Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Chytré mohou být i tlakoměry. Připojí se na WiFi Návody

Chytré mohou být i tlakoměry. Připojí se na WiFi

autor: Karel Dvořák
Tlakoměry jsou v řadě domácností již běžnou výbavou lékárniček. Jednotlivé modely se ale od sebe diametrálně liší. Zatímco základní modely zvládnou jen monitorování krevního tlaku, pokročilejší modely se dovedou klidně i připojit k WiFi. K čemu je to dobré, si ukážeme v řádcích níže.

Vysoký, nebo naopak nízký tlak trápí desítky tisíc lidí napříč celým Českem. Pro zjištění přesného stavu naštěstí v dnešní době již nemusíte do ordinace ke svému lékaři, měřit a pravidelně sledovat svůj tlak můžete i z pohodlí domova.

Ty nejlevnější tlakoměry se dají pořídit už za méně než tisíc korun. I takto levné modely slouží pro pravidelné kontroly tlaku, prim přitom hrají kompaktní modely, které se dají vzít kamkoliv s sebou. Díky tomu můžete svůj zdravotní stav kontrolovat nejen doma, ale také na cestách. Vhodné je sledovat také to, kolik měření je možné uložit do paměti tlakoměru.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Tlakoměry bývají dnes již běžnou výbavou lékárniček

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Prim hrají kompaktní modely, které si je možné zabalit kamkoliv s sebou

 

Rozumí si s chytrými mobily

Pokročilejší modely si rozumí už i s chytrými telefony. Překvapivě i takto sofistikované modely se velmi často vyznačují snadnou obsluhou. Stačí stisknout jedno tlačítko a vše proběhne automaticky. Vy pak už jen zkontrolujete výsledek na displeji připojeného mobilu.

Aplikace zobrazí na displeji mobilního zařízení naměřené hodnoty vašeho krevního tlaku a pulsu. Další cennou funkcionalitou je zobrazení grafů dlouhodobě prováděných měření a srovnání aktuálně naměřených hodnot s dlouhodobým osobním trendem.

Některé modely dokonce dovedou vaše výsledky s ohledem na tělesnou konstituci a staří porovnávat také se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Mobilní aplikace často umožňuje komplexní sledování měření celé řady životně podstatných hodnot, evidenci fyzické aktivity a příjmu energie v potravě. Na to navazuje funkcionalita plánování osobních cílů, sledování jejich plnění a plánování konkrétních aktivit.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Připojení k mobilu? Žádný problém

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Pro starší jedince se hodí modely s velkými a dobře čitelnými displeji

 

Pokročilé funkce a WiFi

Pro nejnáročnější uživatele jsou pak určeny modely s připojením k bezdrátovým sítím WiFi. Ty dovedou odesílat data nejen do připojeného chytrého telefonu, ale také do zabezpečeného cloudu na stránkách výrobce. Díky tomu mohou váš zdravotní stav kontrolovat vaši blízcí klidně i z druhého konce planety. Tato data je možné pochopitelně také sdílet se svým lékařem, kromě cloudu je totiž chytrý tlakoměr dovede exportovat do nejrůznějších tabulek, grafů a PDF.

Ty nejsofistikovanější tlakoměry navíc toho umí daleko více, než je pouhé měření tlaku. Umí také zaznamenávat během měření srdeční křivku a umí detekovat nepravidelný srdeční rytmus (arytmie). To je velmi důležitá funkce pro opravdu nemocné jedince. Praktické je také to, pokud tlakoměr dovede rovnou změřit teplotu pacienta. Díky tomu se šetří čas strávený jednotlivými procedurami.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ani pokročilé modely nemusí být složité na obsluhu

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Sdílet data ze sofistikovaných tlakoměrů je možné snadno i s lékařem

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru