Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chystá se definitivní tečka za Internet Explorerem Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM
2 561 Kč 3 099 Kč 2 479 Kč 2 999 Kč
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
2 561 Kč 3 099 Kč 2 313 Kč 2 799 Kč

Chystá se definitivní tečka za Internet Explorerem

autor: Petr Kirs

Internet Explorer byl v době největší slávy nejpopulárnějším webovým prohlížečem na světě, v operačním systému Windows hraje už ale nějakou dobu druhé housle. Microsoft nyní oficiálně oznámil, kdy udělá za Explorerem definitivní tečku.

„Budoucnost Internet Exploreru tkví v prohlížeči Microsoft Edge. Ten je rychlejší a bezpečnější a kompatibilitu se staršími weby může zajistit také,“ vyslal jasný vzkaz uživatelům prostřednictvím oficiálního blogu Sean Lyndersay z Microsoftu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Internet Explorer 11

 

Připomněl, že o osudu Exploreru bylo rozhodnuto už dávno, protože některé jeho funkce již začaly být omezovány. Například loni v listopadu byla ukončena podpora pro Internet Explorer 11 v rámci firemní aplikace Microsoft Teams. Zbylé aplikace z balíku Microsoft 365 pak přestanou tento webový browser podporovat 17. srpna 2021. Již nyní ale nejdou v Internet Exploreru 11 otevírat některé weby. Pokud je internetová stránka nekompatibilní, automaticky se otevře v prohlížeči Edge.

Internet Explorer 11 je však stále ze strany Microsoftu podporován. I když nepřibývají již několik let žádné nové funkce, o bezpečnostní záplaty lidé nepřijdou. Také to se ale má změnit, Lyndersay uvedl, že podpora bude definitivně ukončena v červnu 2022, tedy příští rok. Pak odejde prohlížeč, který si odbyl premiéru v roce 2013, na zasloužilý odpočinek.

V současnosti Microsoft láká na nový Edge, který staví na Chromiu. To jinými slovy znamená, že engine pochází od konkurenčního Googlu. To není vůbec na škodu, na Chromium přešla totiž v minulosti již celá řada prohlížečů, z těch známějších například Opera.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nová verze prohlížeče Edge

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru