Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CES 2020: Nejlepší notebook od Lenova se přeloží jako list papíru

CES 2020: Nejlepší notebook od Lenova se přeloží jako list papíru

Události

Hned několik zajímavých laptopů od společnosti Lenovo bylo k vidění na výstavišti v Las Vegas. Podnik zaujal především vrcholným modelem ThinkPad X1 Fold, který se může přeložit bez nadsázky jako list papíru. Zajímavých strojů nicméně bylo k vidění daleko více.

Ohebné displeje byly doposud výsadou především skládacích smartphonů, nicméně stále častěji se objevují také v dalších segmentech trhu s elektronikou. Například Sharp ukázal, jak ohebná obrazovka může být využita u rolovacích televizorů.

Lenovo zase věří, že ohebné displeje představují budoucnost i pro klasické notebooky. Flexibilní panel totiž nalezneme u modelu ThinkPad X1 Fold, jak již koneckonců napovídá samotný název. Nic podobného tu zatím ještě nebylo.

ThinkPad X1 Fold v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ThinkPad X1 Fold

 

Revoluční novinka je postavena na kombinaci lehkých slitin a uhlíkových vláken a je chráněna koženým fóliovým krytem. Podle výrobce si tedy zachovává odolnost a spolehlivost, která je značce ThinkPad vlastní. I při hmotnosti menší než 1 kilogram se stále jedná o plnohodnotný počítač s 13,3palcovým ohebným OLED displejem.

Přednosti ohebných displejů jsou nepopiratelné. Uživatelé mohou při práci s novým laptopem od společnosti Lenovo plynule přecházet mezi nejrůznějšími způsoby použití od klasického kompaktního nastavení až po zcela plochý displej. Už se nemůžeme dočkat, až budeme moci ThinkPad X1 Fold detailněji otestovat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ThinkPad X1 Fold

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ThinkPad X1 Fold

 

Novinek od Lenova je daleko více

Zajímavých strojů bylo na stánku společnosti Lenovo ale daleko více. Velkou pozornost budil například ThinkBook Plus s e-ink displejem na vnější straně krytu. Tento displej může být využit k psaní poznámek a vytváření ilustrací pomocí pera Precision Pen, i když je víko notebooku zavřené. Kromě toho dokáže zobrazovat důležitá oznámení a upozornění ze synchronizovaných zařízení. A na originální využití tohoto panelu přišel i GEEK Jarda ve videu…  

ThinkBook Plus v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

ThinkBook Plus

 

Pokud místo operačního systému Windows fandíte platformě Chrome OS, zaujmout vás může také nový Lenovo IdeaPad Duet Chromebook, který láká na tenké a lehké tělo. Tento stroj je navržen především pro uživatele, kteří jsou stále na cestách a nechtějí být limitováni. K tomu pomáhá také dlouhá výdrž na baterii, která dosahuje až 10 hodin. Nový Chromebook má minimalistický design a volitelný stylus USI4 pro psaní a vytváření rychlých poznámek.

Čtyřlístek nových strojů uzavírá Yoga 5G, která je prvním notebookem s 5G připojením na světě. Jde o zařízení 2v1, které díky speciální konstrukci může fungovat jako klasický notebook i tablet. Tím nejzajímavějším je však platforma Qualcomm Snapdragon 8cx, díky které novinka nabízí 5G připojení.

Ty však zatím v České republice prakticky nejsou, a tak se s prodejem tohoto stroje u nás nepočítá. Všechny zbylé novinky se však prodávat budou. ThinkPad X1 Fold dorazí v polovině roku 2020, ThinkBook Plus bude dostupný od března 2020 a IdeaPad Duet Chromebook pak od května 2020. Ceny budou upřesněny později.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Lenovo IdeaPad Duet Chromebook

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Yoga 5G

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků (7)

Lenovo kvalita

Lenovo neumi udelat kvalitni klasicky notes a vrha se do tohoto?
Posledni zkusenosti s Lenovem tragicka.
Legion y530 v nejvyssi specifikaci 4x v reklamaci, 2x menena zakladni deska, porad bluescreeny.
Zlobi nam vice kusu se stejnymi zavadami.
Reklamace se uz tahnou vice nez rok, protoze jsou bohuzel kupovany na firmu. Thinkpady jeste drzi kvalitu, ale Ideapady a Legiony jsou na tom bidne.
Proslo mi rukama pres 5000 Lenovo notebooku ruznych modelu od roku 2006 kdy to jeste bylo IBM, po soucasnost a kvalita drasticky klesla.
Posledni multimedial co jeste od Lenova sel byly Y40-80 series bohuzel.

@imbutch: tak proc si od lenova kupujes ty nejlevnejsi smejdy? si kup klasickej thinkpad, treba yoga x1, carbon x1... lidi si koupit tu nejlevnejsi radu co je totalni ***** a pak nadavaji na celou znacku

@ves70: Přesně... Neznám nic lepšího a lépe zpracovaného než thinkpad...

@Speedy330: Lenovo není špatná značka mezi notebooky. Avšak až se lenovo naučí dělat správné otevírání resp. klouby u svých počítačů tak to bude teprve něco, jenže co by čert nechtěl nepoučí se a nepoučí.

@imbutch: Mám Thinkpad a šlape jak hodinky. Nemám s ním absolutně žádný problém. A to ani s panty. Hold musíte umět vybrat a nevybírat "herní", protože tam se komponenty usmaží u všech značek. Mám takovou zkušenost s Asusem.

@jackxl: Thinkpad - nejvíc dělník, nezničitelná záležitost

Pisser

Lenovo je jeden z nejlepších výrobců PC vůbec. Prakticky nezničetelné notebooky používáné US army není potřeba zmiňovat.Jelikož jsem měl tu možnost projít si celou érou těchto skvostů,tak musím říct že Lenovo je přední výrobce opravdu kvalitních produktů. Nová řada sice není tak odolná což však neznamená že lidé kteří se neumí chovat a starat se o svůj PC, tu můžou být braní vážně. Je to dost individuální, jestli si s počítačem v posteli a drobíš na něj ztvrdlou housku nebo ho bereš do terénu každej den do prachu, je dost rozdíl od lidí co ho mají v kanceláři položený na stole a každý měsíc dělají úržbu.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru