Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
ChatGPT se podílí na tvorbě South Parku

ChatGPT se podílí na tvorbě South Parku

Události
Peněženka South Park - Cartman_1211003118
Peněženka South Park - Cartman
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Funko POP! South Park - Boy Band_528556558
Figurka Funko POP! South Park - Boy Band
Produkt není určen k prodeji.
Figurka South Park - Cartman Brah_1417259598
Figurka South Park - Cartman Brah
Produkt není určen k prodeji.

Ach můj bože, zabili lidskou kreativitu! Tvůrci South Parku použili ChatGPT k napsání částí nedávné epizody, která si dělá legraci z tolik medializovaného chatbota s umělou inteligencí (AI).

Čtvrtá epizoda 26. řady s názvem Deep Learning , která vyšla zkraje března, ukazuje studentům na South Park Elementary novou technologii, která jim umožňuje psát domácí úkoly – zážitek, který se v současnosti bezpochyby odehrává na školách a univerzitách po celém světě.

Epizoda končí titulky s nápisem „napsal Trey Parker a ChatGPT“. Přestože jsme od tvůrců South Parku zvyklí na ledasjaké vtípky, tentokrát mluví pravdu. V titulcích se totiž dozvíme, že některé hlasy v epizodě, například hlas samotného ChatGPT, byly vytvořeny pomocí generátoru textu na hlas Play.ht poháněného umělou inteligencí.

ChatGPT v South Parku

Co umí ChatGPT?

Pokud vás náhodou tento nový fenomén minul, ChatGPT je bezplatný chatbot vyvinutý společností OpenAI, který využívá umělou inteligenci ke generování lidských odpovědí na otázky a požadavky. Technologie je založena na neuronových sítích, které napodobují základní architekturu mozku pro zpracování informací a učení.

Původním cílem chatbota bylo vyvinout AI, která má lidské konverzace s uživateli, ale nejnovější iterace ChatGPT jsou schopny provádět složité úkoly, ať už jde o psaní e-mailů a esejů nebo dokonce psaní televizních epizod a počítačového kódu.

V posledních měsících se dostal do bezpočtu novinových článků a byl postaven tak, aby způsobil revoluci ve způsobu, jakým svět funguje. Nicméně, jak zdůrazňuje i epizoda South Parku, AI již vyvolává spoustu otázek týkajících se etiky, autenticity i samotné společnosti a její připravenosti na novou éru inteligentních strojů.

Stále kontroverzní tvůrci South Parku, Trey Parker a Matt Stone, však nejsou zcela odtrženi od přicházející vlny AI. Dvojice si založila vlastní zábavní studio zvané Deep Voodoo, které využívá umělou inteligenci a které nedávno získalo finanční injekci ve výši 20 milionů dolarů na vývoj.

Filmeček od umělé inteligence

O tom, jak je umělá inteligence pokročilá při tvorbě, se nás snaží přesvědčit také společnost Corridor Digital prostřednictvím animovaného snímku Rock, paper, scissors (Kámen, nůžky, papír), který v sedmi minutách a 21 sekundách jasně ukazuje, co všechno dnes již umělá inteligence zvládne. Když si jej níže prohlédnete patrně budete překvapeni, že za tímto filmečkem nestojí ruka nějakého zkušeného animátora.

Děj se točí kolem dvou dvojčat soupeřících o trůn poté, co nedávno zesnul jejich otec. „Trůn musí být můj, nebo milióny zemřou,“ dohaduje se jeden bratr s druhým. Patrně není potřeba zdůrazňovat, že o budoucnosti země nakonec rozhodne dětská hříčka. Co myslíte, zvítězí nůžky, papír nebo kámen?

Je patrně tedy jen otázkou času, než se dočkáme celovečerního filmu, na jehož tvorbě se bude zásadně podílet právě umělá inteligence.

Celý anime snímek Rock, paper, scissors (anglicky)

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru