Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
CZC.Gaming Warlock – skvělá mechanická klávesnice s nízkým zdvihem, RGB a bezdrátovým připojením

CZC.Gaming Warlock – skvělá mechanická klávesnice s nízkým zdvihem, RGB a bezdrátovým připojením

Recenze
CZC.Gaming Warlock, Gateron Low Profile Red, černá_1343107464
CZC.Gaming Warlock, Gateron Low Profile Red, černá
991 Kč 1 199 Kč
826 Kč 999 Kč
CZC.Gaming Halfling, herní klávesnice, Kailh Red, CZ_2042876705
CZC.Gaming Halfling, herní klávesnice, Kailh Red, CZ
908 Kč 1 099 Kč
826 Kč 999 Kč
CZC.Gaming Tiefling, Kailh Box Red, černá_1617491709
CZC.Gaming Tiefling, Kailh Box Red, černá
991 Kč 1 199 Kč
908 Kč 1 099 Kč
CZC.Gaming Reaper, TTC Red, herní klávesnice, bílá_498554604
CZC.Gaming Reaper, TTC Red, herní klávesnice, bílá
1 569 Kč 1 899 Kč
CZC.Gaming Dwarf, herní klávesnice, Kailh Red, CZ_1918017899
CZC.Gaming Dwarf, herní klávesnice, Kailh Red, CZ
991 Kč 1 199 Kč
826 Kč 999 Kč

Opět se po čase vracíme s pohledem na jednu z našich klávesnic, které jsme pro vás spolu s největšími geeky připravili. Tentokrát jde o model CZC.Gaming Warlock, kompaktní mechanickou klávesnici s nízkým zdvihem a bezdrátovým připojením.

Jednoduché balení a kvalitní zpracování

Jestliže jste už v ruce někdy drželi zařízení ze série CZC.Gaming, pravděpodobně tušíte, v jakém stylu se ponese balení i tentokrát – elegantní krabice v černo-červeném provedení, manuál, napájecí USB-A -> USB-C kabel a samozřejmě to nejdůležitější, klávesnice samotná. Žádné hlouposti kolem, soustředění na kvalitu a dostupnost.

DSC_0837.JPG
DSC_0836.JPG
DSC_0835.JPG

Při vyjmutí z krabice okamžitě poznáte, že máte v ruce skutečně kvalitně zpracované zařízení. I přes kompaktní provedení (jde o klávesnici 65% velikosti) je klávesnice sebevědomě těžká, což naznačuje použití nejlepších materiálů. Hliníkové tělo tvoří extrémně stabilní základnu, i kdybyste bušili sebevětší silou, nepoddá se.

Na přední straně najdete logo CZC.Gamingu, na levém boku přepínač pro vypínání a zapínání v bezdrátovém režimu, vzadu pak čeká USB-C port pro připojení odnímatelného kabelu. I kabel si zasloužil svou péči, jde totiž o opletenou variantu s šikovným očkem ze suchého zipu pro pohodlnější organizaci ať už na stole, nebo třeba v batohu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Spodní strana skrývá detailnější informace (například i o přítomnosti 2000mAh baterie), protiskluzové gumičky a pak i vyklápěcí nožičky. Ty nejsou triviální, krom režimu „naplocho“ totiž můžete zvolit hned ze dvou úrovní náklonu. Lze tak klávesnici upravovat podle priority nebo podle využití v konkrétní situaci. Kompaktní provedení se nakonec zastavilo na rozměrech 311 x 100 x 29 mm při hmotnosti 535 gramů. Není tak problém vzít CZC.Gaming Warlock naprosto kamkoliv, pohodlně se vejde i do menšího batohu či tašky přes rameno.

Klávesy a spínače Gateron Red

Jako u každé klávesnice je však nejdůležitější to, co najdeme na přední straně, s níž budeme v kontaktu pořád. Zde je připraveno 68 kláves, jež se mohou pochlubit jak RGB podsvícením, tak přítomností českých znaků. Jde o tedy o skvělou volbu i pro ty uživatele, kteří se poslepu po jednotlivých klávesách nepohybují s takovou ladností.

DSC_0844.JPG
DSC_0842.JPG
DSC_0839.JPG

Pod klávesami se skrývá srdce CZC.Gaming Warlock, a to Gateron Red nízkoprofilové lubrikované spínače. I když jde o variantu s nízkým zdvihem, každý stisk je perfektně přesný a jistý. Já například patřím mezi velké fanoušky nízkoprofilových klávesnic a od první vteřiny jsem se s ní cítil jako doma. Snímače mají svůj typický zvuk, jenž rozhodně nepatří mezi ty nejhlučnější. Klávesnice se tak směle hodí i do prostorů, který budete sdílet s dalšími lidmi. Aktivační síla je 50 cN, aktivační dráha 1,5 mm, celková dráha zdvihu pak 2,5 mm. Výrobce udává živostnost na 50 milionů kliknutí.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ani tentokrát nechybí hotswap PCB, jak už jste o příslušenství z řady CZC.Gaming zvyklí. To umožňuje jednoduchou a rychlou výměnu nejen kláves, ale hlavně i příslušných spínačů. Pokud by vás tak časem omrzely právě Gateron Red, případně cokoliv začalo zlobit, není žádný problém během pár vteřin nahradit za jiné. V současnosti už jde o standard mezi mechanickými klávesnicemi, z něhož byste neměli ustoupit.

DSC_0852.JPG
DSC_0847.JPG
DSC_0856.JPG

CZC.Gaming Warlock má krom jiného i funkci N-Key Rollover, díky níž můžete současně stisknout větší množství kláves a být si přitom jisti, že se každý jeden stisk perfektně přenese do počítače. Pryč jsou tedy překlepy při psaní slohovek nebo při těch nejvypjatějších situacích na virtuálních bitevních polích.

Stabilní připojení a podsvícení s hromadou možností

Dnes testovanou periferii lze používat zcela bezdrátově, uvnitř se skrývá již zmíněná baterka s kapacitou 2000 mAh. To je pro pohodlné fungování zcela adekvátní, jelikož si na jedno nabití zvládnete zahrát až 70 hodin. Veškerá bezdrátová komunikace s počítačem či laptopem probíhá přes Bluetooth rozhraní. V balení najdete i klasický kabel, jenž slouží jak pro nabíjení baterie, tak pro případné drátové využití a podrobnější nastavení.

Nastavením se dostáváme k další ze skvělých vlastností CZC.Gaming Warlock, a to k RGB podsvícení s podporou až 16,7 milionu barev. Ty si můžete nastavit podle vašich potřeb ve speciálním nástroji, který naleznete přímo na webu CZC. Voleb je přitom opravdu nepřeberně a vše lze doladit do nejmenších detailů. V aplikaci si nastavujete parametry od jednotlivých efektů, přes konkrétní barvy a jejich intenzitu, až třeba po propojení s hudbou, kterou právě posloucháte.

01.JPG
02.jpg
03.JPG

Aplikace však neslouží jen k nastavení podsvícení, ale i k dalším pokročilým možnostem. Jednou z nich je vlastní nabindování kláves, jelikož lze kompletně všechny nastavit podle sebe. A pokud by vám ani tohle nestačilo, je zde i nástroj pro tvorbu vlastních maker. Ty můžete naklikat pěkně podle sebe, případně si zapnout „nahrávání“ a makro se vytvoří přesně dle následně stisknuté sekvence. Dopřejte si konkurenční výhodu v boji, případně si ulehčete práci s oblíbenými nástroji.

Klady a zápory

+ Skvělé zpracování
+ Úžasný poměr cena/výkon
+ Prodloužená 3letá záruka
+ RGB podsvícení a jeho možnosti
+ Parádní nízkoprofilové spínače
+ Kompaktní zpracování

- Manuál by snesl trochu více informací
- Některé popisky v aplikaci občas haprují

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Shrnutí

Jestliže milujete klávesnice s nízkým profilem a hledáte skvělou mechanickou variantu, která je ještě navíc bezdrátová a s RGB podsvícením, nemáte o čem váhat. CZC.Gaming Warlock je parádní kousek, jenž udělá parádu jak u vášnivého hráče, tak třeba u studenta při psaní dlouhých seminárek. Když si navíc přičteme bezkonkurenční cenu a prodlouženou záruku na 3 roky, není kam uhnout. Warlock je skvělá kompaktní klávesnice. Tečka.

 

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru