Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Co je Apple HomeKit?

Co je Apple HomeKit?

Návody
Apple Homepod mini, Space Grey_1379417527
Apple Homepod mini, Space Grey
2 388 Kč 2 889 Kč
Apple TV 4K 64GB (2. gen)_1489755072
Apple TV 4K 64GB (2. gen)
Produkt není určen k prodeji.
Nanoleaf Canvas Panels Smarter Kit 17 Pack_1016633550
Nanoleaf Canvas Panels Smarter Kit 17 Pack
7 437 Kč 8 999 Kč
Philips Hue LightStrips Plus v4_1991029039
Philips Hue LightStrips Plus v4
Produkt není určen k prodeji.

Jestliže se člověk alespoň vzdáleně zajímá o technologie, nástup chytrých domácností v posledních letech mu nemohl uniknout. Chytré žárovky, chytré termostaty, chytré zabezpečení, chytré zásuvky…

Všechno už zvládne být chytré, ale aby vše také fungovalo správně, komunikovalo navzájem a dalo se ovládat z pohodlí vašeho telefonu, potřebují tato zařízení společnou platformu. Tou je i Apple HomeKit – řešení od Applu, které zvládne nastavit a ovládat i úplný začátečník. Podívejme se, co lze připojit k Apple HomeKit.

Apple Homekit – jak funguje?

Apple HomeKit je jednotným systémem, který vám umožní ovládat ta nejlepší chytrá zařízení v domácnosti. Stačí jen, aby byla kompatibilní. Na jednom místě tak najdete ovládací prvky pro chytré osvětlení, zabezpečení domu, chytré kamery, termostaty a další. Vše si pohodlně uspořádáte do vlastních místností a schémat přesně podle potřeby. Je přitom jedno, jestli máte smart zařízení v jedné místnosti, po celém domě nebo je chcete ovládat na dálku mimo domov.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Vše lze navíc ovládat prakticky z libovolného zařízení od Applu, ovládejte tak celou domácnost z iPhonu, iPadu, Macu nebo prostě jen pomocí příkazů pro Siri. Největší kouzlo však přichází ve chvíli, kdy si nastavíte speciální scény a scénáře pro plnou automatizaci. Co si pod tím představit? Třeba zhasnutí všech světel při odchodu z domu, zapnutí topení, když se blížíte domů z práce, a podobné. Dokážete si takhle vytvořit prakticky jakýkoliv scénář z „když se něco odehraje, udělej tohle“. Pak už jen stačí říct třeba heslo „Dobrou noc“, a Siri zhasne světla po celém domě, sníží teplotu na termostatu, zamkne vchodové dveře do bytu a zavře garážová vrata, pokud jste na to zapomněli. A to je jen zlomek věcí, na co je Apple HomeKit skvělý.

Co lze připojit k Apple HomeKit?

Zařízeních, jež jsou kompatibilní s HomeKitem od Applu, je nekonečný zástup. Patří totiž ke dvěma nejpoužívanějším systémům u nás, a spolu s Google Home jde o platformu, do níž se snaží dostat každá firma. Pokud třeba hledáte chytré osvětlení domácnosti, fungovat vám budou značky, jako jsou Philips Hue, Elago, LIFX, Yeelight, Nanoleaf a spoustu dalších. U termostatů je podpora u zařízení nejoblíbenějších značek Netatmo či Honeywell.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zabezpečení domu

Jednou z klíčových výhod Apple HomeKitu je i zaměření na bezpečnost, a to jak ve směru ochrany dat o uživateli, tak ve směru zabezpečení domu. Existuje totiž i spousta chytrých zařízení, co lze připojit k Apple HomeKit a která chrání domácnost, a HomeKit je dokáže skvěle ovládat. Máme tu chytré zámky NUKI, smart venkovní kamera Netatmo Presence, interiérová Netatmo Smart Indoor Camera. Zabezpečení domu však zahrnuje třeba i chytrý senzor vody, senzor vibrací pro případ rozbití okna či senzory teploty pro nahlášení hrozby požáru. Co lze připojit k Apple HomeKit? Prakticky vše, ve všechny chytrých kategoriích najdete řadu možností.

HomeKit a Apple TV

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Jako každý podobný systém, i HomeKit potřebuje na propojení jednotlivých zařízení hub (či česky bránu). Tou se může stát hned několik zařízení od Applu, jako třeba HomePod, iPad, případně Apple TV. Jednoduše vše, co lze připojit k Apple HomeKit. Nastavení je snadné a zvládne jej každý během několika vteřin, stačí jen údaje k jednomu iCloud účtu a několik kliknutí. Apple TV je navíc ideální v tom, že je středem obývacího pokoje, a stane se tak i středobodem chytrého domu. Jak funguje Apple HomeKit tak zjistíte prakticky hned, a už jen záleží na vaší představivosti, co dokážete se svou chytrou domácností vytvořit právě vy. Teď už víte i vy, co je Apple HomeKit.

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru