Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Diablo, Warcraft, Starcraft. Přinášíme to nejlepší z přehlídky BlizzCon 2023

Diablo, Warcraft, Starcraft. Přinášíme to nejlepší z přehlídky BlizzCon 2023

Události
Diablo IV (Xbox)_897423185
Diablo IV (Xbox)
817 Kč 989 Kč
Figurka Funko POP! Warcraft - King Llane_1975238637
Figurka Funko POP! Warcraft - King Llane
330 Kč 399 Kč
Puzzle StarCraft 2 - Kerrigan_1336293058
Puzzle StarCraft 2 - Kerrigan
412 Kč 499 Kč
330 Kč 399 Kč

Společnost Blizzard Entertainment své každoroční akci věří a schovává si na ni ta největší oznámení a překvapení. Máme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se letos na BlizzConu událo.

Fanoušci řady největších značek videoherního průmyslu se letos sjeli do Anaheimu v Kalifornii, kde se konala pompézní akce plná vývojářských celebrit, esportu, povedených cosplayů i zajímavých diskuzí. Po nejspíše definitivním konci E3 jde o jednu z největších herních akcí v Americe, takže si zaslouží o to větší pozornost. Je důležité připomenout i to, že Blizzard je součástí rodiny Xbox, takže je dost možné, že řadu budoucích her uvidíme exkluzivně právě na konzolích od Microsoftu a samozřejmě také na PC. 

Diablo IV: Vessel of Hatred

První datadisk pro úspěšné čtvrté pokračování série Diablo se bude jmenovat Vessel of Hatred a přinese zcela novou třídu, která dosud nebyla přítomná v žádné hře z univerza a nabídne tedy úplně novou hratelnost. Mluví se o jakémsi bojovníkovi na pomezí druida a barbara, který bude používat dlouhý meč bohurt. DLC by se mělo odehrávat v džunglovém regionu Nahantu, který znají fanoušci druhého dílu. Kurast vám něco říká, že? 

Novinky ve World of Warcraft

Ne jeden, ne dva, ale rovnou tři datadisky. Tak přesně to čeká na fanoušky World of Warcraft, veleúspěšného MMORPG, které slaví už 20 let existence. A konec je, zdá se, v nedohlednu, stejně jako není možné spočítat množství lidí, kteří baží po novém obsahu. A dostanou ho opravdu hodně v rámci třídílné ságy zvané The Worldsoul Saga. V pořadí desátý datadisk The War Within vyjde zcela určitě v příštím roce, následován bude jedenáctým datadiskem s názvem Midnight a dvanáctým, který nese jméno The Last Titan.

Klasika s twistem

Ovšem pozor, je tu i velká část fanoušků, která si velmi užívá klasické „vanilla“ servery s nostalgickou hratelností. A právě ti se mohou těšit na novinku v podání expanze Cataclysm, která zamíří do World of Warcraft: Classic. Už na konci listopadu také začne event Classic's Season of Discovery.

Warcraft Rumble míří na telefony

Máte pořád málo Warcraftu? Pak vás určitě potěší zpráva, že spin-off s podtitulem Rumble je konečně venku a vy si ho tam můžete zahrát na Androidu i platformě iOS. Autoři u příležitosti releasu pustili ven nové záběry, které by měly hráče pořádně nalákat.

Datadisk také pro Heartsone

Karetní hra od Blizzardu se také dočká nového obsahu, a to v podání datadisku s poněkud krkolomným názvem Showdown in the Badlands. Těšit se můžeme na westernovou tematiku a nové příběhové pozadí pro dva oblíbené hrdiny, to vše už 14. listopadu 2023.

Overwatch 2 dostává nového hrdinu

Spekulace se potvrdily a novým hrdinou multiplayerové střílečky Overwatch 2 je Mauga. Jde o opravdového tanka, který je inspirován tichomořským národem Samoánců. Kdo je viděl při nedávném mistrovství světa v rugby, ví, že jde o opravdové bojovníky. Blizzard navíc odhalil koncepty dalších dvou hrdinů, nový herní mód, změny v kompetitivním režimu a v systému battle passů, a první obrázky z nové mapy. Zdá se, že napravuje reputaci své střílečky, jak jen jde.

Oficiální rekapitulace

A jak vypadal BlizzCon 2023 očima vývojářů a marketingových mágů z Blizzard Entertainment? Podívejte se na oficiální rekapitulační video, které celou akci krásně shrnuje ve dvou minutách, nechává nahlédnout pod pokličku a krásně vystihuje klasickou „conovou“ atmosféru. A ano, nelhali jsme. I slovo Starcraft v rámci letošního BlizzConu zaznělo, a to dokonce z úst nejpovolanějšího – šéfa Xboxu Phila Spencera. Tak snad se třetího dílu jednou doopravdy dočkáme.

 

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru