Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Co předcházelo Hře o trůny? House of Dragon se poprvé odhaluje

Co předcházelo Hře o trůny? House of Dragon se poprvé odhaluje

Události
Stavebnice ICONX Game of Thrones - Železný trůn, kovová_1691345208
Stavebnice ICONX Game of Thrones - Železný trůn, kovová
412 Kč 499 Kč
Figurka Funko POP! Game of Thrones - Daenerys and Jorah_1690290491
Figurka Funko POP! Game of Thrones - Daenerys and Jorah
Produkt není určen k prodeji.
Tričko Game of Thrones - Stark Varsity (L)_1776275990
Tričko Game of Thrones - Stark Varsity (L)
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Hra o trůny - Daenerys Matka Draků_173457455
Figurka Hra o trůny - Daenerys Matka Draků
Produkt není určen k prodeji.
Figurka Hra o trůny - Jon Sníh v Bitvě bastardů_549927208
Figurka Hra o trůny - Jon Sníh v Bitvě bastardů
Produkt není určen k prodeji.
autor: Saša Ševčík

HBO dnes zveřejnilo první ukázku z očekávaného seriálu House of Dragon, což je v podstatě prequel jednoho z nejúspěšnějších seriálů současnosti – Hry o trůny. Jak již samotný název napovídá, draci získají v tomto seriálu daleko důležitější roli než dříve.

Ve Hře o trůny, která se vysílala už od roku 2011, byli draci ohroženým druhem, který vzešel bez nadsázky jak Fénix z popela. Ze třech draků ale kvůli nepřízni osudu zbyl nakonec jen jeden.

Rod Targaryenů ale dostane v prequelu House of the Dragon daleko větší prostor – a s ním i tato mýtická stvoření chrlící oheň. „Bohové, králové, oheň a krev. Sny z nás krále neudělaly. Draci ano,“ prohlásil ve více než minutové ukázce Daemon Targaryen. Toho si mimochodem zahrál Matt Smith.

V novém seriálu se dále objeví Paddy Considine, Olivia Cooke, Emma D'Arcy, Steve Toussaint, Rhys Ifans, Eve Best či Sonoja Mizuno. Režie se ujal Miguel Sapochnik, který má na svědomí i některé díly z Hry o trůny.

Pro úplnost dodejme, že House of Dragon se odehrává v době 200 let před událostmi z populární fantasy série uváděné výše. Premiéru by si novinka nicméně měla odbýt až v příštím roce, celý rod Targaryenů se postupně představí v deseti dílech první série. Zda budou i nějaké další, zatím tvůrci neprozradili.

Start HBO Max

Ukázka dnes byla mimochodem zveřejněna k příležitosti startu videotéky HBO Max, který je naplánován už na 26. října. V Česku si ale diváci budou muset počkat až do příštího roku. Po příchodu HBO MAX by měla stávají verze HBO GO skončit, nestane se tedy, že budete muset platit dvě různé služby od jednoho poskytovatele. Oficiálně to ale ještě zástupci společnosti nepotvrdili. Podobně to ale probíhalo například i v Latinské Americe.

A cena? Fanoušci patrně vědí, že za HBO GO v současnosti zaplatí 159 Kč. V zahraničí se ale HBO MAX nabízí v přepočtu za něco okolo 320 Kč. Lze tedy předpokládat, že podobná cenotvorba bude také v tuzemsku. HBO MAX nicméně nedávno uvedlo i levnější tarif za zhruba 215 Kč, v Latinské Americe se dokonce nabízí osekaný tarif v přepočtu za 110 Kč.

Největším lákadlem HBO MAX mají být premiéry filmů, které budou vycházet ve stejný den jako v kině. Sledovat filmy a další videoobsah bude přitom možné nejen v počítačích, ale také na smartphonech s Androidem a iOS. Nad podporou chytrých televizorů zatím visí otazník. Technická kvalita by měla být navíc vyšší než v případě HBO GO. Na bližší informace si ale budeme muset ještě počkat.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru