Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2020: vše, co potřebujete vědět (průběžně aktualizováno) Události

CES 2020: vše, co potřebujete vědět (průběžně aktualizováno)

autor: Saša Ševčík
V americkém Las Vegas se koná největší veletrh spotřební a výpočetní techniky na světě CES 2020. Na něm drtivá většina světových výrobců odhaluje novinky pro rok 2020. A u toho samozřejmě nemohou chybět ani naši GEEKové.

Start veletrhu CES 2020 je naplánován na úterý 7. ledna, přičemž brány výstaviště zůstanou otevřené až do pátku 10. ledna. Novinářské dny startují nicméně již dříve, a tak již nyní pro vás máme celou řadu novinek. Kompletní přehled novinek, které jsme na výstavišti viděli v některých případech i alespoň krátce vyzkoušeli, naleznete níže.

Veletrh CES 2020 je tady!

 

Pořadatelé letos očekávají příchod více než 200 tisíc návštěvníků, kteří si budou moci osahat desítky tisíc nejrůznějších technologických novinek. Návštěvníci se mohou těšit na zbrusu nové počítače, televizory, rekordéry, přehrávače, chytré telefony, tablety, herní konzole, přístroje pro chytré domácnosti, audio a video techniku, fotoaparáty, nositelnou elektroniku a v neposlední řadě také nejrůznější méně či více praktické počítačové příslušenství.

Velká pozornost bude v letošním roce věnována také systémům pro internet věcí a různé technologické nástroje využitelné při různých sportovních disciplínách. Na své si přijdou jistě i automobiloví nadšenci, stejně jako v minulých ročnících. Novinky z veletrhu CES 2020 budeme sdílet každý den výstavy na našich sociálních sítích. K videím a článkům se pak nejsnáze dostanete přes náhledy, které naleznete níže.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.     Omlouváme se, popis obrázku chybí.   Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Průběžně doplňovaný souhrn všeho podstatného z veletrhu CES 2020 (naposledy aktualizováno 9. 1. 2020):

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Vážná konkurence pro Nintendo Switch. Alienware láká na UFO | Otevřít celý článek

V Las Vegas letos nechybělo ani UFO. Řeč však není o neidentifikovaných létajících objektech z vesmíru, ale o nové herní konzoli značky Alienware, která patří do portfolia společnosti Dell. Ta má velké ambice, půjde o jednoho z hlavních konkurentů pro Nintendo Switch.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Razer promění libovolný mobil v konzoli. Ukázal i modulární počítač | Otevřít celý článek

Velmi rušno bylo již tradičně v Las Vegas na stánku společnosti Razer. Tento známý výrobce přivezl do Las Vegas hned několik zajímavých novinek, nás ale nejvíce zaujal modulární počítač Tomahawk a velmi šikovný herní ovladač Kishi.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Robotický tank pro malé a velké. Kdo se mu postaví?| Otevřít celý článek

Robotický tank RoboMaster S1 od společnosti DJI si premiéru odbyl již loni, na veletrhu CES přesto budil zaslouženou pozornost. Podívali jsme se na to, co mohou případní zájemci od této sofistikované robotické hračky čekat.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Navigace s umělou inteligencí. Intel odhalil i novou grafiku | Otevřít celý článek

Celou řadu zajímavých novinek jsme mohli vidět v Las Vegas také na akci společnosti Intel. Zástupci tohoto podniku poodhalili pokličku budoucnosti, ale také nové procesory Tiger Lake či první vlastní novodobou grafickou kartu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Takhle si představujeme budoucnost mobilů. Reinkarnovaná Motorola Razr naživo| Otevřít celý článek

Není pochyb o tom, že skládací smartphony představují budoucnost. Patrně tím nejelegantnějším je reinkarnace slavného modelu Razr, který jsme si na výstavišti v Las Vegas mohli poprvé detailně osahat a vyzkoušet.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Nejlepší notebook od Lenova se přeloží jako list papíru | Otevřít celý článek

Hned několik zajímavých laptopů od společnosti Lenovo bylo k vidění na výstavišti v Las Vegas. Podnik zaujal především vrcholným modelem ThinkPad X1 Fold, který se může přeložit bez nadsázky jako list papíru. Zajímavých strojů nicméně bylo k vidění daleko více.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Sony naskenuje uši, vzhled batohu změníte mobilem | Otevřít celý článek

Letošní ročník veletrhu CES je na novinky opravdu velmi bohatý, výrobci na výstavišti v Las Vegas chrlí na návštěvníky jednu zajímavost za druhou. GEEKové přináší přímo z místa konání tohoto svátku technologických nadšenců další přehled zajímavostí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Záplava novinek od AMD. K vidění byly grafiky i procesory | Otevřít celý článek

Celou řadu novinek přivezla do USA společnost AMD, na výstavišti v Las Vegas se ukázaly nové procesory, ale například také herní grafiky. Nové produkty prezentovala samotná šéfka AMD Lisa Su.

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Sony odhaluje nový PlayStation kousek po kousku | Otevřít celý článek

V minulém roce zástupci společnosti Sony postupně odhalili již několik detailů o chystané televizní konzoli PlayStation 5. Všechny informace byly přehledně shrnuty na tiskovce v rámci veletrhu CES, k vidění navíc bylo i nové logo, které pětka ponese.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Rolovací televizor odhaluje budoucnost zábavy v obývácích| Otevřít celý článek

Na letošním veletrhu CES je k vidění celá řada nových televizorů. Vlastní novinku do Las Vegas přivezl také Sharp – jde totiž o speciální model, který se sroluje do podstavce ve chvíli, kdy se na TV nedíváte.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Vertikální televizor nebyl vtip, zamíří do prodeje | Otevřít celý článek

Když se objevily první snímky vertikálního televizoru Samsung The Sero loni v létě, mohlo se zdát, že jde o vtip. Ve skutečnosti však toto unikátní zařízení, které je určené především pro milovníky sociálních sítí, v letošním roce skutečně zamíří na pulty obchodů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Chytřejší budou zubní kartáčky, sprchy i kosmetika | Otevřít celý článek

V Las Vegas se tento týden roztrhl pytel s novými chytrými pomocníky, které si už za pár měsíců budeme moci běžně koupit v obchodech. Inteligentnější budou zubní kartáčky, sprchy v koupelnách, ale například i kosmetičtí pomocníci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.Nová éra hraní. Na světě je první 360Hz monitor | Otevřít celý článek

Veletrh CES oficiálně odstartoval a výrobci na nás začali chrlit jednu novinku za druhou. Například Asus a Nvidia společně ukázali první 360Hz progamingový monitor na světě, který má být údajně až šestkrát rychlejší než tradiční monitory.

nahoru