2019: Konvertibilní laptopy i pořádné pracovní stanice od Lenova Události

CES 2019: Konvertibilní laptopy i pořádné pracovní stanice od Lenova

Prakticky celé portfolio svých notebooků a pracovních stanic omladila společnost Lenovo. Na své si tedy přijdou nároční uživatelé toužící po špičkovém výkonu, ale také příznivci multimediálních strojů s konvertibilní konstrukcí.

V pořadí již sedmé generace se dočkal jeden z nejtenčích a nejodolnějších notebooků na trhu – ThinkPad X1 Carbon. Vedle toho rozšiřuje Lenovo své portfolio o vylepšený model 4. generace ThinkPad X1 Yoga. U obou novinek je patrně nejvýraznější změnou design. Konstrukce horního víka ThinkPad X1 Carbon disponuje viditelným uhlíkovým vláknem, které ukrývá 4K Dolby Vision displej. Na váze mu to ale nepřidalo – stále zůstává nejlehčím 14palcovým notebookem na světě.

ThinkPad X1 Yoga přichází v precizním celohliníkovém provedení v oblíbené ocelově šedé barvě. Výrobce dokázal s konstrukcí doslova kouzlit. Aby si hliník zachoval stejně odolné vlastnosti jako uhlíkové vlákno, musí být o něco tlustší, a tím tak zvyšuje hmotnost celého notebooku. Ne však v tomto případě, díky kvalitnímu provedení a ztenčení na okrajích a rozích snížil ThinkPad X1 Yoga 4. generace hmotnost oproti svému předchůdci, a navíc si udržel svou odolnost.

Jak ThinkPad X1 Carbon, tak X1 Yoga disponují FullHD displejem s jasem 400 nitů a možností funkce ThinkPad PrivacyGuard, která chrání obrazovku před nechtěnými pohledy. ThinkPad Privacy Alert je unikátní software, který je schopný uživatele varovat, pokud mu někdo kouká přes rameno a automaticky spustí PrivacyGuard. Kromě softwaru je tu i fyzická vychytávka v podobě ThinkShutter, a to na IR a HD webkamerách. Bezpečnost také zaručuje čipová čtečka otisku prstů, která nově podporuje Microsoft SecureBio. Výrobce slibuje výdrž až 15 hodin.

ThinkPad X1 Carbon

ThinkPad X1 Yoga

 

Jeden monitor místo dvou

Jednou z dalších novinek určených pro náročné uživatele především z řad firemní klientely je monitor ThinkVision P44w. Ten láká na ultra širokou úhlopříčku a rozlišení 3840x1200 obrazových bodů. Při velikosti 43,4 palce je to tedy stejné, jako byste měli vedle sebe postavené dvě 24palcové obrazovky s poměrem stran 16:10. Vstup do monitoru zajišťuje duální USB-C port, který zaručuje simultánní přenos dat i možnost nabíjení s příkonem 90 W. VESA Certified DisplayHD 400 poskytuje kvalitní obraz se živými barvami a jasem až 450 nitů.

 

ThinkVision P44w

 

Nový desktopový all-in-one počítač Yoga A940 je podle výrobce ideální pro všechny, kteří pro grafickou práci požadují mnohem větší flexibilitu. Počítač s Windows 10 je výkonné zařízení s 27palcovým 4K IPS dotykovým displejem s technologií Dolby Vision, který poskytuje vysoce kvalitní obraz s živými barvami.

Yoga A940 je vybaven kloubem umožňujícím naklonit displej do pohodlného 25stupňového režimu kreslení, což zaručuje pohodlí a stabilitu při kreslení, skicování nebo upravování digitálním perem. Počítač disponuje funkcí Lenovo Precision Dial, která je ideální pro konstruktéry, fotografy či kameramany a pomáhá s přesnějším výběrem a úpravami obsahu. Panel této funkce může být umístěn libovolně na obrazovce a je optimalizován pro Adobe Illustrator, Photoshop, Lightroom 8 a Microsoft Word, Excel a PowerPoint.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Yoga A940

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Yoga A940

Yoga A940

 

Na práci i legraci

Především tenkou konstrukcí se snaží zaujmout laptop Yoga S940 s Windows 10, který přináší umělou inteligenci Lenovo Smart Assist. Díky tomu jsou například veškeré videohovory automaticky zbaveny okolního šumu a dalších rušivých elementů, i třeba troubení aut z ulice.

Notebook nově disponuje funkcemi, které ocení nejen zaměstnanci open office. V okamžiku, kdy uživatel odvrátí hlavu od obrazovky, zareagují AI senzory Yoga S940 a uzamknou displej před zvídavými pohledy. Není proto třeba neustále zamykat počítač, pokud si potřebujete skočit pro kávu nebo k tiskárně.

Poslední novinkou, kterou si dnes představíme, je konvertibilní notebook 2v1 Yoga C730 s reproduktory JBL a technologií Dolby Atmos, které nabízejí kvalitní zvuk přes libovolný pár sluchátek a perfektní obraz díky 15palcovému 4K AMOLED displeji. AMOLED přináší výrazně živější zážitek ze sledování s neuvěřitelným stupněm barevnosti a kontrastem pro vyšší rozlišení. Vydává také méně škodlivého modrého světla, což je příjemnější pro oči. Yoga C730 je vybaven procesorem 8. generace Intel Core i7, funkcí Windows Ink pro digitální pero, Windows Hello pro okamžité přihlášení a inteligentní pohotovou asistenci Cortana a Alexa.

Yoga S940

 Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Yoga C730

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru