Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Counter-Strike 2 vyjde příští středu! Zřejmě...

Counter-Strike 2 vyjde příští středu! Zřejmě...

Události
CZC.Gaming Knight GC239, 3060Ti_1302362882
CZC.Gaming Knight GC239, 3060Ti
19 000 Kč 22 990 Kč
CZC.Gaming Paladin GC134, herní PC_1610362159
CZC.Gaming Paladin GC134, herní PC
39 662 Kč 47 991 Kč
CZC Paladin GC132, Comic-Con Edition_647913850
CZC Paladin GC132, Comic-Con Edition
41 314 Kč 49 990 Kč
39 662 Kč 47 991 Kč
CZC.Gaming Knight GC153, herní PC_1933362089
CZC.Gaming Knight GC153, herní PC
Produkt není určen k prodeji.

Tvůrci očekávaného titulu Counter-Strike 2 konečně prolomili hradbu mlčení. Dvojky bychom se měli dočkat již příští týden ve středu! Tedy zřejmě…

Příběh Counter-Striku 2 totiž připomíná tak trochu hru kočky s myší. Tvůrci totiž slíbili, že finální verze hry Counter-Strike 2 dorazí jako bezplatný upgrade hry CS:GO ještě během letošního léta. Jenže pak prakticky celé léto zarytě mlčeli.

Už během nadcházejícího víkendu se přitom dočkáme podzimní rovnodennosti, a tak léto oficiálně skončí. Hráči dychtící po novince se tak oprávněně ptají, kdy konečně Counter-Strike 2 vyjde? Hradbu prolomili tvůrci až nyní, kdy na sociální síti X na oficiálním profilu ke hře Counter Strike vyšla zpráva: „Co děláte příští středu?“

Vše tedy nasvědčuje tomu, že právě ve středu bychom se měli dočkat slibovaného velkého updatu. Nemůžeme se ale ubránit pocitu, že si tvůrci s fanoušky opravdu hrají, protože oficiálně to zatím ještě nepotvrdili. Moudřejší tak budeme až za pár dní…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Co všechno už víme? 

Internetem v posledních týdnech koluje hromada spekulací o tom, co velký update přinese. Celou řadu detailů ze hry nám tvůrci nicméně již oficiálně prozradili. Counter-Strike 2 bude podle nich největší technologický skok v historii této populární série, který zajistí další roky novinek a aktualizací.

Dýmovnice, respektive jejich oblaka kouře, jsou nyní dynamické volumetrické objekty interagující s prostředím a reagující na světlo, střelbu a výbuchy. Změny chování kouře se promítají také do hratelnosti, jelikož kulky a výbušné granáty mohou oblaka krátce rozptýlit nebo rozšířit.

Kouř se nově vyvalí z otevřených dveří a rozbitých oken, nezastaví ho schody, zaplní delší chodby a spojí se s dalšími oblaky. V enginu Source 2 se částice kouře přizpůsobují systému nasvícení, což dává vzniknout realističtějšímu světlu a barvám.

Srdcem hry Counter-Strike 2 je systém obnovování informací nezávislý na počtu tiků za sekundu. Zatímco dříve servery tak získávaly informace o herním světě pouze v určitých časových intervalech (kterým se říká „tiky“ nebo „ticks“), díky nové architektuře se o zahájení každého pohybu, výstřelu každé kulky a hození každého granátu dozvídají okamžitě.

Ať už je proto tickrate jakýkoli, pohyb a střelba mají vždy stejnou odezvu a granáty vždy létají stejně.

Dýmovnice nové generace

Tickrate už neovlivňuje pohyb, střelbu ani házení granátů

Čistší, jasnější a lepší mapy

Tyto mapy byly od základu přestavěny, takže na nich byly zúročeny všechny nové nástroje a renderovací funkce enginu Source 2. Využívají nového nasvícení enginu Source 2, což znamená renderovací systém na fyzikálních základech produkující realistické materiály, světlo a odrazy.

Klasické mapy se stabilními základy, na kterých mohou hráči posoudit rozdíly mezi hrami CS:GO a Counter-Strike 2. Kromě vylepšení nasvícení a viditelnosti hráčů se nezměnily.

Nástroje a renderovací funkce enginu Source 2 budou dostupné také komunitním tvůrcům, kteří jistě ocení snazší navrhování i upravování map. A s vytvářením se samozřejmě pojí sdílení – ještě v rámci omezeného testování bude otevřen workshop.

Upgradované nebo přepracované, všechny mapy jsou jako nové

Staronový inventář a vizuální efekty

Vaše sbírka je v bezpečí – při přechodu mezi hrami CS:GO a Counter-Strike 2 nepřijdete o žádný ze svých předmětů! Co víc, v enginu Source 2 budou vypadat ještě lépe. Kromě zajištění podpory starších modelů a vzhledů jsme dále upgradovali všechny základní zbraně na nové modely o vysokém rozlišení a některé vzhledy toho už patřičně využívají.

Všechny vizuální efekty dostupné ve hře Counter-Strike 2 prošly aktualizací a za pomoci systému nasvícení a částicového systému enginu Source 2 bylo dosaženo nového vzhledu i chování vody, výbuchů, ohně, kouře, záblesků zbraní či efektů kulek.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázka z chystaného titulu Counter-Strike 2

Vizuální efekty nejvíce ovlivňující hratelnost byly přepracovány s ohledem na co nejlepší čitelnost. Stopy po kulkách jsou tedy snáze viditelné na větší vzdálenost a krvavé fleky (které postupně zasychají) poskytují konkrétnější informace o nepřátelích.

Vychutnejte si zbrusu nové efekty výbuchů, ohně a dalších environmentálních událostí, které jsou díky spojení enginu Source 2 a možností současného hardwaru o řád kvalitnější a konzistentnější. Na kompletně změněné herní rozhraní a nové efekty ukazatelů na obrazovce se nejen dobře dívá, ale člověk se z nich také přehledně dozví vše potřebné o své postavě a aktuálním stavu zápasu.

Zvuky hry Counter-Strike 2 byly přepracovány, aby lépe odrážely okolní prostředí, byly jasně odlišitelné a šlo z nich vyposlechnout více informací. Plus byly vyváženy pro zajištění co nejlepšího zážitku.

„Omezené testování hry Counter-Strike 2 se soustředí jen na část funkcí, aby byly do léta vyřešeny ty největší problémy, ale v rukávu toho máme podstatně více. Vydržte pár měsíců a povíme Vám úplně vše, co Counter-Strike získá se vstupem do další éry!“ zakončili prezentaci očekávané hry tvůrci.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Záležet si tvůrci dali také na zvuku

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru