Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
České ceny nových Xboxů už nejsou tajemstvím

České ceny nových Xboxů už nejsou tajemstvím

Události
Xbox Series S, 512GB, bílá_447453854
Xbox Series S, 512GB, bílá
4 950 Kč 5 990 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá_1398942047
Xbox Series X, 1TB, černá
11 149 Kč 13 490 Kč
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset_1726867688
Xbox Series X, 1TB, černá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller_1447932429
Xbox Series X, 1TB, černá + ovladač Elite Controller
Produkt není určen k prodeji.
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset_1738992524
Xbox Series S, 512GB, bílá + sluchátka Wired Headset
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Společnost Microsoft tento týden nenechává hráče ani chvilku vydechnout. Včera ukázali zástupci amerického softwarového gigantu lidem podobu levnějšího Xboxu Series S, dnes zveřejnili cenovky pro tuzemský trh. A to dokonce včetně výkonnějšího Xka.

Na úvod malá rekapitulace. Přestože původně byla oznámena pouze jedna herní konzole od Microsoftu, nakonec se letos před Vánocemi na pultech obchodů objeví dvě. Špičkový model Series X doprovodí na trh cenově dostupná varianta Series S. A nyní již nejsou tajemstvím ani ceny obou novinek. Levnější model se bude v českých luzích a hájích nabízet za 7999 Kč, výkonnější Xko pak případné zájemce vyjde na 13 499 Kč.

Představení konzole Xbox Series S

 

Konzole Xbox Series S bude mít rychlou SSD jednotku s kapacitou 512 GB. Grafické jádro bude nabízet dostatek výkonu pro 4K upscaling a bude podporovat ray-tracing, tedy věrnější vykreslování stínů, světel a odrazů v jednotlivých hrách. V rozlišení 1440p mimochodem bude možné hrát až při 120 fps.

Tajemstvím nejsou ani technické informace o novém Xku. Poslední verzi One X výkonově překoná až čtyřikrát. V normálu nabídne hry v rozlišení 4K při 60 fps a výjimečně dokáže prodat až 120 fps a 8K. To vše hlavně díky AMD Zen 2 a hardwarově akcelerovanému ray tracingu. Xbox Series X nabídne výkon 12 TFLOPS.

Představení konzole Xbox Series X

 

Jako úložiště poslouží rychlé NVMe SSD s kapacitou 1 TB. Výrobce se navíc zajímavě vypořádal i s případnou rozšiřitelností, Xbox Series X totiž bude využívat speciální pro proprietární 1TB SSD od Seagatu, které se bude připojovat pomocí speciálního konektoru pro zachování co nejvyšší přenosové rychlosti. Případně bude možné disk připojit také prostřednictvím portu USB, podle Microsoftu to však platí jen v případě starší generace her. Ty nové budou vyžadovat již rychlé SSD optimalizované právě pro potřeby Xka.

Nový Xbox Series X bude funkcionalitou na úrovni počítače a stejně překvapivě bude i vypadat. V podstatě jako herní komp. Naštěstí tuto věž můžete překlopit a používat horizontálně i vertikálně. Konzole Xbox Series S bude vyvedena ve sněhově bílé barvě a bude mít kulaté větrací otvory zvýrazněné černou barvou. Evidentně bude opravdu malá, neboť je zhruba dvakrát vyšší než samotný gamepad. Ochuzena však bude o optickou mechaniku.

Do prodeje půjdou obě konzole 10. listopadu a předobjednávky začnou 22. září.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Překvapení jménem EA Play

Členství EA Play zadarmo

Členové předplatných Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Game Pass pro PC dostanou členství EA Play letos před Vánocemi bez jakýchkoli dalších poplatků. To znamená, že předplatitelé členství Ultimate budou moct využívat EA Play na konzolích Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S a na počítačích s Windows 10. Předplatitelé členství Xbox Game Pass pro PC pak dostanou EA Play pro Windows 10.

„Nabídka EA Play pro členy předplatného Xbox Game Pass přispívá ke zhmotnění naší vize propojovat hráče s oblíbenými tituly i vzájemně, ať už chtějí hrát kdekoli,“ řekl Mike Blank, SVP EA pro strategický růst. „Po pěti letech existence předplacených služeb pro xboxovou komunitu teď máme velkou radost z toho, že mohou obě předplatná využívat snadněji.“

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru