Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Extrémně rychlý vývoj, věrnější grafika. Takhle vypadá budoucnost videoher

Extrémně rychlý vývoj, věrnější grafika. Takhle vypadá budoucnost videoher

Události
CZC.Gaming Knight GC150, herní PC_1871958193
CZC.Gaming Knight GC150, herní PC
22 305 Kč 26 989 Kč
21 893 Kč 26 490 Kč
CZC.Gaming Paladin GC212, Creativ PC_1405021908
CZC.Gaming Paladin GC212, Creativ PC
44 619 Kč 53 989 Kč
40 486 Kč 48 988 Kč

Řada videoher se chlubí už v dnešní době takovou realističností, že to nahání strach. Nová verze Unreal Enginu 5 ale posune věrnost chystaných titulů ještě o level výše. A navíc je neskutečně rychlá.

V uplynulém týdnu se v San Franciscu konala akce GDC, na kterou se sjeli herní vývojáři prakticky z celého světa, aby zde prezentovali svoje novinky. Společnost Epic Games na této akci také představila pokrok v rámci Unreal Enginu 5 na konferenci State of Unreal.

Jedním z nejzajímavějších nových prvků celé akce byl nicméně Metahuman Animator. Technologie Metahuman byla vyvinuta pro rychlejší vytváření postav v hrách, avšak Animator umožňuje extrémně rychlé vytváření animací obličeje. A nutno podotknout, že výsledky jsou velmi povedené – jsou věrné skutečnosti.

Prezentace Metahuman Animatoru (anglicky)

Hotovo za pár minut

V porovnání s klasickým procesem zpracování, který trvá obvykle několik týdnů, kdy se nahrávky herce zpracovávají do herní podoby, Metahuman Animator dokáže během několika minut převést záběry na herní postavy. Výsledkem je velmi pěkně vypadající animace, kterou lze následně jen upravit, což výrazně urychluje celý proces vývoje.

Na konferenci bylo kromě předvedení novinky na pódiu také prezentováno video od vývojářů z Ninja Theory, kteří technologii použili v krátkém klipu ze hry Senua’s Saga Hellblade II. V něm lze vidět hlavní hrdinku ztvárněnou herečkou Melinou Juergens.

Bohužel jsme se ale nedočkali žádných nových informací o samotné hře. Stále víme pouze to, že bude dostupná na PC a Xbox Series X|S. Metahuman Animator by měl být k dispozici v průběhu několika měsíců, ale přesné datum zatím nebylo stanoveno.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ukázky tváří vytvořených v Metahuman Animatoru

 

Ohodnoť článek:

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru