Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2019: Tenké a elegantní notebooky v podání společnosti Asus Události

CES 2019: Tenké a elegantní notebooky v podání společnosti Asus

Hned několik nových notebooků bylo k vidění v Las Vegas na stánku společnosti Asus. Konkrétně se fanoušci mohou těšit na novinky z řad ZenBook, VivoBook a ChromeBook a také prvního zástupce zcela nové řady StudioBook.

Právě StudioBook budil na výstavišti patrně největší pozornost. Model s písmenkem S v názvu je 15palcovou pracovní stanicí, která cílí na kreativní profesionály, jako jsou designéři, animátoři, architekti a programátoři, a poradí si s komplexním renderováním i s 3D.

StudioBook S (W700) proto nabízí výkon procesorů Intel Core i7 a Xeon a obsahuje grafickou kartu NVIDIA Quadro. Zmiňovaný 15palcový NanoEdge displej se vyznačuje atypickým poměrem stran 16:10, má certifikaci PANTONE a pokrývá 97 % barevného prostoru DCI-P3, což zajišťuje lepší věrnost zobrazení barev a splňuje kinematické standardy.

StudioBook S (W700) 

 Omlouváme se, popis obrázku chybí.

StudioBook S (W700) 

 

Jde to i bez rámečků

Nově představený ZenBook S13 (UX392) je 13,9“ přenosný notebook vybavený nejnovější generací procesorů Intel Core a nejvyšším poměrem obrazovky k tělu na světě, který činí 97 %. Jeho rámečky jsou široké pouze 2,5 mm a s tloušťkou šasi 12,9 mm je ZenBook S13 vůbec nejtenčím notebookem na světě.

Přesto obsahuje samostatnou grafickou kartu NVIDIA MX150. Notebook se vyznačuje lehkým šasi z jednoho kusu hliníku s hmotností 1,1 kg a odolností, která odpovídá armádním standardům MIL-STD-810G.

ZenBook 14 (UX431) je pak vybaven NanoEdge displejem s 86% poměrem obrazovky k tělu. Plocha šasi je o 6 % menší v porovnání s předchozím modelem UX430. Výbavu tvoří procesory 8. generace Intel Core i7, grafická karta NVIDIA GeForce MX150, 16 GB RAM, rychlé PCIe SSD úložiště a gigabitová Wi-Fi. Volitelnou výbavou je NumberPad se zabudovanou numerickou klávesnicí přímo v touchpadu a nechybí ani čtveřice reproduktorů.

ZenBook 14 a ZenBook S13 budou mimochodem k dispozici i ve zcela novém modrém barevném provedení Utopia Blue.

ZenBook S13

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ZenBook S13

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ZenBook 14

 

Elegantní design pro masy

Zástupci společnosti Asus na akci několikrát zdůraznili, že chtějí zpřístupnit bezrámečkové notebooky většímu okruhu zákazníků, proto představili novinky VivoBook X412 a X512 s kompaktním designem v trendy barvách. Notebooky nabízejí poměr obrazovky k tělu až 88 %, procesory 8. generace Intel Core i7, diskrétní grafickou kartu NVIDIA a kloub ErgoLift pro pohodlnější psaní na klávesnici.

Pro uživatele, kteří preferují systém Chrome OS, představil Asus ultratenký 14“ ASUS Chromebook Flip C434 s 360° otočným displejem, 87% poměrem obrazovky k tělu a výdrží baterie 10 hodin. Na veletrhu CES 2019 byla představena i nová produktová řada ASUS Chromebook Education, do níž patří lehký a odolný tablet ASUS Chromebook Tablet CT100 se systémem Chrome OS.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus VivoBook

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Asus Chromebook Flip C434 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru