Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2020: Chytřejší budou zubní kartáčky, sprchy i kosmetika Události

CES 2020: Chytřejší budou zubní kartáčky, sprchy i kosmetika

autor: Karel Dvořák
V Las Vegas se tento týden roztrhl pytel s novými chytrými pomocníky, které si už za pár měsíců budeme moci běžně koupit v obchodech. Inteligentnější budou zubní kartáčky, sprchy v koupelnách, ale například i kosmetičtí pomocníci.

O zajímavé nápady letos nebyla nouze hned při startu veletrhu, zaujmout chytrými vychytávkami se snažily známé společnosti i úplní nováčci v technologickém světě. Například společnost Colgate se rozhodla posunout možnosti chytrých kartáčků na úplně novou úroveň. Novinka zvaná Plaqless Pro se na první pohled neliší od řady konkurenčních modelů. Má podlouhlou bílou konstrukci s výměnnými nástavci a lze ji připojit k chytrému telefonu prostřednictvím bezdrátového rozhraní Bluetooth.

Hlavní rozdíl je ale v optických senzorech, které se ukrývají hned pod štětinami hlavice. Jejich úkolem je identifikovat v ústech hromadění zubního kamene, povlaku či jiných nežádoucích prvků. Kartáček od společnosti Colgate následně uživateli poradí, jak se všech těchto problémů při komplexním čištění zbavit.

Novinka toho umí samozřejmě ještě více. Například uživatele upozorní, které zuby již byly dostatečně vyčištěny a kterým by měl věnovat ještě důkladnou péči. To vše se zobrazuje v reálném čase na displeji chytrého telefonu. Samozřejmě nechybí ani podrobné statistiky, které uživatele vedou k lepšímu a pravidelnému čištění.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Colgate-Palmolive Plaqless Pro

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Colgate-Palmolive Plaqless Pro

 

Kosmetika s umělou inteligencí

Chytrou kosmetickou stanici zvanou Perso ukázala společnost L'Oréal. Jde o unikátní systém, který staví na principu umělé inteligence a dovede uživateli – především tedy něžnějšímu pohlaví – namíchat ideální pleťovou masku. Nejprve však uživatel musí naskenovat svůj obličej pomocí obslužné aplikace. Ta automaticky detekuje hluboké vrásky, viditelnost pórů, ale například i nejrůznější skvrny na pleti.

Na základě těchto dat pak ještě zhodnotí okolní prostředí, kde se uživatel vyskytuje – předpověď počasí, vlhkost či například míru pylu ve vzduchu. Teprve poté namíchá s vložených kazet s krémem finální kosmetický přípravek. Podle toho, jak na novinku reagovaly ženy přímo na výstavišti, půjde patrně o jeden z nejzajímavějších chytrých dárků letošního roku, přijít má totiž na pulty obchodů před Vánocemi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

L'Oréal Perso

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

L'Oréal Perso

 

Sprcha, která rozhodně není obyčejná

Premiéru si na letošním ročníku veletrhu CES odbyla také chytrá sprcha zvaná Moxie AI Speaker. Jak již samotný název napovídá, novinka není rozhodně obyčejný kus koupelnového vybavení, kterým by pouze protékala voda. Jde o chytrý reproduktor, díky kterému můžete ve vaší sprše rozehrát opravdový koncert, ve kterém budete hlavní hvězdou vy.

Velmi praktické je také to, že tento reproduktor má v sobě zabudovanou virtuální asistentku Alexu od Amazonu. Díky tomu se dovede napojit na systém chytré domácnosti, ze sprchy tak můžete bez nadsázky ovládat úplně celý dům – například rozsvěcet a zhasínat různá světla, přepínat skladby, ale klidně i rovnou udělat internetovou objednávku kosmetiky, která vám v koupelně dochází. Snad jedinou vadou na kráse je, že baterie v reproduktoru vydrží jen šest až sedm hodin, pak jej musíte ze sprchy vyjmout a opět nabít.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Moxie AI Speaker

Moxie AI Speaker

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Moxie AI Speaker

 

Šikovných pomocníků existuje daleko více

Na veletrhu CES bylo zajímavých novinek k vidění daleko více. Zajímavě vypadal chytrý dřevěný padl, který se neztratí v domácnosti ani kanceláři. Dovede totiž zobrazovat důležité notifikace z chytrého telefonu, ale například také informace o času a počasí – díky chytrému designu navíc málokoho napadne, že jde ve skutečnosti o chytrý displej.

Pozornost budila také cvičební podložka pro milovníky jógy, která má zabudovaného trenéra. Díky zabudovaným senzorům pozná, zda uživatel cvičí správně a případně jej upozorní, aby prováděl jednotlivá cvičení lépe. Třešničkou na dortu pak byla chytrá náplast, která má údajně pomoci mužům s jejich sexuální výkonností. Tu jsme však neměli odvahu zkoušet…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrý dřevěný panel

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Cvičební podložka pro milovníky jógy

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tato náplast má s mužskou výkonností dělat divy

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru