Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chtěl si přivydělat těžbou bitcoinů. Nebyl to dobrý nápad

Chtěl si přivydělat těžbou bitcoinů. Nebyl to dobrý nápad

Události
Trezor Model One Black, hardwarová peněženka na kryptoměny_1000425416
Trezor Model One Black, hardwarová peněženka na kryptoměny
1 685 Kč 2 039 Kč
Ledger Nano S Saffron Yellow, hardwarová peněženka na kryptoměny_1536158354
Ledger Nano S Saffron Yellow, hardwarová peněženka na kryptoměny
Produkt není určen k prodeji.
Satochip, hardwarová peněženka na kryptoměny - čipová karta_1779611723
Satochip, hardwarová peněženka na kryptoměny - čipová karta
536 Kč 649 Kč
autor: Stanislav Holý

Důsledky svého jednání patrně nedomyslel muž, který si chtěl přivydělat těžbou bitcoinů. Na tom by nebylo nic špatného, kdyby však netěžil na vystavených počítačích, kvůli čemuž si na něj nakonec došlápla policie.

Celý případ se udál už loni, kolečka spravedlnosti se však roztočila až letos. Muž si vytypovával na showroomech s elektronikou vystavené počítače s vyšším výkonem, na které následně instaloval specializovaný software určený k těžbě bitcoinů. Všechnu práci takto zotročených strojů pak sám řídil vzdáleně přes internet.

Náčiní pro mining

Až čtyři roky vězení

Na první pohled se může zdát, že šlo o zajímavý přivýdělek, do kterého nemusel kromě svých znalostí a návštěvy poboček nic víc investovat. Patrně si ale neuvědomil, že šlo o neoprávněný přístup k počítačovému systému, za což mu hrozilo vězení v rozmezí půl roku až čtyř let. Společnostem Alza a CZC.cz takto vznikla podle vyšetřovatelů škoda ve výši 70 000 Kč, i proto jej navrhli policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obžalovat.

Zatímco mimozemšťan z Holešovic od muže dostal 10 000 Kč, firma CZC.cz náhradu škody nepožádala. Muž se navíc přiznal, což je bráno jako polehčující okolnost. Státní zástupkyně pro Prahu 7 Jiřina Fronková se proto rozhodla stíhání podmíněně pozastavit. „Trestní stíhání bylo podmíněně zastaveno se stanovením zkušební lhůty v trvání deseti měsíců. Usnesení je pravomocné,“ uvedla Fronková pro Českou televizi.

A ponaučení na závěr? Těžit kryptoměny se může i při současných nižších kurzech vyplatit, avšak spíše na celých těžebních farmách. Počítače využívejte raději ke hraní her, i když ani při herních radovánkách nemáte jistotu, že u vás v pokojíčku nebude zasahovat policie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zpráva Městské policie Pardubice na Twitteru

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru