Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CES 2021: Takhle vypadá rolovací smartphone od LG. Prodávat se bude ještě letos

CES 2021: Takhle vypadá rolovací smartphone od LG. Prodávat se bude ještě letos

Události

Opravdovou lahůdku si pro mobilní fandy na veletrhu CES přichystala společnost LG. Ukázala svůj vůbec první rolovací smartphone, který má být další evolucí po ohebných obrazovkách. A co je na tom nejlepší? Nejde o žádnou hudbu budoucnosti, jak by se mohlo na první pohled zdát.

O rolovacím smartphonu se hovoří již dlouho. V rámci prvního virtuálního ročníku veletrhu CES jsme nicméně vůbec poprvé mohli vidět finální návrh. Novinka zvaná LG Rollable je sice zatím pouhým konceptem. Výrobce nicméně věří, že se ještě v letošním roce bude prodávat, i když přesné datum uvedení na pulty obchodů ještě nebylo odhaleno.

Tiskovka společnosti LG

 

Původní patentové návrhy tohoto výrobce naznačovali, že chytrý telefon bude mít tvar podlouhlého hranolu. Uvnitř této konstrukce se měl ukrývat sofistikovaný mechanismus se srolovanou obrazovkou, tu vytáhnete pouze v případě, kdy s přístrojem chcete pracovat. Na základně je pak menší displej, respektive okno na srolovaný panel, abyste nemuseli ten větší neustále rolovat ven jen kvůli kontrole času či notifikací.

Finální produkt ale vypadá úplně jinak. Jde v podstatě o klasický smartphone, který se na jedné širší straně dovede vysunout, čímž se zvětší obrazová plocha až na velikost tabletu. Tento přístroj vypadá velmi zajímavě, prohlédnout si jej můžete zhruba ve druhé minutě celé tiskové konference LG (na video výše). Bližší informace o zařízení však výrobce zatím prozradit nechtěl.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Patentový návrh nového telefonu 

 

Unikátní televizor

Sluší se připomenout, že s rolovacími obrazovkami má LG bohaté zkušenosti. Už v roce 2018 totiž výrobce na veletrhu CES v americkém Las Vegas představil první televizor s rolovací obrazovkou na světě. Už o rok později se po prototypu ukázal finální produkt zvaný LG OLED TV R.

Na první pohled si většina uživatelů může myslet, že jde o obyčejnou obrazovku s úhlopříčkou 65 palců (150 cm). Ale výjimečnost odhalíte ve chvíli, kdy přístroj vypnete. OLED panel je totiž ohybný a dokáže se automaticky srolovat do svého podstavce. Podobně jako kdybyste zatočili list papíru. Díky tomu se na obrazovku zbytečně nepráší ve chvíli, kdy ji nepoužíváte.

Unikátní technologie má i další přednosti. Obrazovku je možné rozvinout v různých poměrech stran – buď 21:9, nebo 16:9. Díky tomu se při sledování různých filmů nemusí obtěžovat s černými pruhy podél spodní a vrchní strany, které jsou jinak pro běžné TV typické.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG OLED TV R

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

LG OLED TV R

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru