Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Čistý zvuk i vzduch. Dyson má unikátní sluchátka

Čistý zvuk i vzduch. Dyson má unikátní sluchátka

Události
Rohnson R-9440 Sterilizer UVC+ION čistička vzduchu_1678457491
Rohnson R-9440 Sterilizer UVC+ION čistička vzduchu
Produkt není určen k prodeji.
Tesla Smart Air Purifier Mini_896266019
Tesla Smart Air Purifier Mini
2 058 Kč 2 490 Kč
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite GL_1190849759
Xiaomi Smart Air Purifier 4 Lite GL
2 644 Kč 3 199 Kč

Vysavače, čističe vzduchu, vysoušeče vlasů či rukou – tomu všemu se věnuje britská společnost Dyson. Nyní se však nabídka rozroste o nová sluchátka, která jsou naprosto unikátní.

„Dyson Zone čistí vzduch, který dýcháte na cestách. A na rozdíl od obličejových masek dodává pomocí vysoce výkonných filtrů a dvou miniaturních vzduchových čerpadel proud čerstvého vzduchu, aniž by došlo ke kontaktu s obličejem. Jsme nadšení, že po šesti letech vývoje můžeme nabídnout čistý vzduch a čistý zvuk kdekoli,” prohlásil šéf firmy Jake Dyson.

On sám založil v roce 1991 společnost Dyson a podle vlastních slov jsou nová sluchátka „výsledkem 30 let zkušeností společnosti v oblasti technologií proudění vzduchu, filtrace a motorů a hlubokých znalostí kvality vzduchu v interiéru a exteriéru“. Pokud si stále ještě myslíte, že jde o nějaký vtip, dovolíme si připomenout, že Jake Dyson vytvořil ve svém domě před začátkem nadnárodního byznysu celkem 5127 prototypů svého prvního bezsáčkového vysavače, než s ním byl natolik spokojený, aby ukázal světu finální verzi – vysavač Dyson DC01.

Tenhle ambiciózní chlapík zkrátka ví, co dělá. A když dostane nějaký nápad, jde si tvrdě za svým výsledkem. Úplně stejně to podle všeho bylo u nových sluchátek Dyson Zone, která fungují v podstatě jako mobilní čistička vzduchu. Kompresory v každém sluchátku nasávají vzduch přes dvouvrstvé filtry, údajně zachytí 99 % ultrajemných částic od velikosti 0,1 mikronu, například alergeny a brzdový prach, průmyslové spalování a nečistoty ze staveb.

Vrstva uhlíku obohacená draslíkem zachycuje plynné škodliviny, jakými jsou oxid dusičitý, oxid siřičitý a ozon. Bezkontaktní vzduchová clona pro přívod vzduchu pak vede dva proudy vyčištěného vzduchu k nosu a ústům a je navržena speciálně pro použití venku a při bočním větru.

Samotná sluchátka poskytují podle výrobce „plný zvuk a úlevu od nežádoucího městského hluku díky aktivnímu tlumení hluku (ANC), nízkému zkreslení a neutrální frekvenční odezvě, aby věrně reprodukovala zvuk nebo hudbu“. K dispozici přitom budou tři různé režimy ANC. Zajímavostí je i přídavný díl pro případy nutnosti zakrytí dýchacích cest na veřejných místech, anebo přídavný kryt obličeje FFP2.

O ceně unikátních sluchátek zatím mlčí. Na pulty obchodů by se nicméně podle tiskové zprávy měl model Dyson Zone dostat v roce 2023.

s

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru