Přejít na obsah [o] Přejít na navigaci [n] Přejít na vyhledávání [v] Přihlásit se
Hlavička
Facebook a Ray-Ban spojily síly, výsledkem jsou chytré brýle Události

Facebook a Ray-Ban spojily síly, výsledkem jsou chytré brýle

autor: Saša Ševčík

Populární výrobce brýlí Ray-Ban dnes ve spolupráci se sociální sítí Facebook představil svoje první chytré brýle. Nenechte se ale zmást názvem Stories, brýle fungují úplně jinak, než byste podle jména očekávali.

Ray-Ban Stories vypadají na první pohled jako obyčejné sluneční brýle. Tradiční styl a šmrnc této značky novince rozhodně nechybí a patrně málokdo by na první pohled hádal, o jak sofistikovaný model vůbec jde. Pozornější čtenáři si ale všimnou, že v každém rohu brýlí se ukrývá malá kamera.

K čemu je to dobré? Podle Facebooku dovedou brýle „zachytit spontánní okamžiky života, které se odehrávají z jedinečné perspektivy první osoby“. Pořízené fotografie a videa můžete přitom snadno sdílet na sociálních sítí prostřednictvím připojeného chytrého telefonu.

Omlouváme se, popis obrázku chybí.

Ray-Ban Stories

Umí i telefonovat

Praktické je také to, že brýle obsahují zabudované reproduktory a mikrofon. Využít je tak můžete k telefonování, ale také k poslechu hudby. Ray-Ban uvedl, že za hardwarovou částí stojí divize Facebook Reality Labs, která dohlíží také na vývoj náhlavní soupravy pro virtuální realitu Oculus a produkty pro videohovory skrze Portal. Potřeba je k tomu ale samozřejmě mobil s Bluetooth, neboť ten se stará o všechen datový provoz.

Uživatelé mohou vybírat ze třech typů obroučků: Wayfarer, Round a Meteor. K dispozici přitom budou různé typy skel i barvy. Celkově tedy bude k mání 20 různých kombinací.

Brýle budou dodávány se speciálním dobíjecím pouzdrem a aplikací Facebook View, prostřednictvím které se nové ray-bany ovládají. Cena startuje na 299 dolarech, přičemž Ray-Ban Stories jsou dostupné v USA, Velké Británii, Kanadě, Itálii, Irsku a Austrálii.

Server The Verge měl již možnost brýle otestovat. Jak se tedy s modelem Ray-Ban Stories žije, se můžete přesvědčit na videu níže:

První pohled na brýle Ray-Ban Stories (anglicky)

 

Názory ostatních Geeků (1)

hudson4 HUD

Philip

hudson4 10. 9. 2021 2:26

Evropské ústředí svobodné zednářské společnosti požehnalo a změnilo můj život. Společnost mě založila, nyní jsem hrdým členem svobodné zednářské společnosti, členové mi darovali 5 milionů EUR, musí mě založit, nyní jsem připojen k nejvíce vlivní lidé na světě, bez ohledu na to, jaké jsou vaše sny, společnost vám může pomoci toho dosáhnout, Všichni děkuji, pane Nejvyšší Hans Melchers za to, že mě přijal, má člena svobodného zednářství a podporuje mě, aby mi pomohl dosáhnout mých snů, kontaktujte Lorda Hansa Melcherse na WhatsApp + 31 68511 3264 pošlete a pošlete e -mail na adresu hanmelchersfreemasons323@gmail.com, pokud máte zájem dozvědět se více a být členem

Máš něco na srdci?

nahoru