Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se

elektromobilita

 • Hans Zimmer vdechl elektromobilům BMW nový zvuk

  autor: Petr Kirs

  Slavný hudební skladatel Hans Zimmer několik posledních měsíců ladil zvuk pro nové BMW i4. Práce jsou nyní konečně hotové, a tak se automobilka pochlubila výsledkem usilovného snažení. Poslechněte si „burácení“ elektromobilů s námi.

 • Bláznivý Cybertruck bude honit silniční piráty v Dubaji

  autor: Petr Kirs

  Automobilem, který před koncem letošního roku vzbudil patrně největší rozruch napříč celým světem, je bláznivý Cybertruck od automobilky Tesla. Přestože na jeho příchod budeme čekat až do roku 2021, už nyní s jeho nasazením počítá dubajská policie.

 • Cybertruck je nejbláznivější auto od Tesly

  autor: Petr Kirs

  Vypadá to jako futuristický koncept, ve skutečnosti je to ale skutečné auto – řeč je o novém pick-upu Tesla Cybertruck, kterou představil na slavnostní akci v USA samotný šéf a zakladatel automobilky Tesla Elon Musk.

 • Rekord ho mohl stát život, přesto to nevzdal. Zelený Goblin přeletěl Lamanšský průliv

  autor: Stanislav Holý

  Další rekord si připsal na své konto Francouz Franky Zapata, kterému se díky jeho kluzáku přezdívá Zelený Goblin. Podařilo se mu přeletět nad vodní hladinou celý Lamanšský průliv, šlo přitom o velmi nebezpečný kousek.

 • Zelený Goblin se zřítil, na flyboardu do Anglie nedoletěl

  autor: Karel Dvořák

  Neúspěchem skončil dnes první pokus na světě o přelet mezi Francií a Anglií na flyboardu. Francouz Franky Zapata, kterému se díky jeho kluzáku přezdívá Zelený Goblin, se zřítil do vody. Na pomoc mu nakonec museli přispěchat záchranáři.

 • Hans Zimmer do každého elektromobilu. Bez reproduktorů to v autě nepůjde

  autor: Petr Kirs

  Svět dnes oblétlo nové nařízení Evropské unie, podle kterého musí mít všechny nové elektromobily speciální systém vydávající zvuk. I když se to nemusí na první pohled zdát, jde o velmi zajímavý obor, ke kterému má co říci například i slavný hudební skladatel Hans Zimmer.

 • Není kolo jako kolo. Co umí elektrické modely?

  autor: Petr Kirs

  Vzrůstající popularitě se těší kola s elektrickým pohonem. Jednotlivé modely se od sebe nicméně dramaticky liší, jak si ukážeme v řádcích níže. Poradíme také, podle čeho vybírat ideální model pro různé typy jezdců.

 • Efektní přeprava ve městě? Pomohou elektrické koloběžky

  autor: Petr Kirs

  Čím dál tím více lidí řeší, jak se efektivně a v ideálním případě také bez zbytečného čekání v kolonách pohybovat ve městě. Ideálním řešením mohou být elektrické koloběžky. Ty mají ale vcelku své přednosti i nedostatky.

 • Poznáváme svět s elektrickým skateboardem nebo longboardem

  autor: Saša Ševčík

  Volnost, rychlost a nespoutanost – to jsou lákadla, který zná snad každý rider. Poznávat krásy městské džungle nyní může klidně i na elektrických longboardech a skateboardech. Každému ale vyhovuje něco jiného. Poradíme, jak vybrat ten nejvhodnější model.

nahoru