Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Dreamlight Valley je splněným snem fanoušků Disney a Pixar

Dreamlight Valley je splněným snem fanoušků Disney a Pixar

Události
LEGO® Disney Princess 43197 Ledový zámek_1885657424
LEGO® Disney Princess 43197 Ledový zámek
3 112 Kč 3 765 Kč
Batoh Disney - Minnie Mouse_1958427729
Batoh Disney - Minnie Mouse
Produkt není určen k prodeji.
Rush: A Disney Pixar Adventure (Xbox Play Anywhere) - elektronicky_1955042820
Rush: A Disney Pixar Adventure (Xbox Play Anywhere) - elektronicky
454 Kč 549 Kč
autor: Ondřej Koch

Kanadské studio Gameloft Montreal už letos v létě vpustí první hráče do malebného simulátoru života postavičky z filmového animáku.

Walt Disney Studios mají se svou téměř stoletou historií materiálu skutečně na rozdávání. Ať už jsou to ikonická zpracování klasických pohádek o Popelce, Sněhurce či Malé mořské víle, nebo moderní Pixarovky jako Příběh hraček, WALL-E nebo Ratatouille, jejich hlavní protagonisty dnes pozná téměř každý. A bude je mít příležitost poznat ještě lépe prostřednictvím nového herního titulu Disney Dreamlight Valley, který nás vezme na návštěvu do stejnojmenného světa plného zábavy a magie.

Zachraň zámek, dostaneš princeznu

Dreamlight Valley bylo kdysi idylické údolí, jenže v poslední době je pod útokem zákeřných bestií. Mickey Mouse, Anna a Elsa nebo Moana se schovávají a čekají, kdo přijde na pomoc. Budete to samozřejmě vy, a to prostřednictvím vlastní herní postavy vyvedené v klasickém disneyovském stylu, tedy s groteskně velkýma očima a úsměvem od ucha k uchu.

První trailer ukazuje svět Dreamlight Valley v celé kráse

Nový open-world titul kombinuje principy, na kterých stojí několik stávajících populárních her. Ze série Kingdom Hearts si vypůjčuje propojení zcela nesouvisejících světů, postav a příběhů, které mají dohromady společné jen to, že je vlastní Disney. Z hitu Animal Crossing od společnosti Nintendo si přivlastnil velkou část hratelnosti a vizuálního stylu. A konečně z nesmírně populárního Stardew Valley si bere nejen myšlenku údolí (a polovinu názvu), ale také jistou autentičnost, základ příběhové linky a důvody, proč by vás tenhle svět a jeho osud měl zajímat.

„Nejvíce pyšní jsme na rozsáhlou příběhovou kampaň, kterou naše hra má. Postavy z franšíz Disney a Pixaru, které v potkáte, mají své vlastní příběhové oblouky. Jejich touhu po přátelství můžete naplnit skrze objevování světa, rozdávání dárků i řadu aktivit, v průběhu jejichž plnění své nové kamarády poznáte zase o něco více,“ vysvětluje Manea Castet, který v Gameloftu působí v pozici Game Managera. „Vaše dny v Dreamlight Valley budou plné potírání dortů s Remym z Ratatouille, rybaření s Goofym či starání se o zahrádku s Wall-Em,“ dodává.

Otevřený svět Dreamlight Valley by měl podle tvůrců nabídnout celou řadu biomů inspirovaných oblíbenými pohádkami, takže se s Ariel podíváme do tropických končin, stejně jako s Olafem do světa, ve kterém ani jeden zimní kabát nestačí. Středobodem všeho je klasický disneyovský zámek, zahalený v temnotě a obrostlý mohutnými šlahouny. Pokud chytáte vibes z Legend of Zelda: Breath of the Wild, nejste jediní!

Svět Disney jako nekonečná služba

„Tohle je svět, ve kterém můžete najít přítele v komkoli,“ připomíná vypravěčka v prvním traileru a naráží tím na slavnou píseň You've Got a Friend in Me ze série Toy Story, nominovanou na Oscara. Středobodem hratelnosti bude kromě plnění úkolů a postupu v příběhové kampani také přizpůsobování toho, jak vypadá vaše obydlí a vaše postava. S tím souvisí i plánovaný způsob monetizace, Dreamlight Valley totiž bude free-to-play hrou.

DDV_001.png
DDV_002.png
DDV_003.png
Prohlédněte si prvních šest uveřejněných obrázků v naší minigalerii

A tak lze očekávat, že právě nekonečné zásoby oblečků, kloboučků a designových komod do vašeho virtuálního disneyovského obydlí bude tím, co bude tvůrce živit v následujících letech. V Animal Crossing to funguje, rozdíl je však v tom, že Dreamlight Valley je (minimálně zatím) plánováno jako čistě singleplayerový zážitek. Nějakých komunitních funkcí se však pravděpodobně přeci jen dočkáme, přeci jen, selfie mód by autoři do hry nepřidávali jen tak pro nic za nic.

První zájemci se do Dreamlight Valley mohou podívat již letos v létě v rámci režimu předběžného přístupu, a to na všech myslitelných platformách. Účet však bude zřízen pouze těm, kteří si objednají tzv. Founder’s Pack, tedy úvodní placený balíček obsahu. Všem ostatním se pak brány tohoto magického království připomínajícího DisneyWorld – snad jen bez nekonečných front na horské dráhy – otevřou příští rok. Stane se tak ikonicky v roce, kdy Walt Disney Studios oslaví sto let existence.

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru