Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Co bude umět nový Xbox? Události
Xbox Series X
Xbox Series X
Neznámá cena

Co bude umět nový Xbox?

autor: Petr Kirs
Nový Xbox by měl být hlavním hitem letošních Vánoc. Přestože to bude ještě dlouhé čekání, na internet uniká stále více informací. Pojďme si tedy společně shrnout všechny úniky a informace, které doposud o nejlepší konzoli od Microsoftu víme.

Na veletrhu CES v americkém Las Vegas zástupci společnosti AMD již potvrdili, že Xbox Series X bude běžet na jeho čipech. Detaily sice prozrazeny nebyly, nicméně podle dřívějších úniků se počítá s tím, že televizní konzole od Microsoftu bude používat výpočetní architekturu AMD Zen 2 a grafické čipy Navi. V konzoli se budou nacházet i GDDR6 paměti a SSD, které bude suplovat virtuální RAM. A pochopitelně bude také sloužit pro rychlý chod samotné konzole.

Zástupci amerického softwarového gigantu také prozradili, že novinka bude čtyřikrát výkonnější než Xbox One X. Ten je přitom v současnosti považován za nejvýkonnější televizní konzoli na trhu. Výkon by měl být dostatečný i na to, aby všechny hry běžely v rozlišení 4K, a to při 60 fps. Některé tituly nicméně budou fungovat také při snímkování 120 fps a dokonce i v rozlišení 8K.

Chybět by neměla ani hardwarová akcelerace ray tracingu. Připomeňme, že ray tracing je zatím v plenkách a nabízí jej pouze vybrané grafické karty. Ty pak zvládají realističtější vykreslování grafiky ve hrách, karty dovolují vypočítat přesné stíny odrazy a lomy světla podle konkrétních materiálů a samotné scény.

Upoutávka na nový Xbox Series X

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový Xbox Series X

 

Nový vzhled pod drobnohledem

Výraznou změnou prošel také vzhled chystané novinky. Zapomeňte na placatý design, díky kterému byste tento výkonný herní stroj mohli schovat někam pod televizor. Skříň nového Xka má tvar věže, či chcete-li nějakého mrakodrapu. Sluší se nicméně podotknout, že konzoli bude možné postavit vertikálně i horizontálně.

Doposud jsme si však Xbox Series X mohli prohlédnout tak maximálně z boků či čelní strany. Uživatel CurryPanda na fóru Neogaf však zveřejnil první snímky reálné konzole, která se odhaluje i zezadu. Přestože jde evidentně o předprodukční model, například konektorová výbava je již zřejmá.

Na přední straně bude jeden USB-A konektor, kterému bude sekundovat vypínač a štěrbinová Blu-ray mechanika. O poznání bohatší je však konektorová výbava vzadu. Zde se nachází dvojice USB-A s označením, zdířka síťového kabelu RJ-45, optický zvukový výstup S/PDIF, HDMI a otvor pro napájecí kabel. Umístěn je zde také speciální obdélníkový konektor, který má údajně sloužit k diagnostice. To se nicméně potvrdí až po oficiálním odhalení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Uniklé snímky zachycují Xbox Series X

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru