Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
CES 2020: Záplava novinek od AMD. K vidění byly grafiky i procesory Události

CES 2020: Záplava novinek od AMD. K vidění byly grafiky i procesory

autor: Karel Dvořák
Celou řadu novinek přivezla do USA společnost AMD, na výstavišti v Las Vegas se ukázaly nové procesory, ale například také herní grafiky. Nové produkty prezentovala samotná šéfka AMD Lisa Su.

Úvod tiskovky se nesl v hodnocení roku 2019. A není se čemu divit, podíl na trhu s procesory v případě AMD neustále roste a výrobci se poměrně daří i v segmentu grafických karet. Letos se navíc očekává ještě prudký nárůst, neboť na základu od AMD budou postavené nové generace televizních konzolí. Ty budou podle očekávání hitem letošních Vánoc.

Jedním ze stěžejních představených produktů byl špičkový procesor Threadripper 3990X, který je určen pro ty nejnáročnější uživatele. Jde o 64jádrový čip, který v základu nabídne takt 2,9 GHz. V případě potřeby se nicméně tento monstrózní procesor dovede přetaktovat až na 4,3 GHz.

Lisa Su konstatovala, že Threadripper 3990X v testu V-Ray při renderování podal vyšší výkon než dvouprocesorový systém s Xeony 8280 od Intelu, AMD zvítězilo s 30% náskokem. Ve světle toho je vcelku ospravedlnitelná i cenovka 3990 dolarů, neboť dva čipy od Intelu vyjdou pochopitelně citelně dráž.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Threadripper 3990X

Tiskovka AMD na veletrhu CES

 

Notebookové čipy a nové grafiky

64jádrové monstrum nicméně nebylo jediným procesorem, který byl na slavnostní akci k vidění. AMD prezentovalo také mobilní Ryzen 4000, kterým budou v letošním roce osedlány notebooky různých výrobců. Čtyřtisícovka staví na architektuře Zen 2 a 7nm výrobním procesu. Etalonem třídy přitom bude Ryzen 7 4800H s osmi fyzickými jádry a TDP 45 W, v nabídce se nicméně objeví také osmijádrový Ryzen 7 4800U s TDP jen 15 W.

Chybět nemohly v Las Vegas pochopitelně ani grafické karty. Prim hrála nová série Radeon RX 5600, které se mají stát hlavními konkurenty pro nejlepší karty od Nvidie s jádry Turing – například tedy pro GeForce GTX 1660. Ve srovnání s touto kartou v rozlišení Full HD slibuje karta až o 15 % vyšší výkon.

Bližší informace o nových kartách bychom se měli dozvědět už na konci ledna, kdy se začnou prodávat. Už nyní je ale zřejmé, že karty zvládnou Full HD rozlišení na velmi vysoké detaily a budou tedy vhodné pro většinu esportových titulů, stačit nicméně budou také na AAA hry. Rozhodující tedy bude nastavená cenovka.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Mobilní Ryzen 4000

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Grafiky Radeon RX 5600

Názory ostatních Geeků (1)

MIVALITO MIV

Rx 5600

MIVALITO 18. 1. 2020 10:05

Kdy myslíte že by byly ke koupi tady na czc?

Máš něco na srdci?

nahoru