Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2019: LG nabídne první rolovací televizor Události

CES 2019: LG nabídne první rolovací televizor

Unikátní televizor si odbyl premiéru na veletrhu CES. Společnost LG totiž ukázala, co se dá dělat s obrazovkou, když ji zrovna nepoužíváte. Jednoduše ji srolujete do podstavce, aby se na ni neprášilo a nezabírala zbytečně místo.

Jednotliví výrobci se v poslední době předhánějí, kdo nabídne zajímavější elektroniku s ohebnými displeji. Doposud se hovořilo především o chytrých telefonech, které půjdou skládat jako listy papíru. Společnost LG však na právě probíhajícím veletrhu CES v americkém Las Vegas ukázala, že flexibilní panely najdou uplatnění také u televizorů.

 

Od prototypu až k finálnímu produktu

Už loni se ukázal prototyp rolovacího modelu, letos ale konečně firma prezentovala finální produkt zvaný OLED TV R, který zamíří na pulty obchodů. Právě písmenko R v názvu znamená, že televize je rolovací.

LG OLED TV R v akci

 Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG OLED TV R

 

Na první pohled si většina uživatelů může myslet, že jde o obyčejnou obrazovku s úhlopříčkou 65 palců (150 cm). Ale výjimečnost odhalíte ve chvíli, kdy přístroj vypnete.

OLED panel je totiž ohybný a dokáže se automaticky srolovat do svého podstavce. Podobně jako kdybyste zatočili list papíru. Díky tomu se na obrazovku zbytečně nepráší ve chvíli, kdy ji nepoužíváte.

 

Žádné černé pruhy okolo filmů

Unikátní technologie má i další přednosti. Obrazovku je možné rozvinout v různých poměrech stran – buď 21:9, nebo 16:9. Díky tomu se při sledování různých filmů nemusí obtěžovat s černými pruhy podél spodní a vrchní strany, které jsou jinak pro běžné TV typické.

Na bližší informace o ceně a dostupnosti si budeme muset ale ještě nějakou dobu počkat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG OLED TV R

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG OLED TV R

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru