Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
DJI jde po krku GoPro, má vlastní akční kameru Události

DJI jde po krku GoPro, má vlastní akční kameru

autor: Saša Ševčík
Především společnosti GoPro se bude snažit konkurovat podnik DJI, který se proslavil výrobou dronů. Dnes totiž ukázal svou vlastní akční kameru Osmo Action. Ta kromě odolné konstrukce láká také na záznam v rozlišení 4K při 60 snímcích za sekundu.

Už na první pohled je patrné, že si společnost DJI dala na nové akční kamerce opravdu záležet. Osmo Action má totiž dva barevné displeje. Ten hlavní je umístěn vzadu a nabízí úhlopříčku 2,25“, pokrývá tedy prakticky celou zadní stranu kamerky. Vepředu je pak 1,4palcová obrazovka, jež se hodí pro vlogování apod.

Představení kamery Osmo Action

 

Špičková obrazová kvalita

V otázce obrazové kvality má novinka ambice se měřit s těmi nejlepšími akčními kamerami na trhu. To je zásluha především 1/2,3" CMOS senzoru s rozlišením 12 MPx. Ten dovoluje v první řadě natáčet DCI 4K videosekvence, záznamy tedy mají rozlišení 4096 x 2160 pixelů, a to při 60 snímcích za sekundu. Tento standard 2160p60 nabízí datový tok 100 Mbps.

Sluší se také podotknout, že velikost snímače je možné využít celou a natáčet videa i v rozlišení 4096 x 3072 pixelů, pak je ale k dispozici pouze 30fps. Nechybí ani možnost zpomalených záběrů, ve standardu Full HD natočí akční kamera až 240 snímků za sekundu. Záznam videí je realizován prostřednictvím souborů MOV nebo MP4 s kodekem H.264/AVC. Objektiv kamery je širokoúhlý, nabízí záběr 145° a světelností F2,8.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

DJI Osmo Action

 

Odolná i bez pouzdra

Kamera by toho měla vydržet opravdu hodně, a to bez potřeby jakýchkoliv speciálních pouzder. Potápět se je s ní možné až do hloubky 11 metrů, vydržet by měla zároveň bez újmy pád až z 1,5 metru. Milovníky zimních radovánek pak potěší odolnost proti mrazu do -10 °C, samozřejmostí je ochrana proti prachu.

Kamera nabízí WiFi i Bluetooth rozhraní, které mohou sloužit ke spárování s chytrým telefonem. O nabíjení se pak stará konektor USB-C 3.1, akumulátor přitom nabízí kapacitu 1300 mAh, což by mělo stačit až na 93 minut záznamu se stabilizací, případně až 135 minut bez ní. Rozměry kamery jsou 65 x 42 x 35 mm a hmotnost činí 124 gramů.

V USA se kamera začne prodávat na konci měsíce za 349 dolarů. Kdy a za jakou cenu bude v Česku, zatím není známo.

 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

DJI Osmo Action

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru