Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Facebook a Ray-Ban spojily síly, výsledkem jsou chytré brýle

Facebook a Ray-Ban spojily síly, výsledkem jsou chytré brýle

Události
autor: Saša Ševčík

Populární výrobce brýlí Ray-Ban dnes ve spolupráci se sociální sítí Facebook představil svoje první chytré brýle. Nenechte se ale zmást názvem Stories, brýle fungují úplně jinak, než byste podle jména očekávali.

Ray-Ban Stories vypadají na první pohled jako obyčejné sluneční brýle. Tradiční styl a šmrnc této značky novince rozhodně nechybí a patrně málokdo by na první pohled hádal, o jak sofistikovaný model vůbec jde. Pozornější čtenáři si ale všimnou, že v každém rohu brýlí se ukrývá malá kamera.

K čemu je to dobré? Podle Facebooku dovedou brýle „zachytit spontánní okamžiky života, které se odehrávají z jedinečné perspektivy první osoby“. Pořízené fotografie a videa můžete přitom snadno sdílet na sociálních sítí prostřednictvím připojeného chytrého telefonu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ray-Ban Stories

Umí i telefonovat

Praktické je také to, že brýle obsahují zabudované reproduktory a mikrofon. Využít je tak můžete k telefonování, ale také k poslechu hudby. Ray-Ban uvedl, že za hardwarovou částí stojí divize Facebook Reality Labs, která dohlíží také na vývoj náhlavní soupravy pro virtuální realitu Oculus a produkty pro videohovory skrze Portal. Potřeba je k tomu ale samozřejmě mobil s Bluetooth, neboť ten se stará o všechen datový provoz.

Uživatelé mohou vybírat ze třech typů obroučků: Wayfarer, Round a Meteor. K dispozici přitom budou různé typy skel i barvy. Celkově tedy bude k mání 20 různých kombinací.

Brýle budou dodávány se speciálním dobíjecím pouzdrem a aplikací Facebook View, prostřednictvím které se nové ray-bany ovládají. Cena startuje na 299 dolarech, přičemž Ray-Ban Stories jsou dostupné v USA, Velké Británii, Kanadě, Itálii, Irsku a Austrálii.

Server The Verge měl již možnost brýle otestovat. Jak se tedy s modelem Ray-Ban Stories žije, se můžete přesvědčit na videu níže:

První pohled na brýle Ray-Ban Stories (anglicky)

 

Názory ostatních Geeků

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze.

Máš něco na srdci?

nahoru