Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2020: Vertikální televizor nebyl vtip, zamíří do prodeje Události
Samsung SERO - 109cm  + Hodinky MyKronoz ZeTime Premium Silver / Black v hodnotě 6 399 Kč + O2 TV s balíčky HBO a Sport Pack na 2 měsíce (max. 1x na objednávku)
Samsung SERO - 109cm
33 050 Kč 39 990 Kč

CES 2020: Vertikální televizor nebyl vtip, zamíří do prodeje

autor: Saša Ševčík
Když se objevily první snímky vertikálního televizoru Samsung The Sero loni v létě, mohlo se zdát, že jde o vtip. Ve skutečnosti však toto unikátní zařízení, které je určené především pro milovníky sociálních sítí, v letošním roce skutečně zamíří na pulty obchodů.

Chytré telefony mění do určité míry to, jakým způsobem konzumujeme multimediální obsah. V ruce totiž většina z nás kouká na videa v režimu na výšku, na což slyší i tvůrci obsahu – drtivá většina videí na Instagramu a Facebooku je tak natáčena v režimu, který například pro televizory přirozený není.

A přesně to chce s novým modelem The Sero změnit společnost Samsung. S trochou nadsázky se dá říci, že jihokorejský elektronický gigant postavil novinku na bok, aby se širší strana tyčila směrem vzhůru. Zběhlejší čtenáři již patrně tuší, že tento kousek je určen právě pro sledování videí natočených na výšku, kterých je na internetu stále více a více.

The Sero očima GEEKů

 

Když jste vyrostli s mobilem v kapse

Zástupci společnosti Samsung tvrdí, že model The Sero je určen především pro generaci mileniálů, kteří vyrostli s telefonem v kapse. Je zřejmé, že sledování videí na výšku bude na novém televizoru skutečně příjemnější, než by tomu bylo na klasické TV. Výrobce nicméně nezapomněl ani na univerzálnost. Obrazovku je tak díky sofistikovanému stojanu možné překlopit širší stranou na bok – v takovém režimu se pak přístroj hodí klidně i na sledování filmů.

The Sero nabídne displej s úhlopříčkou 43 palců a rozlišení 4K. Staví na technologii QLED, kterou využívají i další prémiové přístroje tohoto výrobce. Ta staví na kovovém materiálu zvaném Quantum Dot, který umožňuje displeji reprodukovat citelně širší rozsah barev v porovnání se standardními TV nebo monitory. Přístroje s technologií QLED, která mimochodem pochází přímo z dílen Samsungu, jsou schopny reprodukovat 100 procent barevného objemu. To znamená, že dokážou zobrazit všechny barvy při jakékoli úrovni jasu. Nejjemnější rozdíly jsou viditelné i při nejvyšším stupni jasu technologie QLED – mezi 1 500 a 2 000 cd/m2.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

The Sero

 

Chytré reproduktory, které se přizpůsobí

Novinka láká na 4.1 reproduktory s výkonem 60 W. Ty však budou hrát vždy ve stereo režimu se subwooferem, podle toho, jak zrovna natočíte televizor. Praktické je také to, že televizor lze snadno spárovat s chytrým telefonem prostřednictvím WiFi a NFC, stejně jako podpora virtuálního asistenta Bixby – televizor je díky tomu možné ovládat prostřednictvím hlasových povelů.

Kdy a za jakou cenu se model The Sero objeví na pultech tuzemských obchodů, není zatím bohužel známo.

Samsung The Sero v akci

Názory ostatních Geeků (6)

Kouis KOU

Proč?

Kouis 8. 1. 2020 12:35

Oči nám vyrostly vedle sebe, ne nad sebou.Navíc většina záběrů točených na výšku obsahuje z 60-70% zem či nebe (bordel) a zbytek je tak nějak opravdový cíl.
Prosím, pokud chcete někdo něco natočit, nebuďte líní a pootočte telefon :-)

Martin.Strnad MAR
Martin.Strnad 15. 1. 2020 19:52

@Kouis: presne moje rec .-)

avatar
Wirtis 18. 2. 2020 12:53

@Kouis: No když jsou skoro všichni uživatelé sociálních sítí úplně tupí a nedokážou natočit video normálně na šířku, tak celkem chápu, že budou i tak tupí a tohle si klidně koupí :D Samsung chce jen vydělat prachy :D

bekr2 BEK

Doba se mění, bohužel

bekr2 8. 1. 2020 19:16

Z doby, kdy Každý přemýšlel jestli toho je víc vidět na 4:3 nebo 16:9, resp. z doby, kdy každý chtěl to nejvíce praktické přecházíme do období, kdy se technologie přizpůsobuje tuposti lidí...

alex.art029@gmail.com ALE

Cena?

alex.art029@gmail.com 13. 1. 2020 21:34

Pořád o TV všude čtu, ale alepoň předpokládaná cena nikde. Víte ji vy?

xxone XXO

Zase něco k ničemu

xxone 15. 1. 2020 16:53

.. již od pohledu

Máš něco na srdci?

nahoru