Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chystají se seriály na motivy 3 velkých videoherních značek

Chystají se seriály na motivy 3 velkých videoherních značek

Události
Horizon Forbidden West (PS5)_1887497481
Horizon Forbidden West (PS5)
660 Kč 799 Kč
627 Kč 759 Kč
God of War HITS (PS4)_856654931
God of War HITS (PS4)
288 Kč 349 Kč
Gran Turismo 7 (PS5)_1743166885
Gran Turismo 7 (PS5)
784 Kč 949 Kč
745 Kč 902 Kč

Na včerejší interní konferenci Sony Pictures Entertainment zazněly zásadní informace o třech velkých značkách z konzolové platformy PlayStation.

Informace o tom, že v Sony chystají seriálové adaptace svých oblíbených videoherních titulů, se nejprve objevila na fóru Resetera a později také od dobře informovaných insiderů na Twitteru. Vzápětí ji převzala velká herní média jako Video Games Chronicle, a tak i když na oficiální potvrzení ze strany Sony čekáme, můžeme se začít opatrně těšit. Trojice seriálových adaptací je vyústěním dlouhodobých snah přenést známé obličeje z videoher na filmová plátna a televizní obrazovky.

Ty začaly už v roce 2019 založením filmového studia PlayStation Productions, jehož hlavním cílem je zajistit hladký přechod světů známých z konzolí na jiné médium, a to ve spolupráci se Sony Pictures. Vůbec prvním takovým - a nutno říci, že úspěšným - projektem byla lednová premiéra filmu Uncharted s Tomem Hollandem v hlavní roli. Mezi další připravované produkce se řadí seriál The Last of Us od HBO, jehož scenáristou je spoluautor seriálu Černobyl Craig Mazin. Pracuje se také na hraném filmu Ghost of Tsushima (do režisérského křesla by měl usednout Chad Stahelski, režisér filmové série John Wick), nebo blíže nespecifikovaná adaptace univerza Jak & Daxter. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

První snímek ze seriálové adaptace The Last of Us od HBO

Které tři další značky PlayStation se dočkají svého seriálu či filmu? Famfáry, prosím…

1. Horizon

Adaptace videoherních pecek Horizon Zero Dawn a Horizon Forbidden West na stříbrná plátna, respektive televizní obrazovky, se přímo nabízí. Práva na značku Horizon si zajistila společnost Netflix. Filmovost postapokalyptického zážitku s robotickými dinosaury je nezpochybnitelná, a hlavní otázka nyní zní: Bude nový seriál znovu vyprávět příběh zrzavé hrdinky Aloy, nebo se zaměří na úplně jiné události, například zánik současného světa a projekt Zero Dawn, o kterém se ve videohrách dozvídáme skrze nahrávky a holografické flashbacky? Pokud se Aloy dočkáme, která herečka by ji měla ztvárnit? Své tipy určitě napište do komentářů! 

2. God of War

Boy, tohle bude veliké! Značku God of War si zajistila firma Amazon, a seriálu bychom se tak měli dočkat v rámci video-on-demand platformy Amazon Prime, která je dostupná i v Česku. Zatím nevíme, zda se adaptace zaměří na starší řeckou trilogii, nebo novější severské God of War a plánované God of War: Ragnarok. Na adaptaci zatím pracují Mark Fergus a Hawk Ostby (tvůrci a producenti sci-fi seriálu Expanze) a také Rafe Judkins (scenárista seriálu Kolo času). A znovu se nabízí velká otázka: Kdo ztvární ikonického hromotluka Kratose?! 

God of War: Ragnarok bychom se měli dočkat ještě letos

3. Gran Turismo

O poslední adaptaci toho zatím víme asi nejméně. Zajímavé je určitě to, že David Gibson ve svém tweetu zdůrazňuje, že Gran Turismo je v přípravě "pro televizi"; není přitom zřejmé, zda do televizní tvorby započítává i tu, kterou mají na svědomí online platformy jako Netflix, HBO či Amazon. A tak je dost dobře možné, že frenetického závodění v Gran Turismo (recenzi nejnovějšího sedmého dílu si můžete přečíst na Geek Magazínu) se dočkáme v klasickém televizním programu některé z celoplošných amerických stanic. 

Gran Turismo 7 šlape jako dobře namazaný stroj. Bude to platit i pro připravovaný seriál či film?

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru