Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Endorfy Viro Plus: nechte hry a hudbu znít! [GEEK testuje]

Endorfy Viro Plus: nechte hry a hudbu znít! [GEEK testuje]

Recenze
Endorfy Viro Plus USB, černá_795844533
Endorfy Viro Plus USB, černá
1 231 Kč 1 490 Kč
Endorfy Viro Infra, černá_289426020
Endorfy Viro Infra, černá
718 Kč 869 Kč
Endorfy Viro Plus USB Onyx White, bílá_629634419
Endorfy Viro Plus USB Onyx White, bílá
1 231 Kč 1 490 Kč
autor: GreenT

V produktové nabídce se na přelomu roku objevilo nové jméno, jelikož došlo k přechodu firmy Silentium a SPC pod novou značku. Co si myslí GEEK GreenT o sluchátkách Endorfy Viro Plus.

V minulém testu jsme si důkladně ukázali, co umí nové klávesnice od Endorfy. Pečlivě jsme si proklepli také myši tohoto výrobce. Závěrečnou kapitolou ohledně průzkumu periferií značky Endorfy budou sluchátka. Zde se nám nabízí řada Viro, která se liší opět možným barevným podáním, kdy je v nabídce světlá Onyx White nebo černá. Dále máme možný přídomek Plus, který označuje modely, co mají v balení přidánu externí zvukovou kartu a můžou tedy vyřešit situaci uživatelům, co mají na své základní desce pouze zastaralý zvukový kodek. A ještě je v nabídce model Viro Infra, který má být více laděný do basů a je trochu jiné konstrukce.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Po testu klávesnic... 

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

...a myší...

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

...jsou na řadě sluchátka! 

Viro Plus

Pro otestování máme model Viro Plus se zvukovou kartou. Můžeme si tak provést poslech jak na mém vysoce kvalitním DAC/AMP FiiO K5 PRO, tak na přiložené zvukové kartě a porovnat rozdíly.

Balení u sluchátek je poměrně bohaté. Začíná to dvěma kabely různé délky, a to 1,2 nebo 2,9 m, což je velmi pěkný bonus a každý si může vybrat dle dosahu výstupu. Navíc je na obou kabelech přítomno ovládání hlasitosti a vypnutí či zapnutí mikrofonu. Dále tu máme rozdvojku jack pro vstup zvuku a mikrofonu. Pak již nalezneme USB zvukovku, odnímatelný mikrofon a dalším bonusem jsou náhradní náušníky. Tak bohaté příslušenství u sluchátek ceny 1,5 tisíce je celkem rarita a dobrá vizitka pro Endorfy.

Endorfy Viro Plus

 

Konstrukce a dojmy

Kombinace plastu a kovu poskytne bytelnou konstrukci, která zaručuje odolnost. Hlavový most je velmi dobře polstrován pro správné pohodlí. Polstrování velkých náušníků je z líné pěny a krásně padne okolo uší. Pohodlí je zde také zaručeno a delší používání není problémem. Sluchátka také dobře izolují od okolního zvuku. Samozřejmě s pohodlím polstrování se nese určité zvýšené možné pocení, ale to je vždy něco za něco. Mikrofon je odnímatelný a dodán s pop filtrem. Jednoduše se zapojí do jack vstupu stejně jako kabel sluchátek. Obě zdířky jsou přítomny na levé mušli.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Endorfy Viro Plus

Hudba a zvuk

Viro jsou ve své cenovce takový úkaz na trhu. Poskytnou slušně vyvážený zvuk, kdy jsou jednotlivá pásma dobře rozlišena. Basy jsou slušně hutné, sluchátka se nebojí také výšek, ale zde už dokáží občas jít za hranu a přestřelit. Co je ale podstatné, tak lze tento headset použít i na středně náročný poslech hudby, rozsah detailů je velmi slušný a zvuky jsou v prostoru pěkně oddělené.

Co se týče přiložené zvukovky, jedná se o příjemný bonus, ale je to pořád řešení za pár stovek, takže nemůžeme čekat zázraky proti mému DAC za 6,5 tisíce. U zvukovky se při nejvyšší hlasitosti přes ovladač na sluchátkách dostaví určitý šum. Je lépe nechat lehce pod maximální hlasitostí a je vyřešeno. Jinak je podání zvuku slušné a proti mnoho let zastaralým kodekům základních desek to bude posun. Kdo již kvalitní řešení zvuku má, může v klidu volit klasickou verzi Viro bez zvukové karty a ušetřit. FiiO K5 PRO posune podání zvuku na vyšší úroveň, ale to se dá čekat od profi řešení k mým současným audio sluchátkům ATH 990Z. Dobrá informace je to každopádně pro uživatele, jelikož kvalitní zvukový výstup je neméně důležitý a dá se jím získat hodně do plusu.

Zbylá testování již provedu na přiložené zvukové kartě, abychom nepodávali falešné informace a přiblížili se realitě většiny uživatelů.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.
DSC00030.JPG
DSC00034.JPG

Endorfy Viro Plus v akci

Hry a podání prostoru

K testu prostorového zvuku jsem použil licenci Dolby Atmos a zde jsou sluchátka ve svém živlu. Podání prostoru je na výbornou, jednotlivé zvuky jsou krásně rozlišeny a sound stage je bohatá. Díky tomu, že jsou všechna pásma přítomná, zaznamenáte veškeré detaily. Hutné basy sluchátka ustojí. Pro hry nebo filmy získáváte velmi dobré řešení v nízké ceně a vysoké kvalitě, nechybí pohodlí a budete mít příjemný pocit i z delšího používání. Podání prostoru je na jedničku a tuto kapitolu můžu uzavřít vysokým hodnocením.

DSC00036.JPG
DSC00039.JPG
DSC00047.JPG

Endorfy Viro Plus v akci

Mikrofon

Přednes mikrofonu je velmi slušný. Hlas je srozumitelný a bez nějakých degradací. Přítomen je lehký šum v pozadí, ale je to v normě a důležité je spíše to, že se nám zvuk nepřirozeně nezkreslí, jak je to dost obvyklé u levnějších headsetů. Mikrofon nedoporučuji mít moc blízko před ústy, pak dochází zbytečně k přebuzení. Lépe si otestovat v určitém programu a vychytat si pozici, aby byl váš hlas při komunikaci příjemný pro ostatní.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Endorfy Viro Plus

Závěrečné hodnocení

Viro Plus jsem již znal z minulého testu, kdy ještě byla pod hlavičkou SPC. Endorfy u tohoto modelu dál drží kvalitu a nebojím se opět tento headset zařadit k překvapením v nabídce. Ve velmi dobré ceně dostanete headset s pestrou výbavou a kvalitní a pohodlnou konstrukcí pro dlouhé užívání.

Co se zvuku týče, jedná se rozhodně o nadprůměr mezi headsety, kde se často slušné zařízení hledá dost špatně. Pro hry oceníte skvělé podání prostoru a dobré vyznění všech zvuků. K tomu se přidává kvalitní mikrofon pro komunikaci s ostatními hráči. Bonusem navíc je zvukově vyrovnané podání, kdy není problémem ani středně náročný poslech hudby.

Když to celé uzavřeme, tímto headsetem si uděláte radost, kdy i v nižší ceně můžete dostat výbornou kvalitu. Proto je škoda, že se nás plno výrobců snaží utáhnout na nějaké rádoby herní funkce, a nakonec z většiny podcení zvuk. To se zde neděje a přístup je správný. Endorfy Viro Plus mají v nabídce hodně co říct a je to pořád velké překvapení po stránce kvality, navíc v dobré ceně. Zde není co řešit, jasné doporučení.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Všechny testované produkty od Endorfy vedle sebe

Vyhodnocení produktů od Endorfy

Naše cesta napříč nabídkou periferií Endorfy je u konce. Co je skvělá věc, tak že nám kvalita zůstává a tato značka má pro plno uživatelů hodně co nabídnout.

Periferií ve skvělém poměru cena/kvalita se vidí málo a SPC neboli nyní Endorfy již potvrzuje delší dobu, že se jich výkyvy kvality netýkají. Na co sáhnou, to se z většiny povede a z neznámé značky se dostávají na respektovanou pozici, ať už jde o komponenty do PC, nebo dnes zmiňované periferie. Je potřeba vzít tuto značku do vážnější roviny, protože se dokázala za tak krátkou dobu dostat vysoko a do podvědomí mnoha GEEK. A za to tleskám. Seznamte se, přichází Endorfy!

Třídílný speciál je u konce. Připomeňte si testy klávesnic či myší!

 

Představení značky Endorfy

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru