Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dočkáme se nových iPhonů? Apple zve na velkou tiskovku

Dočkáme se nových iPhonů? Apple zve na velkou tiskovku

Události
Apple Watch Series 6, 44mm, Space Gray, Black Sport Band_953150397
Apple Watch Series 6, 44mm, Space Gray, Black Sport Band
Produkt není určen k prodeji.
Apple Watch SE, 40mm, Silver Aluminium, White Sport Band_1877153772
Apple Watch SE, 40mm, Silver Aluminium, White Sport Band
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPad Air 2020 (4. gen.), 10,9", 256GB, Wi-Fi, Sky Blue_619084000
Apple iPad Air 2020 (4. gen.), 10,9", 256GB, Wi-Fi, Sky Blue
Produkt není určen k prodeji.
Apple iPad 2020 (8. gen.), 10,2", 32GB, Wi-Fi, Space Gray_535061073
Apple iPad 2020 (8. gen.), 10,2", 32GB, Wi-Fi, Space Gray
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Společnost Apple na svých webových stránkách oficiálně oznámila konání velké tiskové konference, na níž se odhalí novinky pro předvánoční trh. Bližší detaily budeme vědět už příští týden, akce startuje v úterý v 19:00 místního času.  

Co přesně bude k vidění, zatím zástupci společnosti Apple neprozradili. Celý technologický svět ale očekává, že se ukážou iPhony nové generace. Ty totiž na zářiové akci chyběly, místo toho se americký počítačový gigant pochlubil dvěma iPady, odhaleny byly také dvoje chytré hodinky.

Konkrétně byly k vidění hodinky Apple Watch Series 6. Na první pohled sice šestky mohou vypadat stejně jako předchůdce, na pulty obchodů ale přijdou v nových barvách – pouzdra budou vyrobena z modrého a (PRODUCT)RED hliníku. Novinkou je také navlékací řemínek, který nemá žádnou sponu ani švy. Je tedy ideální pro sportovce.

Zářiové novinky Applu očima GEEKů

 

Stále zapnutý Retina displej je u nových hodinek daleko jasnější, takže by měl být lépe čitelný na ostrém slunci. Apple se startem prodejů uvolní i celou řadu nových ciferníků. Na výběr bude již tradičně 40 nebo 44mm provedení.

Nový snímač kyslíku v krvi se skládá ze čtyř klastrů elektroluminiscenčních diod (LED) a čtyř fotodiod. Je integrovaný v úplně nově zkonstruovaném zadním krystalu a ve spojení s aplikací Saturace kyslíkem zjišťuje hladinu okysličení krve.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch Series 6

 

Levné hodinky, levný iPad

Kormě toho se Apple pochlubil také levným modelem Apple Watch SE. Ten je k mání ve dvou velikostech, ale má pomalejší procesor. Také bohužel nedisponuje stále zapnutým displejem a měřením saturace kyslíkem a EKG. Na druhou stranu voděodolnost zůstala stejně jako u prémiového modelu. A vzhledem k tomu, že bude o pár tisíc levnější, o zákazníky se rozhodně bát nemusí.

Stejně jako chytré hodinky Apple Watch SE láká na atraktivnější cenovku také 10,2palcový iPad osmé generace. Ten vypadá stejně jako předchůdce, ale je citelně výkonnější. V jeho útrobách se ukrývá čip Apple A12 Bionic. Pro srovnání aktuálně nejlepší iPhony 11 pro disponují ještě výkonnějším čipem Apple A13 Bionic.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Apple Watch SE

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

10,2palcový iPad osmé generace

 

Pro nejnáročnější uživatele je nicméně určen nový iPad Air. Je totiž vybaven aktuálně nejvýkonnějším mobilním čipem A14 Bionic s Neural Enginem. Svým vzhledem se novinka podobá špičkovým iPadům Pro, je ale kompaktnější (nabízí 10,9palcový displej) a hlavně se nabízí v celé řadě atraktivních barev.

Výrobce nicméně tvrdí, že nabízí dostatečný výkon i pro úpravy 4K videa – CPU je ve srovnání s dosavadním nejlepším modelem výkonnější o 40 % a grafika o 30 %. Strojové učení je pak dokonce desetkrát rychlejší.

Zástupci společnosti Apple se netajili na tiskovce tím, že mají s novým Airem velké ambice. Chtějí s ním konkurovat i notebookům, jde totiž o plnokrevný pracovní stroj, který se hodí do kanceláře i do školy. A samozřejmě na něm lze hrát i hry, výkonu má na to více než dost. Případní zájemci se mohou těšit i z podpory WiFi 6 a až o 60 % rychlejších LTE přenosů.

Apple iPad Air

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru