Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dooma si zahrajete klidně i na ledničce

Dooma si zahrajete klidně i na ledničce

Události
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky_844082301
Xbox Game Pass Ultimate 3 měsíce - elektronicky
826 Kč 999 Kč
Xbox Game Pass Ultimate 1 měsíc - elektronicky_1141698706
Xbox Game Pass Ultimate 1 měsíc - elektronicky
280 Kč 339 Kč
DOOM: Eternal (PC)_947708926
DOOM: Eternal (PC)
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Přemýšlíte, jak výkonný počítač potřebujete, abyste mohli hrát nejnovější vydané pecky? Například na Doom Eternal potřebujete jediné – chytrou ledničku. Přesně na takovém „herním železe“ totiž jeden nadšenec skutečně Dooma Slayera oživil.

Ne, v chytré ledničce od Samsungu se neukrývá nejnovější procesor od AMD ani špičková grafická karta ze stáje společnosti NVIDIA. A překvapivě to není ani žádný sofistikovaný trik. Influencer Beyazıt Kartal se pouze rozhodl vzít za slovo společnost Microsoft, která slibuje, že s novou službou xCloud můžeme hrát prakticky na čemkoliv.

Doom Eternal na chytré ledničce od Samsungu

 

A nyní se ukázalo, že je to skutečně pravda. I když chytrá lednička od Samsungu stojí stejně jako nadupaný herní počítač, na hraní her samozřejmě určena není. Pro svůj velký displej, který může přehrávat hudbu, zobrazovat útroby lednice bez otevřených dveří či radit nejrůznější recepty, ale využívá podobné součástky jako chytré telefony.

Rozjetí xCloudu na ledničce tedy v praxi v podstatě nic nebránilo. Jak to vypadá v praxi, se můžete podívat na videu výše. Kupovat ledničky místo herních strojů patrně ještě nějakou dobu nebudeme. Až bude přítelkyně protestovat proti televizní konzoli nebo rodiče udělí zákaz hraní na PC a mobilu, v klidu se můžete přesunout bivakovat do kuchyně…

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

S touto ledničkou od Samsungu je xCloud evidentně kompatibilní

 

Her je více. A další se chystají

I když Beyazıt Kartal zvolil titul Doom Eternal, běžet mohla na podlouhlé obrazovce prakticky jakýkoliv jiná hra. V rámci předplatného Game Pass Ultimate totiž získají uživatelé přístup ke 150 herním titulům, které je možné spustit na pomalých počítačích, tabletech, nebo klidně chytrých telefonech. Nechybí mezi nimi zvučná jména, jako jsou například Gears 5, Forza Horizon 4, Destiny 2, Sea of Thieves nebo indie RPG Wasteland 3.

Microsoft navíc své nabídky neustále vylepšuje. Letos před Vánocemi například členové předplatných Xbox Game Pass Ultimate a Xbox Game Pass pro PC dostanou členství EA Play bez jakýchkoli dalších poplatků. To znamená, že předplatitelé členství Ultimate budou moct využívat EA Play na konzolích Xbox One, Xbox Series X a Xbox Series S a na počítačích s Windows 10. Předplatitelé členství Xbox Game Pass pro PC pak dostanou EA Play pro Windows 10.

Dle očekávání se navíc chystají další zajímavé tituly. Microsoft totiž na konci září oznámil koupi vývojářského studia Bethesda, které stojí za hity Elder Scrolls, Fallout, Doom, Dishonored, Prey, Quake, Starfield a mnoho dalších. O zajímavé hry tedy nebudou mít předplatitelé rozhodně nouzi.

Představení služby Game Pass Ultimate

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru