Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2020: Razer promění libovolný mobil v konzoli. Ukázal i modulární počítač Události
Razer Kishi, Android  + 100Kč slevový kód na LEGO (kombinovatelný, max. 1ks/objednávku)
Razer Kishi, Android
Produkt není určen k prodeji.

CES 2020: Razer promění libovolný mobil v konzoli. Ukázal i modulární počítač

autor: Saša Ševčík
Velmi rušno bylo již tradičně v Las Vegas na stánku společnosti Razer. Tento známý výrobce přivezl do Las Vegas hned několik zajímavých novinek, nás ale nejvíce zaujal modulární počítač Tomahawk a velmi šikovný herní ovladač Kishi.

Udělejme první radost všem herním nadšencům. Razer Kishi totiž dovede posunout hraní na smartphonech na úplně novou úroveň. Místo matlání po displeji můžete jednoduše využít hardwarová tlačítka, která jednoduše přicvaknete po stranách telefonu a připojíte je prostřednictvím USB konektoru či lightning kabelu.

Razer Kishi v akci

 

Jak je tedy z řádků výše patrné, nepotřebujete žádný speciální mobil, Kishi podporuje přístroje s Androidem, a dokonce i s iOS. Tedy jinými slovy můžete připojit klidně i nejnovější iPhony od společnosti Apple. Libovolný přístroj se sevře v ovladači podobně jako ve svěráku. Jak jsme mohli vyzkoušet v praxi, na telefonu poté drží velmi pevně.

Díky ovladači získáte dvě analogové páčky, směrový kříž, čtyři ovládací tlačítka, tři navigační klávesy a v neposlední řadě také páry trigerů a bumperů po vzoru klasických televizních konzolí. Samotný gamepad se dobijí přímo z připojeného telefonu, vlastní baterii neobsahuje.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Kishi

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Kishi

 

Unikátní modulární počítač

Neméně zajímavá je také druhá novinka, řeč je o modulárním počítači Tomahawk. Jeho halvní předností je speciální skříň, která dovoluje postavit klidně i velmi výkonný herní počítač prakticky komukoliv – tedy i jedincům bez hlubších znalostí jednotlivých součástek.

Základna je tvořena jednoduchou slotovou deskou se dvěma PCIe konektory. Do jednoho je vložena grafická karta, do druhého pak modul samotného počítače. Hned vedle se pak nachází prostor pro umístění napájecího zdroje.

Razer Tomahawk v akci

 

V podstatě tak díky této novince odpadá nutnost složitého zapojování kabelů a následně jejich úprava kvůli správnému proudění vzduchu a lepšímu chlazení. Skříň má všechny kabely integrované v sobě. Jediným kabelem, který se zapojuje, je napájení grafické karty. Případný upgrade tak bez nadsázky zvládne i naprostý počítačový analfabet.

Srdcem Tomahawku je procesor Intel Core i9-9980Hk, který má v nejvyšší konfiguraci k dispozici 64 GB operační paměti a hned dvě rychlé SSD jednotky. Prostor pro velké 3,5palcové disky bohužel chybí úplně. Cena a dostupnost obou novinek od společnosti Razer bude oznámena až později.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Tomahawk

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Razer Tomahawk

Názory ostatních Geeků (4)

FreshCZ FRE

PS4 Remote Play

FreshCZ 10. 1. 2020 12:24

Myslíte, že to bude kompatibilní s PS4 Remote Play?

Hikorust HIK
Hikorust 12. 1. 2020 21:08

@FreshCZ: Určitě ne. Možná časem. Používám variantu Jungle cat, která funguje na téměř stejném principu, ale PS4 ten ovladač nepozná. Se steamem funguje skvěle.

Taralis TAR

Ne

Taralis 11. 1. 2020 13:47

jelibo

ImNotBad IMN
ImNotBad 14. 1. 2020 11:55

@Taralis: nelibo

Máš něco na srdci?

nahoru