Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Chytrá domácnost v roce 2021. Představujeme novinky Immax NEO

Chytrá domácnost v roce 2021. Představujeme novinky Immax NEO

Produktové tipy
IMMAX NEO LITE Smart Security venkovní kamera s reflektorem_967933535
IMMAX NEO LITE Smart Security venkovní kamera s reflektorem
1 817 Kč 2 199 Kč
IMMAX NEO Smart Termostatická hlavice Zigbee 3.0_161753607
IMMAX NEO Smart Termostatická hlavice Zigbee 3.0
Produkt není určen k prodeji.
IMMAX NEO CANTO Smart závěsné svítidlo 80x80cm 60W, černá_191295757
IMMAX NEO CANTO Smart závěsné svítidlo 80x80cm 60W, černá
Produkt není určen k prodeji.
IMMAX NEO Smart Siréna Zigbee 3.0_222487276
IMMAX NEO Smart Siréna Zigbee 3.0
Produkt není určen k prodeji.
IMMAX NEO LITE Smart Ovládání garážových vrat a automatických bran, WiFi_481666143
IMMAX NEO LITE Smart Ovládání garážových vrat a automatických bran, WiFi
776 Kč 939 Kč
autor: Lenka Chmátalová

Inteligentní domácnost pro každého, to je heslo značky Immax NEO, která se zaměřuje právě na produkty chytré domácnosti. V letošním roce si přitom výrobce připravil pro uživatele celou řadu zajímavých novinek.

Nová aplikace Immax NEO PRO a platforma TUYA

Klíčem k chytré domácnosti je v případě chytrých produktů od Immaxu mobilní aplikace Immax NEO PRO, prostřednictvím které můžete ovládat všechny nainstalované prvky. Ta zvládne obsluhovat zařízení s protokolem Zigbee 3.0, ale také prostřendnictvím WiFi a Bluetooth. Jde tedy v podstatě o systém, který v praxi zajistí skutečně všechny prvky v chytré domácnosti. 

Patrně není potřeba zdůrazňovat, že právě mobilní aplikace je klíčem ke spokojenému používání – pokud by nebyla dostatečně intuitivní, obsluha chytré domácnosti by se stala hororem. To v případě aplikace Immax NEO PRO ale rozhodně nehrozí, výrobce jí věnoval zvláštní péči.

Uživatelé ji mohou zdarma stahovat v českém rozhraní pro platformy Android a iOS. Její nová verze obsahuje Chytré scény, kdy je například možné jedním kliknutím ovládat více zařízení nebo provést více akcí. Nechybí ani automatizace rutinních úkonů – chytré scény se vytvářejí dle venkovního počasí, vnitřní teploty, detekce pohybu. Například pokud se spustí alarm na kameře, okamžitě jste o tom prostřednictvím notifikace na svém mobilním zařízení informováni. V případě poplachu můžete dokonce obdržet SMS či hlasový hovor s touto informací. Jde sice o placenou službu, ale vždy budete vědět, co se děje. Cloudové úložiště dovoluje ukládat záběry až z 20 kamer. 

Zařízení Immax NEO mimochodem využívají globální platformu pro internet věcí Tuya. V tomto směru je světovým lídrem. Dnes ji využívá více než 500 typů chytrých zařízení, a to od 180 000 vývojářských firem, tedy včetně produktů Immax NEO. Právě díky tomu se dají snadno vzájemně propojit a ovládat pomocí jedné aplikace v mobilním telefonu.

Co všechno TUYA umí?

  • Dálkově ovládat jednotlivé produkty v domácnosti
  • Integrovat chytrá zařízení do jednoho celku
  • Umožňuje vzájemnou komunikaci všech přístrojů
  • Sdílení nastavení mezi členy rodiny
  • Podpora hlasového ovládání Amazon Echo a Google Home

Chytrá domácnost pod taktovkou společnosti IMMAX

 

Chytrá osvětlení v hlavní roli

Portfolio produktů od značky Immax NEO je opravdu široké, vybírat je možné z chytrých světel termostatických hlavic, zásuvek, detektorů, sirén a mnoho dalšího. Za pozornost přitom stojí rozhodně první zmiňovaná kategorie, Immax NEO totiž zahrnuje více než 100 designových modelů chytrých svítidel. Od těch stropních do obývacího pokoje či kuchyně, přes nástěnné do pracovny až po stolní lampy, které rozzáří vaši ložnici. 

Nabídka obsahuje rozmanitý design – od klasických tvarů až po nadčasové pojetí. Vyzdvihnout si zaslouží také Immax NEO žárovky, u kterých je možné nastavit barevný odstín podle nálady, například romantický večer ve dvou můžete snadno podtrhnout svědelným naladěním. LED pásky jsou zase ideální do pracovny či kuchyně, vše přitom ovládáte přes WiFi síť. LED pásky jsou úsporné, nabízejí dlouhou životnost a chlubí se i nízkou pořizovací cenou. 

Je přitom nutné zdůraznit, že všechna světla komunikují skrze ZigBee 3.0, díky tomu jsou kompatibilní se systémy Philips HUE, Amazon Alexa, Google Assistant a Apple Siri. Snadno je tedy můžete připojit i k systémům jiných výrobců. Nabídka přitom zahrnuje volně stojící i závěsná svítidla. Součástí jednotlivých svítidel je přitom designový ovladač Immax NEO Smart, který je možné připojit k chytré domácnosti.

Chytré LED osvětlení

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

 

Co umí tajemná krabička?

Vyzdvihnout si zaslouží také Smart Multi senzor 4v1. Co umí tato tajemná krabička? Tento detektor pohybu zvládne sám řídit všechny smart zařízení ve svém okolí. Pokud otevřete dveře do svého domu rozehraje se koncert předvolených scén, které vytvoří dokonalou atmosféru. A to díky multisenzoru 4v1.

Příklad místo slibů: Vcházíte do obývacího pokoje. Multisenzor vás zpozoruje a dle denní doby upraví teplotu, osvětlení a polohu žaluzií. Záleží na vašich preferencích a náladě. Takhle si představujeme chytrou domácnost v 21. století.

Velmi široká je i nabídka kamer, obsahuje vnitřní i venkovní modely, fungovat mohou samozřejmě na baterie - ty venkovní se pochlubí dokonce i solárním napájením. Nechybí možnost propojení s aplikací, díky čemuž získáte upozornění při detekci pohybu. Šikovná je funkce videozvonku s obousměrnou komunikací, což se hodí nejen při komunikaci s kurýrem. Jednotlivé kamery se navíc dají vybavit solárním panelem, abyste získali nezávislost na zdroji elektrické energie.

Bezpečnostní kamery

 

Zařízení z kategorie zabezpečení, která si zaslouží pozornost, je daleko více. Siréna, pohyblivá čidla na okna, otevírání garážových vrat, klávesnice pro řízení celého systému zabezpečení – to všechno v nabídce společnosti Immax naleznete. V chytré domácnosti najdou uplatnění i další zajímavá zařízení. Chytré zásuvky, která z každého přístroje udělají chytrý – například automaticky vypnou televizor, vánoční stromeček, aroma difuzér. Termostatické hlavice, které řídí klima v domácnosti a výrazně šetří energii.

V letošním roce bychom se navíc měli dočkat celé řady zajímavých novinek: Chytré vypínače, které je možné umístit kdekoliv v domácnosti, aniž by muselo dojít k tahání kabelů; chytré zavlažování, jež umožní automatizaci venkovního prostoru a zahrady; stropní ventilátory se svítidlem; chytré vánoční osvětlení. Rozšířen bude také kamerový systém, kde bude dostupná funkce ONVIF.

Za pozornost stojí také Chytrý dávkovač léků – půjde o automatický dávkovač léků, který bude nabízet nastavení časů a frekvence opakování v aplikaci, upozornění v telefonu a hlasitým akustickým signálem. Díky němu můžete jednoduše hlídat starší jedince v domácnostech, zda pravidelně užívají léky tak jak mají předepsáno a zda jsou v pořádku.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí. Omlouváme se, popis obrázku chybí.
Smart Multi senzor 4v1 Solární panel

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru