Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2019: První vlaštovky jsou venku. Co umí notebooky s grafickou NVIDIA RTX? Události
ASUS ROG Strix GL504GV (SCAR Edition II), černá  + Servisní pohotovost – Vylepšený servis PC a NTB ZDARMA + Intel Gaming Bundle + ASUS ROG záruka proti náhodnému poškození v hodnotě 1490,- + Elektronické předplatné deníku E15 v hodnotě 793 Kč na půl roku zdarma
ASUS ROG Strix GL504GV (SCAR Edition II), černá
42 967 Kč 51 990 Kč 32 643 Kč 39 498 Kč
ASUS ROG Zephyrus S GX701GV, černá  + Servisní pohotovost – Vylepšený servis PC a NTB ZDARMA + Elektronické předplatné deníku E15 v hodnotě 793 Kč na půl roku zdarma
ASUS ROG Zephyrus S GX701GV, černá
Produkt není určen k prodeji.
ASUS ROG Zephyrus S GX531GX, černá
ASUS ROG Zephyrus S GX531GX, černá
Produkt není určen k prodeji.

CES 2019: První vlaštovky jsou venku. Co umí notebooky s grafickou NVIDIA RTX?

V naší nabídce naleznete první notebooky, které se chlubí grafickou kartou GeForce RTX od společnosti NVIDIA. Pochází z dílny společnosti Asus a nabízí se v různých cenových třídách, velikostech i provedení.

Herních notebooků představila společnost Asus na veletrhu CES hned několik, konkrétně šlo o modely ROG Mothership, ROG Zephyrus S GX701, ROG G703, ROG Zephyrus S GX531, ROG Strix SCAR II a ROG Strix Hero II. Prakticky všechny nové kousky přitom sází na nedávno představené grafické karty GeForce RTX.

Různí hráči mají různé priority a naše notebooky jsou vytvářené tak, aby si mezi nimi vybral i ten nejnáročnější uživatel. ROG G703 je notebook, který svým výkonem snadno nahradí nepřenosný stolní počítač. Na druhé straně portfolia najdeme ultra tenký ROG Zephyrus S GX531, který se svými vylepšeními přináší víc než tradiční herní notebooky. ROG Strix SCAR II a Hero II opět přichází se svou nepřehlédnutelnou rolí v esports aréně v přenosné velikosti doplněnou hardwarem na úrovni stolních počítačů. Pojďme se alespoň s některými kousky seznámit trochu blíže.

 

ROG G703

ROG G703 je poháněný 8. generací procesorů Intel Core s možností přetaktování procesoru Intel Core i9-8950HK již z výroby pro zajištění frekvence až 4,8 GHz. Jelikož se tato síla skrývá v pouze 17-palcovém šasi, je pro tento výkon zapotřebí robustnější chlazení a tím pádem i masivnější šasi.

ROG G703 disponuje IPS displejem s obnovovací frekvencí 144 Hz, dobou odezvy 3 ms (šedá-šedá) a NVIDIA G-SYNC, což umožňuje velmi plynulou hru dokonce i v režimu Ultra grafického nastavení. G703 také disponuje úložištěm HyperDrive Extreme, které využívá exkluzivní technologii pro kombinování tří SSD disků NVMe PCI Express (PCIe) v konfiguraci RAID 0 pro rychlosti čtení až 8700 MB/s – což je dosud nejvyšší rychlost dosažená na notebooku.

ROG G703

 

ROG Zephyrus S GX531

Vtěsnání špičkových herních komponent do ultratenkého notebooku je mimořádně obtížné, zvláště pokud usilujeme o tenčí šasi. Důvod je prostý – vysoké nároky na chlazení výkonných součástek. Přesto se to u modelu Zephyrus S GX531 povedlo. Tenký profil neměří více než 15 mm a využívá 15,6" displej se super úzkým rámečkem.

ROG Zephyrus S GX531 snižuje svůj profil, aniž by ztrácel cokoli ze své výbavy. Získáváte tak ty nejšpičkovější komponenty, jako je například nejnovější procesor Intel Core i7-8750H a prémiový displej s obnovovací frekvencí 144 Hz včetně všech nejdůležitějších funkcí ROG. Jsou jen vtěsnány do štíhlejšího balení.

Oproti tomu v novém kompaktním 17" ROG Zephyrus S GX701 navíc naleznete další extra výbavu. Díky svému zaměření na ty nejdůležitější funkce lze menší Zephyrus S považovat za alternativu více zaměřenou na zákazníky, kteří mobilitu staví nade vše ostatní.

ROG Zephyrus S GX531

 

ROG Strix

ROG Strix zapadá více do střední třídy mezi výkonné náhražky stolních počítačů a špičkovými ultra tenkými herními notebooky. Strix kombinuje výkonnost a přenositelnost s výrazným signem, který je v davu nepřehlédnutelný.

Klávesnice desktopové úrovně nabízí vašim rukám pohodlí doplněné praktickými klávesovými zkratkami pro hlasitost, ztlumení a Armoury Crate. Vylepšené osvětlení rozšiřuje světelnou záři i za obrys notebooku a zvýrazňuje nejen logo ROG na víku, ale také pruh na přední kontuře hrany notebooku. Tato světelná lišta adresovatelná jako dvě samostatné zóny zvýrazňuje pomocí Aura Sync vaše herní prostředí a nabízí mnoho možností přizpůsobení.

Jelikož jsou nejnovější herní notebooky ROG Strix navržené tak, aby nabízely vyvážený poměr ceny a výkonu, jsou k dispozici s šestijádrovými procesory Intel Core i7-8750H s podporou až 32 GB paměti RAM. Kombinují rychlé SSD systémové jednotky s 1TB další mechanické kapacity, která poskytuje velké množství prostoru pro větší herní knihovnu. Pomocný pevný disk lze také vyměnit za rychlejší SSHD, který ukládá do paměti často přístupná data pro urychlení doby načítání.

ROG Strix SCAR II

 

ROG Strix SCAR II

Se svou výbavou stvořenou pro FPS esports arénu přichází ROG Strix SCAR II v 15,6-palcovém a 17,3-palcovém těle s obnovovací frekvencí displeje 144Hz a dobou odezvy 3ms. Pro jedinečný vzhled na bojišti jsou obě verze pokryté motivem inspirovaným maskováním střelců. Zvýrazněné klávesy WASD dále podrthují SCAR zaměření a zajišťují, že vaše prsty pro svou FPS hru snadno naleznou své správné umístění.

Grafika NVIDIA GeForce RTX 2060 dává 15-palcovému SCAR II GL504GV a 17-palcovému SCAR II GL704GV dostatek výkonu pro zajištění tříciferné snímkové frekvence i během oblíbených stříleček. Náročným hráčům pak doporučujeme výběr GeForce RTX 2070 dostupné v SCAR II GL504GW a GL704GW, neboť tak získávají větší grafický výkon v obou velikostech s širšími zobrazovacími možnostmi pro soutěžní hraní, náročné AAA tituly a nadčasové VR zážitky. Vyberte si větší 17-palcový displej pro skutečně pohlcující zážitky, nebo kompaktnější 15-palcový displej pro snazší mobilitu.

ROG Strix SCAR II

 

ROG Strix Hero II

ROG Strix Hero II je optimalizován pro MOBA hry a je ideální pro hráče, kteří upřednostňují jemnější vzhled. Jeho kontrastní textury a kybernetické textové vzory jsou oproti agresivní estetice SCAR II spíše zdrženlivé, čímž je Hero II přístupnější širšímu publiku.

Místo zvýrazněných kláves WASD dodávají notebooku jemnou záři průsvitné klávesy QWER. Hero je k dispozici výhradně s grafickou kartou GeForce RTX 2060, která je pro rychlé frekvence snímků v MOBA a dalších populárních hrách zcela dostatečná. Stejně jako u SCAR II, šetří technologie NVIDIA Optimus energii tím, že v případě potřeby aktivuje pouze diskrétní GPU, čímž získáte delší výdrž baterií a v případě potřeby lepší herní výkon.

Kompletní nabídku nových notebooků společnosti Asus s grafickými kartami GeForce RTX naleznete v našem obchodě. Přednosti nových mobilních grafických čipů od Nvidie pak můžete prostudovat v našem dřívějším článku.

ROG Strix Hero II

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru