Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Edge se kvůli dětem změní k nepoznání

Edge se kvůli dětem změní k nepoznání

Události
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM_2088253857
Microsoft Windows 10 Home CZ 32bit DVD OEM
Produkt není určen k prodeji.
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM_1030710616
Microsoft Windows 10 Home CZ 64bit DVD OEM
Produkt není určen k prodeji.
autor: Stanislav Holý

Internetový prohlížeč Edge, který je nedílnou součástí operačního systému Windows, dostal nový dětský režim. Ten by měl zajistit vyšší bezpečnost našich ratolestí při procházení nejrůznějších webových stránek.

S dětským režimem začal Microsoft koketovat již zkraje roku, kdy jej testoval na omezené skupině uživatelů. Nejnovější verze Edge jej však zpřístupňuje úplně všem, byť zatím pouze v USA. V současné době je totiž podle oficiálních informací amerického softwarového gigantu režim Děti ve Windows a MacOS omezený na angličtinu, v dohledné době bychom se ho měli ale dočkat i v Evropě.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Dětský režim v prohlížeči Edge

 

Díky svým dětským funkcím a bezpečnostním nastavením je dětský režim skvělým místem pro bezpečné prozkoumání webu. Režim děti obsahuje funkce, jako jsou vlastní motivy prohlížeče, obsah pro děti, procházení založené na seznamu povolení, bezpečné hledání Bingu nastavené na přísné a požadavek na ukončení hesla. Režim Děti taky nevyžaduje dětský účet ani profil. 

Při zapnutí si uživatelé mohou sami zvolit, jaký je vhodný věkový rozsah pro jejich ratolesti – k dispozici je režim pro děti ve věku pět až osm let, a zároveň pro děti starší devíti let. Podle zvolené kategorie se automaticky upraví nastavení celého prohlížeče v režimu pro děti. Lidé také mohou snadno přepínat mezi dětským a standardním režimem, díky čemuž není problém používat jeden počítač a uživatelský účet pro více jedinců v domácnosti.

Představení dětského režimu v prohlížeči Microsoft Edge

 

Nový Edge

Edge prošel v loňském roce velkou omlazovací kúrou. Patrně největší novinkou je, že nově staví na Chromiu. To jinými slovy znamená, že engine pochází od konkurenčního Googlu. To není vůbec na škodu, na Chromium přešla totiž v minulosti již celá řada prohlížečů, z těch známějších například Opera.

Aby dal americký softwarový gigant jasně najevo, o jak velkou změnu se jedná, opatřil prohlížeč i zbrusu novým logem. Nelekněte se tedy, až po stažení aktualizací z Windows Update uvidíte v systému místo modrého písmenka „e“ jen jeho kulatou siluetu, která je vyvedena v odstínech modré a zelené barvy.

Vzhledem k tomu, že vývoj starší verze byl v podstatě již ukončen, je přechod na novou verzi prakticky nutností. Po prvním spuštění prohlížeč na přání uživatele převede záložky, uložené stránky i hesla ze starší verze. Nový Edge působí ve srovnání s předchůdcem daleko přehlednějším a modernějším dojmem, měl by být také citelně rychlejší. 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Nový Edge

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru