Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Druhý díl Duny potvrzen! Co všechno už víme?

Druhý díl Duny potvrzen! Co všechno už víme?

Události
Kniha Spasitel Duny, 2.díl (5.vydání)_1902259957
Kniha Spasitel Duny, 2.díl (5.vydání)
Produkt není určen k prodeji.
Kniha Děti Duny, 3.díl_575818347
Kniha Děti Duny, 3.díl
Produkt není určen k prodeji.
autor: Saša Ševčík

Nová adaptace kultovního sci-fi díla Duna se dočkala zasloužených ovací. Filmoví fandové se ale po právu ptali, kdy a jak bude příběh pokračovat? Tvůrci se o pokračování nyní konečně rozpovídali…

Novodobá Duna vypráví příběh o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, kdy prakticky všichni svádí boj o vzácné koření – melanž. Jen prostřednictvím něho je totiž možné cestovat na velké vzdálenosti vesmírem.

Těžba na planetě Arrakis je ale velmi komplikovaná, jak se rod Atreidů přesvědčí na vlastní kůži. Pokud jste ale snímek ještě neviděli, nebudeme vám více z děje prozrazovat – pouze naznačíme, že konec tohoto filmu je velmi otevřený.

Fanoušci tedy po právu očekávali, co bude dál, protože už od dob knižní předlohy přece všichni dobře víme, že koření musí proudit. Studia Warner Bros. a Legendary už nechtěla filmové fandy napínat, a tak svorně potvrdila, že druhý snímek opravdu vznikne. Zatím se počítá s pracovním názvem Dune: Part Two.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Režie by se měl stejně jako v případě prvního dílu ujmout Denis Villeneuve, z herců se pak můžeme těšit na celou plejádu zvučných jmen, řada z nich se pochopitelně objevila už v prvním dílu – Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Zendaya, Javier Bardem, Stellan Skarsgård, Dave Bautista či Josh Brolin.

Premiéra je naplánována na říjen 2023, přičemž se počítá s uvedením v kinech. Očekávaní jsou přitom od dvojky opravdu velká, protože jednička nastavila laťku pořádně vysoko – a to ať už se bavíme o kostýmech, hudbě, kameře či celkovém zpracování příběhu. I díky tomu již nyní první Duna vydělala 223 milionů dolarů, očekává se také, že tržby vzrostou až ke 400 milionům dolarů. Na snímku Dune: Part Two tedy patrně tvůrci šetřit nebudou.

 

Názory ostatních Geeků (1)

avatar

Všude samý Remake.

buček2 30. 10. 2021 10:32

Já se spíš těším na serial Dune: The Sisterhood. Pro někoho kdo má doma knížky a viděl původní filmy. Tento filmy není krom efektů nic zajímavého.

Máš něco na srdci?

nahoru