Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Electronic Arts hledají kupce. S kým vyrazili na námluvy?

Electronic Arts hledají kupce. S kým vyrazili na námluvy?

Události
NHL 22 (PS5)_1799666841
NHL 22 (PS5)
688 Kč 832 Kč
655 Kč 792 Kč
FIFA 22 (PS5)_1206894976
FIFA 22 (PS5)
693 Kč 838 Kč
Battlefield 2042 (PC)_575560163
Battlefield 2042 (PC)
Produkt není určen k prodeji.

Jeden z největších videoherních vydavatelských domů známý pod zkratkou EA se údajně aktivně snaží najít někoho, kdo by byl ochoten jej koupit.

S třaskavou zprávou o tom, že firma z amerického Redwood City hledá nového majitele, přišel americký nezávislý internetový magazín Puck. Ten se specializuje na zprávy z prostředí ekonomiky, politiky či digitální kultury a přináší často různé „insider info“ z Hollywoodu, Wall Streetu, Silicon Valley nebo hlavního města Washtingtonu D.C.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Bude ruka v rukávu? A pokud ano, tak s kým?

Dylan Byers informaci zveřejnil v rámci svého textu o Brianu L. Robertsovi, což je americký miliardář a zároveň CEO zábavního konglomerátu Comcast-NBCUniversal. Ptáte se, co má televizní a filmová společnost společného s Electronic Arts? Více, než byste čekali!

Roberts prý nedávno kontaktoval CEO EA Andrewa Wilsona s nabídkou, že by se z NBCUniversal vyčlenila samostatná firma, která by se následně spojila s EA. Jejím majitelem by byl Roberts, šéfem Wilson, a pomohla by s výrobou herního obsahu stojícího na licencích NBC a Universalu. Námluvy prý došly do poměrně pokročilého bodu, ovšem v posledním měsíci se zasekly kvůli neshodám v kupní ceně a budoucí struktuře společné firmy. Mluvčí Electronic Arts pouze krátce k informaci uvádí, že firma „nebude komentovat zvěsti a spekulace týkající se fúzí a akvizic“.

Společnost NBCUniversal však není jediným potenciálním zájemcem o koupi Electronic Arts. Diskuze o možnostech převzetí EA prý proběhla i se zástupci takových gigantů, jakými jsou Disney, Amazon a Apple. Pokud by se celý obchod nakonec uskutečnil, šlo by o zjevné pokračování velké vlny videoherních fúzí a akvizic v poslední době.

Připomeňme největší transakce: Take-Two si pořídili mobilního giganta Zynga, evropský gigant Embracer (pod něhož spadají i čeští Warhorse) do svého portfolia přidal renomovaná studia Crystal Dynamics a Eidos Montreal. Microsoft pracuje na kompletním převzetí skupiny Activision Blizzard a s možností větší fúze koketuje i francouzský gigant Ubisoft. Samotní Electronic Arts přitom loni koupili Codemasters, čímž do svého sportovního portfolia přidali značky jako F1, Dirt či Grid a získali potřebné zkušenosti se závodními hrami. 

Co čeká na fanoušky her od Electronic Arts v budoucnu? Dozvíme se v rámci letošní edice EA Play. Mezitím se můžete podívat na záznam loňské.

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

100% GEEKsměs bez elektroniky 100% GEEKsměs bez elektroniky
nahoru