Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Chytré hodinky se hodí do společnosti i na sport Návody

Chytré hodinky se hodí do společnosti i na sport

autor: Petr Kirs
Stále rostoucí popularitě se těší v posledních letech chytré hodinky, jejich přednosti jsou totiž nepopiratelné. Nabízí hromadu funkcí a usnadňují svým majitelům velmi život. Poradíme, na co dát při výběru pozor.

Chytré hodinky se na první pohled příliš neliší od fitness náramků s displeji, rozdíly jsou ale obrovské. Chytré hodinky jsou totiž zpravidla plnohodnotným doplňkem chytrého telefonu nebo tabletu. To znamená, že dokážou do určité míry zastat jeho funkce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Některé chytré hodinky se hodí na sport…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

…jiné zase do společnosti

 

Nahradí telefon?

Některé modely tak dovedou skutečně telefonovat, podobně jako byste hovor uskutečnili prostřednictvím bezdrátové hands-free sady. To může být pro celou řadu lidí daleko pohodlnější než neustále vytahovat mobil z kapsy. Samozřejmostí jsou stopky, budík a další funkce tradičních digitálních hodinek.

Mezi další vychytávky chytrých hodinek patří možnost ovládání připojených přístrojů na dálku. Při sledování filmu na tabletu jej tak nemusíte vzít ani do ruky a můžete pouze prostřednictvím hodinek na zápěstí přehrávání pozastavit nebo upravit hlasitost. Stejně jednoduše na dálku také pustíte svou oblíbenou píseň na chytrém telefonu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Funkce fitness náramků chytré hodinky do určíté míry přebírají

 

Tím se dostáváme k další přednosti chytrých hodinek. Jejich displeje většinou neslouží pouze k zobrazování informací, jako tomu bylo v případě fitness náramků, ale umožňují hodinky ovládat. Displej je tedy dotykový.

Samozřejmě chytré hodinky mají celou řadu zabudovaných senzorů, díky kterým zvládnou to samé, co fitness náramky. Počítají kroky, spálené kalorie či ušlou vzdálenost, stejně tak dovedou sledovat spánkové fáze – rozeznávají stavy bdění, NREM a REM spánku.

Doba trvání a četnost NREM a REM fází nám umožňuje popsat vlastní spánek. Tzv. hypnogram nám umožní určit, do jaké míry byl náš organizmus během noci schopný regenerace. Všechna data jsou pak odesílána do spárovaného chytrého telefonu, kde se zobrazují v přehledných grafech. Některé aplikace vám dokonce doporučí, jak svůj spánek zlepšit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prim hraje nositelná elektronika, které nevadí voda

 

 

Vlastní operační systém

Pokročilejší modely dokonce obsahují vlastní operační systém, který dovoluje instalovat aplikace a tím dále rozšiřovat funkce chytrých hodinek. Pak je na nich možné hrát jednoduché hry ale například i číst knížky. K tomu slouží speciální programy pro rychločtení, které si ve srovnání s chytrými telefony a počítačovými tablety dovedou poradit i s malými displeji.

Chytré hodinky samozřejmě nemají problém se suplováním funkcí fitness náramků. Počítají kroky, spálené kalorie i ušlou vzdálenost, pokročilejší modely dokážou také měřit srdeční tep. Stejně tak se počítá s jejich využitím v náročnějších podmínkách, většině modelů proto nevadí zvýšená vlhkost, teplotní výkyvy ani střet s vodou.

Citelně širší nabídka funkcí a dotykový displej si samozřejmě vezmou i svou daň. Výdrž chytrých hodinek se tak pohybuje v závislosti na jejich použití mezi jedním až třemi dny. Výrobci jsou si toho vědomi, a tak se snaží neustále zdokonalovat šetřící funkce. Pomocí polohového senzoru tak například některé hodinky poznají, zda se na ně uživatel dívá či nikoliv. A pokud se zrovna nedívá, displej jednoduše vypnou.

Také fitness náramky mají své nepopiratelné přednosti. Přesvědčit se o nich můžete v tomto článku.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vlastní operační systém dovoluje instalovat nejrůznější aplikace

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nechybí ani modely určené pro něžnější pohlaví

Názory ostatních Geeků (2)

cihlator CIH

Nulová informační hodnota

cihlator 20. 9. 2019 15:12

To nejste schopni vyplodit článek, který by měl hlavu a patu? Co třeba nastínit momentální situaci na trhu, trendy, testy, ... co se připravuje. Ne? Vážně?

Saša Ševčík - CZC SAŠ

Test

Saša Ševčík - CZC 21. 7. 2020 10:58

test

Máš něco na srdci?

nahoru