Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Chytří pomocníci pomohou i v kuchyni Návody

Chytří pomocníci pomohou i v kuchyni

autor: Stanislav Holý
Chytré telefony a tablety mohou být v kuchyni nedocenitelnými pomocníky. Ukrývá se v nich kompletní sbírka receptů, hlídají správný čas pečení a mnoho dalšího. Stejně tak užitečné v dnešní době nicméně mohou být také chytré váhy, rychlovarné konvice nebo dokonce i rýžovary.

Je známou pravdou, že kdo chce žít zdravě, musí začínat v kuchyni. Pokud uběhneme každý den vzdálenost hodnou maratónu, ale při návštěvě ledničky se nebudeme chovat rozumně – především tedy v nočních hodinách, naší životosprávě to příliš nepomůže.

Přednosti nejrůznějších fitness náramků, chytrých hodinek a dalších podobných zařízení jsou nepopiratelné. Nicméně pokud chcete mít nad svou životosprávou opravdu absolutní kontrolu, hodí se poohlédnout po dalších šikovných pomocnících.

 

Váha pomůže s hubnutím

Velmi šikovným pomocníkem je chytrá váha. Ta nejenže umí vážit, ale také dovede sama udat nutriční složení potravin, které na ni položíte. K tomu mimo jiné využívá funkci skenování, která dovoluje snímat čárové kódy z více než 40 000 jídel a zobrazení jejich hodnot.

Při výběru je vhodné koukat především na to, zda váha zvládne vážit i velké kusy potravin, ideální jsou přitom modely se skleněnou platformou. Pokročilejší modely se chlubí také displejem, na kterém zobrazí všechny důležité informace.

Samozřejmostí je možnost propojení s chytrým telefonem, díky čemuž můžete dlouhodobě sledovat váš energetický příjem. Dostanete informaci o přijímaných kaloriích, ale například také o dalších pěti hlavních částí potravy – proteiny, sacharidy, tuky, vláknina a sodík. V chytrém telefonu je zpravidla možné nastavit i cíle, kterých chcete ve stravování dosáhnout. Váha tedy může posloužit i při hubnutí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrá váha do kuchyně

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vše je možné ovládat pohodlně z mobilu

 

Konvice i rýžovar

I když se to tak na první pohled nemusí zdát, chytré mohou být v dnešní době dokonce i varné konvice. Také konvice je totiž možné připojit ke smartphonům a ovládat je tak na dálku. Nejenže můžete uvařit vodu na kávu z úplně jiné místnosti, ale prostřednictvím mobilní aplikace můžete nastavit dokonce i udržování konkrétní teploty.

Praktickým pomocníkem v kuchyni může být také chytrý rýžovar. Také tento inteligentní prvek domácnosti může komunikovat s chytrým telefonem a být ovládán na dálku – klidně i z druhého konce planety. Chutný pokrm můžete tak uvařit, ještě než se vrátíte domů. Aplikaci také využijete, když jste doma. Nebudete tak muset trávit v kuchyni dlouhé hodiny. Díky funkci automatického vaření rýže ve stanoveném čase můžete spát ráno o něco déle a po probuzení si vychutnat teplý a chutný pokrm.

Vhodné je při výběru koukat na modely, které mají snadnou údržbu, dostatečně velký objem a mají inteligentní řízení teploty. Díky tomu bude zajištěna co nejvyšší stabilita a propustnost, abyste pokrm uvařili vždy přesně podle vlastních představ.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Inteligentní konvice

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrý rýžovar

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vše je možné ovládat z mobilu

 

A co bylinky?

Správná hospodyňka si samozřejmě hlídá kvalitu potravin. V dnešní době není problém mít přímo uprostřed kuchyně i vlastní záhonek, zeleninu i bylinky je možné pěstovat díky chytrým zahrádkám. Tento bezstarostný pomocník se přitom stará o všechny rostliny úplně sám. Zajistí jim dostatek vody, světla i živin, a to po celou dobu jejich růstu.

Pro pěstování chutných bylinek a zdravé zeleniny je nejdůležitější dobrá půda, kvalitní osvětlení a samozřejmě dostatečná vláha. Chytré zahrádky používají nano-technologie půdy, která dává rostlinám správné množství vody, kyslíku a živin po celou dobu vegetace. Použité LED osvětlení s integrovaným časovým spínačem spolu s nano půdou zajišťují optimální růst rostlin a dělají tak vlastně všechnu práci za vás.

Chytrá zahrádka v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Chytrá zahrádka

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nahoru