Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Computex 2019: QNAP představil vlastního robota a hromadu softwarových novinek Události

Computex 2019: QNAP představil vlastního robota a hromadu softwarových novinek

autor: Petr Kirs
Již tradičně vystoupila na veletrhu Computex 2019 také společnost QNAP. Prim hrály na stánku tohoto známého výrobce NAS serverů softwarové novinky, nicméně odhalena zde byla také nová generace robota AfoBot II.

Nás na stánku společnosti QNAP zaujal nejvíce právě AfoBot II. Tento inteligentní robot nabízí proti předchůdci, který se bohužel na evropský trh nedostal, celou řadu vychytávek. Má zvětšenou 10“ obrazovku a vylepšený hardware zahrnující dva 5W stereo reproduktory pro kvalitnější zvuk, mikrofon s potlačením šumu pro lepší rozpoznávání hlasu, detekci zvukového zdroje, která umožňuje automatické natočení, slot Mini PCIe pro instalaci modulu 4G LTE, podporuje USB – LAN a výstup HDMI na větší obrazovku.

AfoBot II je také vylepšen o další působivé funkce pro podnikové scénáře, jako jsou videokonference a rozpoznání tváře pomocí AI. Je ideální jako robot pro videohovory, robot pro digitální podpisy, robot na recepci a je užitečný také v celé řadě oblastí, jako jsou chytré domácnosti, zdravotní péče, chytré bankovnictví, chytrý maloobchod, chytré hotely atd.

AfoBot II v akci

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

AfoBot II

 

Umělá inteligence v hlavní roli

Na výstavě jsme se měli možnost seznámit prakticky s celým portfoliem společnosti QNAP. Mezi představenými produkty jasně dominovaly NAS servery. Právě jich se týká celá řada softwarových vylepšení, které si výrobce připravil. Pojítkem je u novinek využití umělé inteligence

QuMagie je aplikace společnosti QNAP příští generace pro správu fotografií, která v sobě integruje organizaci fotografií založenou na AI. Využívá AI ke zlepšení rozpoznání tváře, rozpoznání předmětů a analýze geografických informací obrázků uložených na NAS s cílem nabídnout vylepšené uživatelské prostředí pro správu multimediálních souborů. Další aplikace (například Qsirch 4.1 a Qfiling) také využívají AI k usnadnění vyhledávání fotografií.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace QuMagie

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Aplikace QuMagie

 

QVR Pro 1.3.0, řešení kamerového dozorování společnosti QNAP, nyní obsahuje rozpoznání tváře. S QVR Face, pokročilou chytrou aplikací pro práci s digitálním obrazem na základě Intel OpenVINO a modelování tváří pomocí Intel VAS AI, může QVR Pro přesně identifikovat lidi v dozorovacích streamech a uspokojit tak různé potřeby v oblasti monitorování. Informace o tváři a varovné události analyzované nástrojem QVR Face může ověřovat a dostávat aplikace QVR Pro Client.

QIoT Suite 2.0 je optimalizovaný pro průmyslový Internet věcí (IoT) a podporuje OPC Unified Architecture (OPC UA) pro vylepšení aplikačního potenciálu IoT pro průmyslovou automatizaci. Podporuje servery/klienty OPC UA a také bránu k hodnotovému mapování mezi servery a klienty, což organizacím pomáhá snadno zavádět řešení IoT do svých podniků se zvýšenou produktivitou a sníženými náklady.

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru