Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Darth Maul nezemřel! Greedo střílel první... A další Star Wars pikantérie Události

Darth Maul nezemřel! Greedo střílel první... A další Star Wars pikantérie

autor: Adam Plechatý
George Lucas se rozpovídal o tom, kam by slavnou filmovou sérii zavedl, kdyby v roce 2012 neprodal Lucasfilm včetně značky Star Wars společnosti Disney. Z 600stránkového bestselleru The Star Wars Archives 1999-2005 pro vás vybíráme to nejzajímavější.

Pokračování bichle od Paula Duncana z roku 2018 (The Star Wars Archives: 1977-1983) se opět pouští do tajů a zákoutí daleké předaleké galaxie ať už ve formě, která se dostala na plátna kin, nebo v té, která zůstala jen v hlavě jejího původního tvůrce George Lucase.

Na 600 stranách popisuje sebemenší detaily druhé trilogie, v níž se desetiletý Anakin Skywalker postupně promění v Darth Vadera. Pouští se nicméně i do spekulací a fandovských teorií, které uvadí na pravou míru díky komentáři samotného Lucase.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Zatím je kniha dostupná pouze na zahraničních obchodech, aktuálně se prodává třeba ve Velké Británii, odkud lze knihu objednat a dovézt k nám. Pro fandy rozhodně povinnost. Třeba k Vánocům...

Darth Maul měl být hlavním zlounem navazující trilogie

Obi-Wan Kenobi možná zlého Sitha v Epizodě 1 rozpůlil, to však nezabránilo tvůrcům animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars, v jehož čtvrté sezóně se diváci s Darth Maulem nečekaně setkávají. Darth Maul tu v opuštění a šílenství křižuje po opuštěné planetě, se spodní polovinou těla jakéhosi robotického pavouka. Později v seriálu se Maul dostává zpátky do formy a usilovně pracuje na své pomstě řádu Jedi a samozřejmě samotného Obi-Wan Kenobiho.

Podle Lucase měl Darth Maul hrát zásadní roli v nové trilogii, ve které by se spolu s Darth Talonem (z Dark Horse komiksů Star Wars: Legacy) stal de facto kmotrem podsvětí celé daleké předaleké galaxie.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Princezna měla hrát větší roli

Lucasem nikdy nerealizovaná trilogie měla dát větší prostor Leie Organě, která spolu se svým bratrem Lukem Skywalkerem měla rekonstruovat řád v galaxii. George Lucas prozradil, že jeho verze měla tematicky úzce kopírovat reálné události a odkazovat na válku v Iráku a zformování nechvalně známé organizace Islámský stát.

Leia by však nakonec uspěla v rekonstrukci Republiky a stala by se vrchní kancléřkou. Podle režiséra právě Leia měla být vyvolenou.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Hledá se Anakinův otec

Hardcore fandové už dlouho mají své teorie a někteří už na to kápli, přesto může být pro někoho překvapivá odpověď na otázku, kdo je Anakinův otec. V původním scénáři Pomsta Sithů to byl sám Darth Sidius, který zorchestroval Anakinův příchod na svět použitím Síly.

Kdo střílel první?

Samozřejmě, že Greedo! Han Solo nikdy nebyl chladnokrevný vrah, říká George Lucas na stránkách knihy. Všichni klaďasové zabíjí v sebeobraně a pašerák Solo prý neměl být výjimkou. Řeč je pochopitelně o věhlasné scéně v Epizodě 4, kde se Han Solo setkává s lovcem lebek Greedem. Ten na Hana vystřelí ve snaze vybrat za něj odměnu, avšak netrefí. Solo ano.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

George Lucas scénu v roce 1977 zeditoval tak, že nebylo poznat, kdo vystřelil první, což rozdělilo tábor fanoušků na dvě nesmiřitelné frakce. Na ty, kteří Hana oslavovali, jak dobře se trefil a ty, kteří viděli morální problém v tom, že by se stal de facto vrahem. Tak konečně došel spor zdárného konce...

A když už jsme u charismatického pašeráka, původní scénář jej měl představit v Epizodě 3, kde by Solo žil coby sirotek spolu s Wookiees na planetě Kashyyyk. Mladý Solo měl v Pomstě Sithů pomáhat Yodovi, což nakonec Lucas zamítl. Bylo to prý hloupé...

The Star Wars Archives: 1999-2005

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru