Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CES 2022: Vajíčkový smartphone se stal realitou

CES 2022: Vajíčkový smartphone se stal realitou

Události
autor: Petr Kirs

Ještě v loňském roce to byl telefon, na jehož výrobu se vybírali peníze na Kickstarteru. Na veletrhu CES si však fanoušci mohli osahat funkční Cyrcle Phone 2.0, který zamíří v letošním roce na pulty obchodů.

Alespoň v rychlosti připomeňme, že Cyrcle Phone 2.0 se stal v loňském září hitem na Kickstarteru. Tvůrci požadovali na rozjetí masové výroby pouze 10 000 dolarů, nakonec se ale vybralo 13 705 dolarů.

Pokud si myslíte, že jde o nějaký vtípek či recesi, není to tak úplně pravda. Prototyp první generace smartphonu, který svým tvarem připomíná vajíčko, si odbyl premiéru již na veletrhu CES v americkém Las Vegas. Tvůrci jej ale v posledních měsících ještě vylepšili, a proto poslali na Kickstarter vylepšenou verzi s dvojkou v názvu.

Ergonomie je šílená! Tady jde o efekt

Na ergonomii u tohoto telefonu příliš hledět nemůžete, už z ukázkových videí jde vidět, že kulatý displej uložený v oválné konstrukci je velmi nepraktický. Telefon sice chytnete jednou rukou, ale žádným prstem už nemáte šanci ovládat dotykovou obrazovku.

Není žádným tajemstvím, že tato konstrukce má především zaujmout – jde zkrátka o efekt. Rozměry této bizardní novinky jsou 130 x 103 x 22 mm, o žádného drobečka tedy rozhodně nejde, byť hmotnost 147 gramů není nijak tragická.

Samotný operační systém Android je sice uzpůsoben pro kulatý displej, ale jakmile zapnete nějakou aplikaci, musíte se smířit s černými plochami po všech stranách. Drtivá většina programů pro platformu od Googlu zkrátka není dělaná pro kulaté displeje.

Obrazovka má průměr 3,45 palce a nabízí rozlišení 800 x 800 pixelů, jde o IPS panel. Blíže neupřesněný procesor Qualcomm Snapdragon doplňují 3 GB operační paměti a 32GB úložiště. Baterie nabízí kapacitu 2000 mAh. Na Kickstarteru se vajíčkový smartphone nabízel za 699 dolarů, v běžném prodeji ale bude stát 999 dolarů.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru