Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2020: Sony naskenuje uši, vzhled batohu změníte mobilem Události

CES 2020: Sony naskenuje uši, vzhled batohu změníte mobilem

autor: Petr Kirs
Letošní ročník veletrhu CES je na novinky opravdu velmi bohatý, výrobci na výstavišti v Las Vegas chrlí na návštěvníky jednu zajímavost za druhou. GEEKové přináší přímo z místa konání tohoto svátku technologických nadšenců další přehled zajímavostí.  

Společnost Sony si přivezla do Las Vegas celou řadu novinek, japonský elektronický gigant se například bude snažit uspět vůbec poprvé na trhu s automobily – na výstavišti totiž představil svůj první elektromobil Vision-S. Jde sice zatím o pouhý koncept, ale konkurence pro populární Teslu vypadá opravdu zajímavě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Elektromobil Vision-S od společnosti Sony

 

Nicméně Jardu na stánku společnosti Sony zaujala úplně jiná vychytávka. Jde o technologii 360 Reality Audio, která je určena pro mobilní telefony. Aplikace oskenuje pravé a levé ucho, díky čemuž zjistí, jaký máte ušní profil. Následně je díky tomu možné poslouchat písničky ve 360°, tedy v podstatě jde o obdobu prostorového zvuku.

Velmi zajímavé na nové technologii je také to, že funguje prakticky s jakýmikoliv sluchátky. Nemusíte tedy připojovat zrovna nějaký sofistikovaný model od Sony, ale klidně i sluchátka, která již vlastníte. O tom, jak moc se tato technologie Jardovi líbila, se můžete přesvědčit ve videu níže.

Technologie 360 Reality Audio v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jarda testuje technologii 360 Reality Audio

 

Co když vás přepadne hlad?

Po celém dnu běhání po výstavišti vás samozřejmě může přepadnout hlad. Právě v takovém případě přijde velmi vhod chytrý hrnec a mixér v jednom CookingPal Julia. Díky němu si dokážete uvařit prvotřídní večeři i bez hlubokých kulinářských znalostí.

Julie totiž umí sekat, mixovat, hníst, vážit, a dokonce i vařit v páře či vodě. Tedy jinými slovy, připraví vám večeři v pohodlí doma jen díky tomu, že do ní naházíte potřebné suroviny. Samotný hrnec vám přitom řekne, jaké ingredience a v jakém množství máte přidat. Obsahuje 500 receptů, takže každý den v roce můžete mít bez problémů úplně nové jídlo.

Jednu zajímavou vychytávku jsme si nechali úplně na konec. Řeč je o chytrém batohu, u kterého je prakticky celá čelní strana tvořena z malých displejů. Díky tomu je možné měnit jeho vzhled pomocí připojeného mobilu. Když se tak na tuto novinku díváme… Nemá někdo chuť si zahrát Tetris?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrý hrnec CookingPal Julia

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Novinka obsahuje na 500 různých receptů

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Je libo batoh, u kterého je možné měnit vzhled mobilem?

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Fantazii se meze nekladou.

Názory ostatních Geeků (2)

ves70 VES

360 audio

ves70 8. 1. 2020 14:23

neni to nahodou v aplikaci headphones uz snad od listopadu?

avatar Ověřený GEEK - level 3
BERNADIC Ověřený GEEK 8. 1. 2020 15:27

@ves70: Když by v listopadu, už od října :)

Máš něco na srdci?

nahoru