Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
E3 2019 #1 - EA vsází na Star Wars a staré známé Události
Battlefield V (Xbox ONE)
Battlefield V (Xbox ONE)
1 074 Kč 1 299 Kč 536 Kč 649 Kč
Battlefield V (PS4)
Battlefield V (PS4)
1 074 Kč 1 299 Kč 536 Kč 649 Kč
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)  + Ponožky Star Wars Jedi: Fallen Order (vel. 42/46) v hodnotě 199 Kč
Star Wars Jedi: Fallen Order (PS4)
1 446 Kč 1 749 Kč
Battlefield V (PC)
Battlefield V (PC)
826 Kč 999 Kč 536 Kč 649 Kč
Star Wars Jedi: Fallen Order (Xbox ONE)  + Ponožky Star Wars Jedi: Fallen Order (vel. 42/46) v hodnotě 199 Kč
Star Wars Jedi: Fallen Order (Xbox ONE)
1 446 Kč 1 749 Kč

E3 2019 #1 - EA vsází na Star Wars a staré známé

autor: Adam Plechatý
Svátek všech hráčů a herní výstavu E3 v Los Angeles letos odstartoval vydavatelský dům Electronic Arts s vlastní konferencí EA Play. Na té představil především 15minutové gameplay video z Jedi: Fallen Order, ale dostalo se i na již vydané hry Apex Legends, Battlefield V či prastaré The Sims 4.

To je vše, ptáte se? Inu pokud nepočítáme výroční aktualizace v rámci sportovních sérií NHL, FIFA či Madden NFL, pak skutečně ano. Přestože pro každou hru měl vydavatel vyhrazených 30 minut, je jasné, které dva tituly celou konferenci táhly. Pojďme tedy začít právě jimi.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Necelá čtvrthodina singleplayerového dobrodružství ze světa Star Wars nikterak nepřekvapila, a to jak vcelku průměrnou grafikou, tak hratelností, která si bere něco z Tomb Raidera a trochu možná z her od From Software (Dark Souls, Sekiro). Na planetě Kashyyk musí hlavní hrdina infiltrovat imperiální těžební instalaci a zachránit partičku Wookiů. Podle ukázky můžeme čekat příběhovou skákačku a rubačku ve víceméně lineárních úrovních, kde se hrdina houpe na liánách a leze po skalách či jiných překážkách. Na pomoc má věrného (a roztomilého) robůtka a k ruce světelný meč. Video potvrdilo naše domněnky, že souboje na blízko, respektive s pomocí meče budou hrát prim a zatím to nevypadá, že by se nám do ruky dostaly i jiné zbraně. Kromě běžných stormtrooperů budeme čelit i těžším nepřátelům, kteří budou odolnější a v souboji vám budou vzdorovat déle než jednu vteřinu. Těšit se můžeme na RPG prvky i výběr z různých schopností světlé Síly. O hře jsme podrobněji psali nedávno, ale teď už si rozklikněte video a nechte se provázet Silou...

Star Wars Jedi: Fallen Order vychází 15. listopadu 2019 na PC, PS4 a Xbox One.

Apex Legends

Free-to-play battle royale hra od Respawn Entertainment (Titanfall) se v rámci druhé sezóny svého působení dočká především nové hrdinky. Wattson bude šikovná holka, která může postavit až 12 laserových bariér a její ultimátní schopnost spočívá v robotovi, který dokáže sestřelit příchozí granáty. Respawn si od Wattson slibuje, že posune metahru směrem k defenzivnějšímu stylu hry a přistřihne křídla agresivním rusherům. Nový kvér L-Star vypadá, že bude pořádně OP, protože umí rozstřelit libovolné dveře, ale munici do něj nenajdete - vystačit si budete muset s tou, kterou máte od začátku přidělenou. Vylepšení se dočká matchmaking, který bude nyní rozšířen o kompetitivní "ranked" režim o šesti stupních. Čím výše se dostanete, tím lépe pak budete na konci sezóny odměněni. A zaslechli jsme cosi i o tom, že Mozambique dostane znatelný boost...

Druhá sezóna Apex Legends s mnoha vylepšeními startuje 2. července.

Battlefield V

Poměrně skromná prezentace představila jednu z nových map, kterých se dočkáme v rámci 4. kapitoly aktualizací zdarma koncem června. Postupně (nikoli najednou) se v letních měsících podíváme na 5 nových map - pouštní Al Sundan, horské Marita a pak dvou na pěší vojska zaměřených map Provence a Lofoten Islands. Nové zbraně jsou samozřejmostí. Zajímavé a fanoušky velmi kvitované je přidání privátní her, kdy si můžete pronajmout server s vlastním nastavením. To přijde v září a v říjnu se můžeme těšit na remake obrovsky populární mapy z předchozích her Operace Metro, respektive Operation Underground. A kdyby vám všechny ty novinky z 4. kapitoly nestačily, už teď se můžete začít těšit na výlet do Pacifiku, kam nás pošle válčit 5. kapitola na konci roku.

Battlefield V je už nějakou dobu venku pro PC, PS4 a Xbox One. Všechny aktualizace jsou zdarma.

FIFA 20 se podívá na ulici

Jednou z hlavních novinek ve fotbalové sérii od EA bude režim Volta, kdy si poskládáte tým ze tří, čtyř či pěti hráčů a vydáte se zahrát si pouliční fotbálek. Režim bude mít i příběh a chybět nebude ani online liga či možnost vybudovat si ultimátní sebranku á la Ultimate tým.

FIFA 20 vychází 27. září.

Madden NFL 20 dostane kariéru i RPG prvky

FIFA i NHL už vlastní verze mají, teď došlo i na Madden, kdy si konečně budete moci vytvořit vlastní postavu a vypracovat ji od zelenáče na střední až po hvězdu Super Bowlu. Druhým stěžejním módem bude Superstar X-Factor, díky kterému budou vaši hráči v poli oplývat speciálními schopnostmi. Třeba perfektní přesností přihrávek v běhu. Takovým supermanem by však měl být pouze jeden v týmu.

Madden NFL 20 vychází 2. srpna.

The Sims 4 dostane ostrovní dobrodružství

Je to neuvěřitelné, ale The Sims 4 letos oslaví páté narozeniny. Nedávno byla hra k mání na Originu zdarma, nejspíš proto, aby jste si ji mohli stáhnout a pak si dokoupit všech celkem 28 expanzí a všemožných přídavků včetně toho posledního s názvem Island Living. V něm se podíváme na tropické ostrovy a potopíme se mezi exotické rybky a barevné korály. Zkrátka dovolená, jak má být, jen bacha, aby vás nehryzla nějaká vodní potvora...

The Sims 4 Island Living vychází 21. června.

EA konference rozhodně nepřekvapila a pokud nepatříte mezi skalní fanoušky Star Wars, případně nečekáte na nový obsah do již vydaných her, byli jste nejspíš stejně zklamaní jako my. E3 v Los Angeles nicméně teprve začala a vy s námi můžete být u toho prostřednictvím dalších článků a plánovaných videí.

Užívejte herní svátek s námi!

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

Nahoru